Atos - dialkove ovladanie

Moderátor: Moderátoři

Michaldb
Příspěvky: 3
Registrován: 07 črc 2010, 13:26

Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od Michaldb »

Zdravim, ma tu niekto skusenosti s montazou dialkoveho ovladania k centralu napr RC 202 2TN alebo pod. na Atos r.v. 2006? Nejake instrukcie, manual, nieco..chystam sa zakupit podobne zariadenie, ale netusim ako na to..a nerad by som to daval do servisu, kamarati na inych autach to zvladli sami v pohode , tak to nebude velky problem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
doktor
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2012, 20:09
Bydliště: Dolné Srnie okr NM n/V

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od doktor »

našiel som tu tútu temu ,aj já by som si chcel na Atosa pridať dialkové k centrálu!!! už ste to niekto robil na Atose ??? a aký ste použil modul dialkového ,môže mi tu niekto napísať aj postup montáže ,dakujem
Hyundai Atos r.v.2001 1.0 43kw 2x el.okná letné pneu Barum Brilantis 2, zimné Barum polaris 3
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od jaroslav5 »

Pokial je na aute centrál na kluč a dorába sa dialkové je potrebné ešte domomtovat jeden ovládací motorček. Tých dial.ovládaní je na p oužitie dost.Každé pracuje na ovládanie toho pom.motorčeka.Takže pom.motorček osadíš na tiahlo do dverí,ktoré ovláda klučka dverý z vnutra a kluč zámky z vonka.A k tomu zapojeniu dokupeného dial.Do RJ dotiahneš stály prud,ktorý tam bude aj po vytiahnutí klučov zo zapalovania.Dalej druhý vodič z RJ na kostru.Dalšie vodiče z tej RJ zapojíš na signalizáciu zam.svetlami.Ostanu tam ešte dalšie vodiče ktoré zapojíš na ten pomocný motorček,ktorý ovlada to zam.auta. Niektoré typy môžu mat ešte vývody na ovladanie kufra a automatické dotiahnutie okien po uzamknutí auta.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
doktor
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2012, 20:09
Bydliště: Dolné Srnie okr NM n/V

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od doktor »

dakujem pekne , ked skončí zima a otelí sa pustím sa do toho dufam že to zvládnem ak nie dám to do sevisu
Hyundai Atos r.v.2001 1.0 43kw 2x el.okná letné pneu Barum Brilantis 2, zimné Barum polaris 3
p.jezek
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2013, 20:35

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od p.jezek »

dobrej...jsem tu nový...řeším na hyundai atos prime DO...dávám ho dodatečně...central už mám z výroby,ale jen na klíč...tak bych to rád předělal na DO...mám steeli men sm-188F...ale nwm jestli mi to půjde připojit...asi budu muset dokoupit ještě servo...jak jsem tu pochopil z příspěvků...jde mi to odemykat jen od řidiče celé auto a navíc když jsem proměřoval ten mechanismus ve dveřích u řidiče...zjistil jsem že mi spíná nula vůči zelenýmu a bílýmu...další černej drat nwm na co je...prosím o radu.Předem mnohokráte děkuji Pavel
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od jaroslav5 »

Ten prepínač v tých dveroch ovláda tiahlo spojené s zamkom na vonkajšiu klučku ,ktoré ovladaš klučom. Do toho prepínača nebudeš zapájat nič.Budeš musiet ešte namontovat jeden motorček,ktorý tiahlom prepojíš to hore uvedené tiahlo prepínača. To dokupené DO bude ovládat len ten domontovaný motorček.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od alarm »

Ja som to na Accente riešil podobne. Kúpil som motorček,( nemusí byť :hyu: ), čo má len dva vodiče, taký, čo sa používa vo všetkých dverách ,okrem vodičovych.(ten má viac káblikov).
Stačí ho uchytiť mechanicky a mechanicky prepojiť na tiahlo, ktoré ide k otváraciemu madlu na vodičových dverách. Treba dať ale pozor na zdvih motorčeka a zdvih tiala, ktoré ovláda otvorenie cez madlo. Dokonca je na to spojenie aj súčiastka, taký malý hranol s dvomi otvormi, a fixačnými skrutkami.
Potom som zapojil prijímač dialkového ovládania(dvojkanálové), nastavil som tam, aby po stlačení dialkového ovladača prijímač držal zopnutý 1 s. Okrem toho bolo treba ešte dve výkonové relé,zapojil ich proti sebe, aby prepínali plus a mínus a aby to nespínali maličké relátka z prímača a zapojil som to... ak bude treba dám sem schému.
Takže stačí kúpiť akýkolvek dvojkanálový prijímač a mať dvojtlačítkový vysielač.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od jaroslav5 »

Pri klasickom centralom ovladaní su motorceky len v 3 dverach. Vodičove dvere otvaraš a zatvaraš mechanicky klučom a pohyb toho kluča je prenášaný tiahlom na ten spomínany prepínač,ktorý pušta prud a mení polaritu na motorčekoch v ostatných dveroch. Preto treba ten další motorček do dverí vodiča aby ovladal to tiahlo kluča.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od alarm »

tu je principialna schéma
Přílohy
CENTRAL.jpg
CENTRAL.jpg (24.16 KiB) Zobrazeno 8479 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
p.jezek
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2013, 20:35

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od p.jezek »

super moc moc děkuji chlapi za pomoc dám pak vědět jak šlape jak přijde servomotůrek :-)
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od Azor »

Jenom drobná zkušenost - pokud budete centrálem chtít ovládat i 5. dveře, je třeba stávající pevné táhlo spojit s nově namontovaným servomotorkem a původní zámek spojit s tímto táhlem ohebným lankem. Jinak to nebude fungovat na oba systémy.
Uživatelský avatar
daniel k
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 bře 2014, 20:58
Bydliště: Lhota u Vsetína

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od daniel k »

Zdravim.

Může mi někdo poradit, kam je nejlepší zapojit stálé + a směrové světla?

Zatím dík.
Čus.
Hyundai Atos Prime, 46 kW, r.v. 2006, 47 000 Km.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od Azor »

Nekamenujte mě, určitě to není úplně košer řešení, ale já jsem si + našel pomocí žárovkové zkoušečky v pojistkové skříňce, na přerušenou pojistku jsem připájel zaprvé odbočku pro dálku a zadruhé modul pro samostatnou nožovou pojistku (zbyla mi z příslušenství k rádiu - uznávám, každý to po ruce nemá) do kterého jsem dal origo pojistku, která na to místo původně patřila. Toto mám volně pod víčkem poj. skř. a nedělá to žádný problém. A blinkry jsem napojil z těch malých bočních blikačů - dával jsem na fórum fotky jak to rozebrat a neulomit. Slouží to dobře už více než rok. Původně jsem to chtěl udělat sofistikovaněji, ale při pohledu na tu změť vodičů a nedostatek volného prostoru mě chuť přešla a zvolil jsem toto bastlířské řešení. :D
Uživatelský avatar
daniel k
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 bře 2014, 20:58
Bydliště: Lhota u Vsetína

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od daniel k »

To + nebyl takový problém ale spíš ty blinkry.
Ty boční mně vůbec nenapadly takže dík za nápovědu.
A neboj, budu to lepit tak jak ty, takže ode mně se toho kamenování nedočkáš.
Čus.
Hyundai Atos Prime, 46 kW, r.v. 2006, 47 000 Km.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Atos - dialkove ovladanie

Příspěvek od Azor »

Hlavně nepoužívejte ty tenoučké drátky dodávané se soupravou pro dálkové ovládání. Po necelém roce mi to přestalo fungovat, byl porod zjistit co je vadné, nakonec to byl ten tenkej aušusovej drátek, který se přerušil. Musel jsem natáhnout nový vodič do dveří - otrava až na půdu. Takže kdo bude nově montovat - zakupte pořádný autokablík a ty původní raději vyhoďte.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“