Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
petr2222
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2013, 16:15

Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od petr2222 »

Mám centrál ovládaný klíčem. Po odemčení dveří a vrácení klíče do polohy na jeho vyndání se všechny dveře zase sami zamknou. Chtěl jsem sundat tapecírung abych se dostal k zámku, vyšrouboval 4 šroubky, ale vše dále pevně drželo. Nechci něco uthnout, tak jsem to zatím vzdal. Poraďte, jestli s tím máte nějaké zkušenosti. Děkuji. Petr :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od alarm »

nemám atos, ale všeobecne, ak povolíš skrutky, tak zober príborový nôž, podopchal pod čalúnenie niekde dole, a pomaly ťahaj. Na deformácii čalúnenia zistíš, kde sú štuple, takže potom presuň nôž k štuplu, trochu podpáč a vopchaj prst a potiahni.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Azor »

Tak s tím jsem si hezky užil. Největší fór je sundat kličky oken (pokud není ovládání elektrické), ty jsou zajištěné pružným drátkem ve tvaru lyry, který se musí vytáhnout - zaháknout nějakým drátem (pevnějším, něco jako z deštníku) na konci v cca pravém úhlu ohnutým (délka ohnuté části malá cca 3 až 4 mm), po dlouhém šťourání mezi kličkou a plastovou podložkou kličky (není tam vidět) se to dá zvládnout (zpátky je to OK, samo to zaskočí). Jinak opatrně při vyndavání v okolí vnitřní kliky dveří - tam jsou dva plastové háky, které se musí bez většího násilí odpáčit, prostě s tím opatrně vexlovat, jde to. Proti tomu jsou ty plastové zaskakovací špuntíky po obvodu prkotinou, to se odpáčí nejlépe příborovým nožem. Já jsem si to pro jistotu nafotil, pokusím se to sem dát, ale momentálně ty fotky nemůžu najít. Přeju pevné nervy. :oops:
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Azor »

B4.jpg
B4.jpg (201.78 KiB) Zobrazeno 14267 x
B3.jpg
B3.jpg (179.15 KiB) Zobrazeno 14267 x
B1.jpg
B1.jpg (114.62 KiB) Zobrazeno 14267 x
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Azor »

B5.jpg
B5.jpg (129.38 KiB) Zobrazeno 14267 x
B2.jpg
B2.jpg (79.56 KiB) Zobrazeno 14267 x
Pajach
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2013, 14:23

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Pajach »

Díky moc za ty fotky, budu je potřebovat-protáčí se mi u levých zadních dveří klička okna. Copak by to asi mohlo být za vifikundaci?
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Azor »

Odhadoval bych to na omleté drážkování kličky (tisícihran). Je to přece jen levný plast. Samozřejmě to může být i něco horšího, ale český člověk si přecece poradí se vším. :D
Pajach
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2013, 14:23

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Pajach »

O tom žádná... :-)
Pajach
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2013, 14:23

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Pajach »

Tak to byla Azore ta horší varianta. Klička po pár zašťourání zahnutým neupraveným drátem do kola povolila a pak už to šlo.
Klička je OK a po vymontování stahovačky jsem konstatoval rozsypání té středové části s tisícihranem. Je tam kulatá rozpěrná pružina a ulámané výstupky středové západky. Takže sháním jiný mechanismus. Btw:neměl by někdo volný funkční? Jedná se u zadní dveře za řidičem.
EDIT: sehnal jsem novou stahovačku v autorizovaném servisu za stejnou cenu, za jakou ji nabízí jetou ti zlatokopové v hyundaiáckým vrakovišti. Po namontování je vše ok, vrácen igelit a tapecírunk, nacvaknuta klička.
Tak a teď vyzrál čas na dodělání dálky, otvírání klíčkem už mě nebaví :-)
Pajach
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2013, 14:23

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Pajach »

Tak jsem si o dovolené uprostřed lenošení našel čas a do předních řidičových dveří doinstaloval motorek z centrálu, jednotka s dálkou ukryta nad pojistkovou skříň. Funkce k naprosté spokojenosti, jen jsem se vyprd na indikaci blinkrama.
Je to pro manželku a to ji stačí :D .
Tonek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 03 lis 2015, 20:08

Re: Demontáž čalounění dveří řidiče a oprava zámku

Příspěvek od Tonek »

Sundávání kličky stahování okna https://www.youtube.com/watch?v=PIvPfUDWSdE
Odpovědět

Zpět na „ATOS“