Kabinový filtr - nic jednoduššího

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Kabinový filtr - nic jednoduššího

Příspěvek od Azor »

Pro přehlednost zavádím nové téma, i když se to tu už kdysi probíralo. Jak víte, Atos bez klimatizace zpravidla nemá žádný kabinový filtr, takže když pustíte větrák, máte oči plné prachu. Řešení je maximálně jednoduché - když mrknete pod palubku u spolujezdce, uvidíte tam takovou hranatou harmoniku spojující vcuc vzduchu zpod předního okna k ventilátoru. Tu harmoniku vyndejte (nic jí nedrží, stačí to pořádně stlačit a jde to ven) a do toho většího otvoru vložte vhodný vzduchový filtr. Možná se dá sehnat nějaký originál, ale já jsem měl doma jeden, který mi kdysi poslali z e-shopu jako vhodný do motoru Atose, ale byl malý (tehdy jsem nadával, ale dnes jsem rád, že jsem to měl). Akorát jsem ho musel zkrátit na délku, jinak sedl přesně. Filtr jsem přibodoval lepicí pistolkou, i když by to asi drželo i samo (alergik přirozeně zatěsní dokonaleji) a harmoniku vrazil zpět. Výsledek - pohoda. :lol:
YY1.jpg
YY1.jpg (94.02 KiB) Zobrazeno 5901 x
YY2.jpg
YY2.jpg (76.64 KiB) Zobrazeno 5901 x
YY3.jpg
YY3.jpg (78.37 KiB) Zobrazeno 5901 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
daniel k
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 bře 2014, 20:58
Bydliště: Lhota u Vsetína

Re: Kabinový filtr - nic jednoduššího

Příspěvek od daniel k »

A jen proti listí a hrubším nečistotám postačí dámská punčocha.
Podzim se blíží! :idea:
Neomezilo to moc průchod vzduchu? :-k ](*,)
Čus.
Hyundai Atos Prime, 46 kW, r.v. 2006, 47 000 Km.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Kabinový filtr - nic jednoduššího

Příspěvek od Azor »

Tak po týdnu provozu mohu říci, že žádné omezení proudění vzduchu nepozoruji, ani ventilátor nijak nezměnil zvuk, tak snad také předčasně neodejde. :D
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabinový filtr - nic jednoduššího

Příspěvek od sedli »

Azor, výborně ! Vždycky jem si říkal, jak by to chtělo vymyslet a najít místo, kde by se to dalo a ty jsi na to kápnul a to ještě přímo tak primitovní přístup. Když jsem se ohnul pod přístrojovku u spolujezdce a jednou rukou to vydělal, musel jsem se začít smát. Já tam přes ten větší otvor natáhnul kus pracovní ponožky ( samozřejmě čísté, pro rejpaly :D ), ještě lehce navoněl a konečně jsem pustil větrák naplno a nemusel jsem mít oči jako Vietnamec, paráda !
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Pajach
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2013, 14:23

Re: Kabinový filtr - nic jednoduššího

Příspěvek od Pajach »

Taxem dnes ustřihnul z velkého filtru odpovídající kus papírové harmoniky a tavnou pistolí zafixoval. Ta paní co s ní bydlím pěla chválu:-) Díky za podnětný nápad!
Odpovědět

Zpět na „ATOS“