Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

cena je primeraná, vôbec nie prehnaná, hlavne ak je v tom aj chémia a vyzerajú že vedia čo robia....
Si treba uvedomiť že je to špinavá robota, hlavne ak sa nejedná o nové auto....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od lumix »

Cena je masakr, i30 III je dole natolik oplastovana, ze to nástriku není tolik potřeba. Jenže pece je dráha a tedy tipuji materiál 2000 zbytek práce a samozřejmě zisk. Záleží na tom kde se s autem jezdí a jak dlouho honitivatel plánuje vlastnit.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

Dovolím si nesúhlasiť.. množstvo plastu vôbec neznamená zvýšenú ochrana voči korozii, maximálne proti kamienkom, naopak plasty znamenajú udržiavanie vlhkosti v tom bordeli ktorý sa na nich naberie a pri umývaní tam ostáva lebo nie je možné to bežne spod plastu dostať vapkou. Treba to zhodiť a vyčistiť. Kto to asi bežne robí.
Ja som to nechal robiť na novom aute, chcem si ho nechať navždy u seba alebo v rodine, zmysel v tom rozhodne vidím.
Ochrana moderného auta stojí za houno - je tlak na cenu, čo sa dá sa vynechá a vždy sa nájdu "kritické" miesta.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od lumix »

Já nepsal ze to nemá smysl. Nesmysl je ta cena. Na i30 III stačí max 4 kg materiálu za 500 cena pro servis plus něco má očištění. Pod plasty na podvozku bordel a vlhko není, mel jsem je dole. Jediný problém jsem zjistil u předního podbehu kde je mezi sloupkem a blatnikem penova výplň tu jsem hodil do pryč. Jinak 12.000 za nastrik nového auta je z mého pohledu hodně, s tím vážně není moc práce.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Pjotr1 »

Ano, já to mám od Trendla letos v létě. Celý spodek + dutiny. Bylo to tam asi 3 dny. S pánem jsem mluvil a pojal v něj důvěru. Nejdůležitější je prý to pořádně umýt a vysušit. Prý zkoušeli různé wapky (i s teplou vodou), takže pro mě si odnáším že nad prací přemýšlí.
Při předávce mi ukazoval zvednuté auto a vypadalo to hezky, všude stejnoměrné a černé, ale okem bych asi nic nepoznal. Mimo nástřik nic nezamazal a nezničil. Jsem spokojený, ale myslím že bych byl asi i jinde.
Co se týká ceny, tak je to dost, ostatní co sem psali tak to bylo za 1/3
Celkově přístup a i výsledek mohu doporučit, cenu si musí každý přebrat sám.
Naposledy upravil(a) Pjotr1 dne 11 lis 2020, 13:37, celkem upraveno 1 x.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Vendelín »

Tak ta cena je fakt přemrštěna.Já platil za nástřik podvozku a dutin 3.500 Kč.Nástřik proveden materiálem Resistin Car+ML.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
ozzy56
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 říj 2020, 21:46

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od ozzy56 »

když se vám zdá 12K moc za kvalitní práci, založte si firmu a dělejte to třeba za osmičku, budete do roka milionáři :D
Tucson 1.6 GDI 2020
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Pjotr1 »

Pro mně je nástřik víc o víře než jakékoli jiné servisní zásahy.
Rez když se rozjede tak se už nedá zastavit, ale jen zpomalit. Proto je nutná co nejdůležitější prevence. A při aplikaci nástřiku je potřebná velká pečlivost.
Takže já jsem za Trendla spokojený protože : 1. důvěra v jeho schopnosti a znalost problematiky, 2. nalhávám si že vyšší cena = lepší kvalita.
Pokud porovnám cenu nástřiku a např opravu obou prahů tak si pořád myslím že jsem udělal dobře a to nemluvím o neviditelné možné korozi systémové konstrukce a následných dopadech na bezpečnost.
Ale jak říkám, je to hodně o víře, určitě i někdo levnější může být dobrý. Jen si myslím že pravděpodobnost kvalitnější práce je u Trendla.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Vendelín »

když se vám zdá 12K moc za kvalitní práci, založte si firmu a dělejte to třeba za osmičku, budete do roka milionáři
Dobrý nápad:Co kdybys to zkusil sám?
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od slabostka »

ono resistin car používam doma na náradie, to dával tato na Š 105, dnes je chémia trošku ďalej ....
že pod plastmi nie je bordel - no možno po roku nie, ja som zhodil plasty zo spodu a boli tam kilogramy bordelu - piesok, hlina, kamienky.... že to nemá šancu vyschnúť je jasné, už som ich tam späť nedával.
cenu nech si každý zváži sám, keď nájdete niekoho kto vám to urobí poctivo, detailne, podvozok plus dutiny, nezamaže čo netreba a za "polovic" tak bežte tam, iste takú garáž nájdete.... predpokladám aj vy robíte svoju prácu kvalitne, detailne a za polovicu konkurencie...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od lumix »

Já si raději koupím materiál a udělám to sám. Při každém přezouvani kol si zkontroluju stav nastriku na choulostivych místech, jako jsou prahy či podbehy a případně provedu opravu. Dělal jsem to tak už napr. i30 I. Proste 12.000,- je pro mě dost. Nemluve o tom, ze už jsem zažil mraky řemeslníků a rozdíl v kvalitě práce obvykle neodpovídá rozdílu v ceně.
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Odjinud »

Ahoj, díky za info. Jsem rád, že má někdo zkušenost. Předpokládám správně, že sundal plasty ze spodku a podběhy?

Ramena a nápravy taky stříkal?

Nechal jsi si udělat i výfuk?
Pjotr1 píše: 11 lis 2020, 13:32 Ano, já to mám od Trendla letos v létě. Celý spodek + dutiny. Bylo to tam asi 3 dny. S pánem jsem mluvil a pojal v něj důvěru. Nejdůležitější je prý to pořádně umýt a vysušit. Prý zkoušeli různé wapky (i s teplou vodou), takže pro mě si odnáším že nad prací přemýšlí.
Při předávce mi ukazoval zvednuté auto a vypadalo to hezky, všude stejnoměrné a černé, ale okem bych asi nic nepoznal. Mimo nástřik nic nezamazal a nezničil. Jsem spokojený, ale myslím že bych byl asi i jinde.
Co se týká ceny, tak je to dost, ostatní co sem psali tak to bylo za 1/3
Celkově přístup a i výsledek mohu doporučit, cenu si musí každý přebrat sám.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od Pjotr1 »

Ano, plasty a podběhy sundali a vejfuk jen pustili dolu (nerozebírali) aby mohli stříknout pod něj. Dole je nastříkané vše včetně ramen, ... Vejfuk se nestříká. Ale viděl jsem to jenom když bylo auto na zvedáku, jinak jsem od té doby pod ním nebyl.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
ozzy56
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 říj 2020, 21:46

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od ozzy56 »

Vendelín píše: 11 lis 2020, 17:33 když se vám zdá 12K moc za kvalitní práci, založte si firmu a dělejte to třeba za osmičku, budete do roka milionáři
Dobrý nápad:Co kdybys to zkusil sám?
já to jako profík právě dělal a pokud to chceš udělat OPRAVDU kvalitně, tak musíš půl auta rozebrat, připravit na nástřik a pak zase složit..., samotné stříkání je asi ta nejmenší práce...,materiál za 500 asi dnes taky nebude, je rok 2020 chlapi
Tucson 1.6 GDI 2020
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Protikorozni nastrik spodku, dutiny

Příspěvek od lumix »

Třeba Dinitrol 4941 za 500,- toho bude mít ten kdo s tím děla tak 5kg což stačí na auto. Musel jsem kouknou na jejich stránky a těch 12.000 je cena včetně dutin a DPH. Ciste nastrik 5900.- tuším uvádějí a bez DPH. Což už se jevi trochu jinak.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“