Klima - manuál , nebo automatiku ?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

Já to poznám hlavně na dálnici,když mám ustálené tempo. Je to jakoby si vyjel ze závětří do protivetru. Je to jen chvilkové.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

Bohuš píše:Ještě dotázka , jsou v i30 výdechy pro zadní sedadla , nebo jak to napsat , jestli se do některého typu výbavy montuje foukání i dozadu , pro lidi na zadních sedadlech ?
Ve vybave comfort je pod prednimi sedackami totok: Obrázek
edit: Nic jinyho tam neni.
Naposledy upravil(a) laufas dne 07 kvě 2009, 00:06, celkem upraveno 1 x.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

laufas: tohle maj myslim vsechny Hacka, i socialni Getz, i 15 let stara Lantra...myslim, ze spis mel na mysli vydechy na B sloupcich nebo na stredovy konzoli.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od SKV »

To, jaký máme kompresor, by mne docela zajímalo. Na i10 je 100% starej typ. Regulace se provádí mícháním s teplým vzduchem. A pochybuji, že by na i30 dávali něco lepšího. Když mi sepne klima při zahřátém motoru a volnoběhu, otáčky poklesnou, ale obratem to ECU doreguluje. Předpokládám, že kdybychom měli moderní typ kompresoru, že by se klima připínala plynule. Každopádně by se to chtělo zeptat někoho povolaného (tím nemyslím techniky autorizovaného servisu, ti většinou nemají zájem něco znát).
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
djbb
*
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2008, 13:46

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od djbb »

Vo vozidle i30 je stary typ kompresora - s elektromagnetickou cievkou. Je to vec penazi a ten s plynulou regulaciou stoji o poznanie viac!

Info o funkcii kompresora klimatizacie na :
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 1&start=45

Info 1 : teplota nastavena na klimatizacii by namala byt nizsia ako 5 stupnou od vonkajsej teploty!!! Hrozi zapal oci, usi a dych. ciest! [-X

Info 2 : Dajte si skontrolovat (pelovy) filter klimatizacie, nakolko aj ten ma vyrazny vplyv na kvalitu vzduchu v aute co odcenia hlavne alergici. Pripadne si dajte klimatizaciu dezinfikovat od bakterii, ale nie sprajom ktory vonia, lebo ten iba vonia a nedezinfikuje!!! Boli ste uz v nemocnici? Tak viete ako vonia dezinfekcia. :lol:
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Bohuš »

Hardcam píše:laufas: ...myslim, ze spis mel na mysli vydechy na B sloupcich nebo na stredovy konzoli.
Ano , měl jsem na mysli spíše tu středovou konzoli , nebo jestli je to vedeno např. tunelem dozadu . Jde mě pouze o to , když budou chtít mít vzadu příjemně chladno , aby mě vepředu už nemrzly nohy :-) a naopak , když si budu topit příjemně pro sebe , aby mě vzadu neklepali kosu :-)
Jinak všem díky za osvětu v klimatizacích , asi ta manuální bude vystačovat . Jak někdo psal , bude záležet na osobním pocitu - když bude teplo tak přichladím , když bude chladněji tak se otočí na tepleji a no když třeba večer bude zima , vypnu klimu úplně a pouze topím . Jestli to takhle funguje , tak bych bral klidně tu manuální .
Jinak Vás budu průběžně v jiných topicích zpovídat z dojmů a poznatků , protože drahá dala schválení s typem i30cw/1.6/93kw , že se během několika měsíců stane našim novým rodinným vozítkem :-)
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od vlado1979 »

V peugeote 307 som mal automatickú klímu a v i30 mám manuálnu. Mám pocit, že manuálna je lepšia. Interiér auta sa vychladí skôr. Nenastavujem síce teplotu, ale klímu dám na minimum a za minútu je tam príjemne. Ak je potrebné, potom uberiem ventilátor alebo zvýšim teplotu ( resp. pohnem tlačidlom klímy v smere hodinových ručičiek ) a je to ok. Nevidím veľký rozdiel medzi automatickou a manuálnou klímou, moja skúsenosť. Mal som obe, tak môžem porovnať.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Rexcor »

V každém autě máme jinou. Já jezdím s manuální a dokáži si nastavit co chci. Taťka má Automatickou a je také spokojen. Porovnávat účinnost asi nemá smysl. Fungují obě dobře.
Ovšem na automatické nastavím a když nechci, dál se nemusím ničím zabývat. Ofoukne mi sklo atd. Navíc i auto vypadá luxusněji(nebo to dělají ty kožené sedačky).
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

My mame automatickou a porad mi to nejak nesedi. Asi s ni jeste neumim.
Nekdy nastartuju, zapnu ji a nic nefuci, musim zadat min a hned zpet na moji pozadovanou teplotu., pak se rozjede.
Naopak kdyz je hic jako prase, tak zadam urcity stupne (ne o moc nizsi nez je venku) a to by me odfoukla nejradej.
Misto aby nekdy fucela min studenej vzduch a dyl ji trvalo, nez vychladi kabinu, tak na me pomalu haze kostky ledu.
Sem tam o ni ani nevim, vyborne plni svoji funkci a naopak nekdy me pekne stve, jak fuci moc nebo malo, teplne nebo moc studene :mrgreen:
Umim s tim zit a vetsinou si poradim nejakym prenastavenim, ale pripada mi, ze kdyby nebyla automaticka, cesta k odstraneni problemu by mi trvavala kratsi dobu.
Vsechno se jednou naucim :^o :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

laufas: mne by navrat k manualni asi vubec nevadil. Prijde mi, ze na 4ku foukala mnohem vic, nez digi na max (coz je asi 7 stupinku). U manualni to byl vzdycky pruvan, ze z toho div neodlitla ksiltovka.
A co se tyce chlazeni, myslim si, ze se vychladi obe stejne dobre za temer stejny cas. Jen je nutne vzit v potaz, ze kdyz u manualni dam kolecko uplne na max - do modreho pole (coz myslim dava vetsina ridicu, kteri zapnou klimu) a vetrak na 2ku, musim na autoklime dat minimum, nikoliv tedy standardnich 22 (21,23 atp.) stupnu, ale 17 stupnu a vetrak neco pres pulku. Pak je to srovnatelne. V jinem tematu jsem psal, ze se mi u manual klimy v Lantre podarilo namerit vnitrnim dodelavanym teplomerem uvnitr vozu 14 stupnu po 40 minutach jizdy, pricemz venkovni teplota byla nejakych cca 40 stupnu. Tenkrat jsem ani nevedel, ze se musi menit nejaky filtr neo dokonce klimu dezinfikovat a po dvou letech napoustet. A presto takhle fungovala.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od matysekul »

Tak to jsi teda blázen :lol: Já klimu dávám maximálně na 23°C ,páč pak je tam jak v morně.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

matysek: no, tak dneska uz bych to neudelal, to je jasny...taky me pak moc pekne bolela hlava. Ale vicemene jsem si vyzkousel moznosti klimy...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Fulli »

Hardcam píše:mates: u Ely to citim taky, pomerne podstatne, u Sonaty vubec (rozdil 0,4 obsah a 37kW).
a skusali ste niekedy pri zahriatom motore....otacky okolo 800 a stoji na mieste pri volnobehu pustit naraz svetla, klimu a vyhrievanie zadneho skla? moj accent mal co robit aby sa nezadusil
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

Fulli: pravdepodobne jo, kdyz vyjizdim z mycky, zapinam vyhrev skla, svetla a v lete i klimu. Svetla mi zadnou zatez nezpusobuji, jelikoz xenony maj 35W. A otacky mam kolem 900 standardne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Fulli »

Hardcam píše:Fulli: pravdepodobne jo, kdyz vyjizdim z mycky, zapinam vyhrev skla, svetla a v lete i klimu. Svetla mi zadnou zatez nezpusobuji, jelikoz xenony maj 35W. A otacky mam kolem 900 standardne.
ono ten regulator si ich vyrovna ale ten jeden okamih s nim pekne zatrasie
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“