Opravy koroze...

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Lhoty »

black_sheep píše:jak dlouho si myslite, ze by mel vydrzet lem, kterej zavezete klempiri a lakyrnikovi at to vyvari a prestrika? alespon dva tri roky co? #-o
já ti nevím,to je dost dlouho...kámoš dělal toyotu,dělal prahy a lemy prahy novej plech,a zadní lemy se dělaly ze slušnejch předních,vše ošistěný na železo,kit,základovka,několik vrstev laku....a po půl roce stání venku puchýřky a rez....je to prostě starý auto a jak jednou vykvete tak se toho nikdy nezbavíš at děláš co děláš.....
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Reklama
 

LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od LETEC »

black_sheep píše:jak dlouho si myslite, ze by mel vydrzet lem, kterej zavezete klempiri a lakyrnikovi at to vyvari a prestrika? alespon dva tri roky co? #-o
no moc dlouho ne max pul roku rok,pokud nevymenis za novou plecharinu,jakmile je to chyceny tak vyvarenim se toho nezbavis na dlouho,zbytecne vyhozeny penize.
LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od LETEC »

Lhoty píše:
black_sheep píše:jak dlouho si myslite, ze by mel vydrzet lem, kterej zavezete klempiri a lakyrnikovi at to vyvari a prestrika? alespon dva tri roky co? #-o
já ti nevím,to je dost dlouho...kámoš dělal toyotu,dělal prahy a lemy prahy novej plech,a zadní lemy se dělaly ze slušnejch předních,vše ošistěný na železo,kit,základovka,několik vrstev laku....a po půl roce stání venku puchýřky a rez....je to prostě starý auto a jak jednou vykvete tak se toho nikdy nezbavíš at děláš co děláš.....
asi tak nejak
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od black_sheep »

black_sheep píše:no koroze je fakt zla nemoc hyundaiu. nase Lantra mela v prosinci jen malinky puchyrek na lemu a ted?? jsou pekne KO. po par mesicich to bylo najednou venku... a to jeste nebyli nikdy delany! No je fakt ze to takhle vylezly ted vydrzi nakej ten rok nez to pujde skrz, ale pak uz to bude chtit vyvaret. stejne se s ni uz nebudem parat, takze je to vlastne jedno :lol: ta co je na ceste uz nevim jak na tom je, a asi se do ni pustim sam. Precejen, na facku jsem to delal a drzi to takze proc ne :-)

na coupe uz byli delany kdyz jsem to koupil, takze to samozrejme vylezlo protoze to bylo nastrojeny jen na prodej. Coz jsem tusil ale risknul jsem to, protoze to auto bylo jinak naprosto pekny a to se o tech bouranejch vracich.. no uz jsem to tady vypravel x-krat. nechal jsem to teda vyriznout, vyvarit a udelat poradne, stalo to sice ranec,.. ale no.. uvidime... nechal jsem vyzrat lak a ted to poradne voskuju porad, takze hned jak na jare vystrikam blatniky, budu v klidu. doufam. napoprvy to ale nevyslo moc :-(
a jeje tohle tema jsem snad ani nemel cist. takze v loni breznu jsem jeste myslel, ze to nemam zaflikovany. no nic, vsak tu historku znate. kazdopadne pri opravach koroze v servisu BACHA KOMU TO DATE UDELAT, a KONTROLUJTE JEHO praci jeste PRED NASTRIKANIM!!!!

a k ty lantre: tak tam vylezli loni bublinky, vykaslal jsem se na to a jeste se to dal nepohlo, vlastne si toho jeste nevsimla ani pritelkyne takze velky uff, bal jsem se ze to bude pokracovat tim tempem co loni prosinec 08-brezen 09 :lol: v lete to opravim kitem na facku jsem si to delal sam a drzi to uz pres rok porad. =D>
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Yurii »

No to sem na to zvedavej :) Mne to teda ceka na cernym taky... sem tam je na nem kapicka a nektery men docela prudej, obzvlast ta velka cerna kapka o delce asi 50cm na levym zadnim lemu :)
JE videt ze to uz nekdo opravoval ale moc se mu to nepovedlo, takze to bude chtit komplet novy lem :( Nastesti znam jednoho clovicka co mi rikal ze udelat nove lemy nejni problem :) Tak mi s tím snad pomůže :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Damian »

Jo, tohle znám taky.....zadní lemy komplet v pr...li, už se těším až vezmu flexu a začnu řezat. Nějak nemám rád loužičky v kufru. Ale co mě baví mnohem míň je podivná bublina, která mi leze pod křídlem. Evidentně je to všechno ještě origo, takže po 16ti letech se není až tak čemu divit. Jenom se trošku bojím, že ta zadní kapota je kolem ohybu dvojitá.....nevíte to někdo jistě?
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od vaisman »

LETEC píše:
Lhoty píše:
black_sheep píše:jak dlouho si myslite, ze by mel vydrzet lem, kterej zavezete klempiri a lakyrnikovi at to vyvari a prestrika? alespon dva tri roky co? #-o
já ti nevím,to je dost dlouho...kámoš dělal toyotu,dělal prahy a lemy prahy novej plech,a zadní lemy se dělaly ze slušnejch předních,vše ošistěný na železo,kit,základovka,několik vrstev laku....a po půl roce stání venku puchýřky a rez....je to prostě starý auto a jak jednou vykvete tak se toho nikdy nezbavíš at děláš co děláš.....
asi tak nejak
Co já mám zkušenosti tak to vydrží,ale musí se i vystříkat dutiny minimálně v místech kde to bylo opravené at už BODY nebo Rezistinem nebo vyjetým olejem.Pak to vydrží o mnoho déle.
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Tomson-tr »

Ak je to tu este aktualne tak by som potreboval od vas poradit

Ja mam zadne lemy uplne prehnite a mam to tak provizorne spravene ale moc (teda vobec) mi to nesedi tak to chcem spravit....poradte mi odkial by som to mal odrezat,niekde tam kde to mam zakreslene?

A ako mam postupovat?odrezat plech na taku sirku ako potrebujem + nejake 2 cm aby som zahol dovnutra?
Přílohy
lemy2.JPG
lemy2.JPG (40.64 KiB) Zobrazeno 4886 x
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Hujer »

black_sheep píše:
black_sheep píše:no koroze je fakt zla nemoc hyundaiu. nase Lantra mela v prosinci jen malinky puchyrek na lemu a ted?? jsou pekne KO. po par mesicich to bylo najednou venku... a to jeste nebyli nikdy delany! No je fakt ze to takhle vylezly ted vydrzi nakej ten rok nez to pujde skrz, ale pak uz to bude chtit vyvaret. stejne se s ni uz nebudem parat, takze je to vlastne jedno :lol: ta co je na ceste uz nevim jak na tom je, a asi se do ni pustim sam. Precejen, na facku jsem to delal a drzi to takze proc ne :-)

na coupe uz byli delany kdyz jsem to koupil, takze to samozrejme vylezlo protoze to bylo nastrojeny jen na prodej. Coz jsem tusil ale risknul jsem to, protoze to auto bylo jinak naprosto pekny a to se o tech bouranejch vracich.. no uz jsem to tady vypravel x-krat. nechal jsem to teda vyriznout, vyvarit a udelat poradne, stalo to sice ranec,.. ale no.. uvidime... nechal jsem vyzrat lak a ted to poradne voskuju porad, takze hned jak na jare vystrikam blatniky, budu v klidu. doufam. napoprvy to ale nevyslo moc :-(
a jeje tohle tema jsem snad ani nemel cist. takze v loni breznu jsem jeste myslel, ze to nemam zaflikovany. no nic, vsak tu historku znate. kazdopadne pri opravach koroze v servisu BACHA KOMU TO DATE UDELAT, a KONTROLUJTE JEHO praci jeste PRED NASTRIKANIM!!!!

a k ty lantre: tak tam vylezli loni bublinky, vykaslal jsem se na to a jeste se to dal nepohlo, vlastne si toho jeste nevsimla ani pritelkyne takze velky uff, bal jsem se ze to bude pokracovat tim tempem co loni prosinec 08-brezen 09 :lol: v lete to opravim kitem na facku jsem si to delal sam a drzi to uz pres rok porad. =D>
A hlavne si zapomel dodat JAK SE DOHODNETE ZE SE TO UDELA A SEPSAT O TOM ZAKAZKU!Vid? :-k Nechapu ze se nekdo neustale vraci a rejpe do stejneho hovna aby porad smrdelo!A pritam ma sam popel na hlave,vid? :-k
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od black_sheep »

Hujer píše:
black_sheep píše:nechal jsem to teda vyriznout, vyvarit a udelat poradne, stalo to sice ranec,. ale no.. uvidime... nechal jsem vyzrat lak a ted to poradne voskuju porad, takze hned jak na jare vystrikam blatniky, budu v klidu. doufam. napoprvy to ale nevyslo moc :-(
A hlavne si zapomel dodat JAK SE DOHODNETE ZE SE TO UDELA A SEPSAT O TOM ZAKAZKU!Vid? :-k Nechapu ze se nekdo neustale vraci a rejpe do stejneho hovna aby porad smrdelo!A pritam ma sam popel na hlave,vid? :-k
1.

ale no tak, o žádném hov.. tady nikdo nemluví... že by potrefená husa? pořádně si přečti kdy jsem psal ten první citovanej příspěvek: sob 7. 03. 2009, 16:30:20 :!: takže chvíli po opravě, ještě před tím naším sporem... pro mě důlkaz že nejsem tak blbej, a fakt jsem si myslel že jsem to vezl na pořádnou opravu..

2.
proč ten drhej post? no, narazil jsem na to s odstupem času, bohužel.. byla to chyba, takhle to probíhat nemá ať už to bylo jak chce. a proto jsem napsal obecnou radu jak postupovat v přípravě oprav koroze, nic o tobe, o vasi firme..!

me uz je to jedno, prisel jsem i o vic bohužel.. lemy jsem vyresil vymenou celeho blatniku - nasel jsem je za super cenu, tak jsem do toho sel. a mimochodem právě po zkušenosti jsem nic NESEPISOVAL, je to zbytečné. u vás by mi žádnej papír nepomohl, tos sám uznal.. záruka 3 měsíce nebo jak že to bylo, a formulace jsou někdy dost ošemetný a dokazování je na straně zákazníka.. no, takže moje zkušenost je raději sehnat důveryhodného člověka, a důvěřovat stejně tak jako prověřovat, tedy:

1. pěčlivě vybrat firmu (BACHA KOMU TO DATE UDELAT)
2. firma byla tady v okolí, takže jsem viděl každý krok co udělali (KONTROLUJTE JEHO praci jeste PRED NASTRIKANIM).

:arrow: výsledek? jsem spokojený, velmi.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Hujer »

Reagoval jsem na prispevek z 5 ledna 2010 byt po roce,protoze kolikrat clovek narazi na neco i po roce k cemu se musim taky vyjadrit, ze!Ty si se taky k tomu vratil po pur roce od sporu,ne?A pridal si si k tomu svuj komentar!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od black_sheep »

jo, to máš pravdu, před rokem jsem reagoval reagoval jsem na svůj nyní skoro dva roky starej příspěvek.. asi jako ty teď na ten můj rok starej.

narazil jsem na to předtím náhodou, tak mě to nedalo, protože ten z roku 2009 o nečem vypovídá, psal jsem tam své pocity z té opravy skoro bezprostředně poté.. a docela jsem se rozepsal :) no a nehledě na to, protože jak říkám, už je tomu dávno a nechme to být, tak mě inspiroval k té radě si osobně dohlížet na jednotlivý kroky při opravě..

po dalším roce můžu říct, že jsem se toho držel a dopadlo to konečně dobře. obečně to ani nemusí bejt oprava koroze, ale to je zvlášt ošemetná oprava pro obě strany :wink: je dobrý když to člověk vidí na vlastní oči v jakým to bylo stavu, co se dělalo a může se zeptat. lépe se dá i domluvit co dál když je něco jiný než se čekalo. a když už je to celý nalakovaný, víš prd... prostě ponaučení pro příště :idea:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Hujer »

Udelal jsi foto jak to bylo kdyz se to vyrizlo zrezle?Mel jsem tenkrat pravdu ze je to po celem lemu napadene,to by me zajimalo.I pro ostatni by to bylo dobre sem kdyztak dat ze i kdyz to nevipada tak rez se take siri vnitrkem plechu.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od black_sheep »

hujere, když to vidím s odstupem času, tak mi příjde, že jsme se dohadovali každý o něčem jiném..

nech už to být, nechci se zase zbytečně dohadovat. nic to nezmění na tom co se stalo, protože ani jeden jsme neustoupili a taky neustoupíme od našich názorů.

a pokud jde o ostatní tak ty už si udělali a nebo mohou udělat obrázek v tom tématu které jsem založil když to bylo aktuální... a jsem rád že to někde je archivované, budiž to pro nás i pro ostatní inspirací a varováním (na formu nehleďme).. udělali jsme chyby oba dva behěm toho "kšeftu", takhle se obchod nedělá.

OK? je to spíš klid zbraním (slovním); nevzdávám se, samozřejmě mám zase argumenty na to co píšeš, a psal bys... ale vím že by to bylo nekonečný a hlavně zbytečný...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Opravy koroze...

Příspěvek od Hujer »

Pristupuju na klid zbrani,ale nevzdavm se ani ja.Myslis si ze mas argumenty ja si myslim ze je mam ja.Nechame to uz plavat.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“