stěrač zadního okna

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

stěrač zadního okna

Příspěvek od kritik »

Stěrač zadního okna se mi nevrátil po vypnutí do základní polohy.Zjistil jsem,že tlačítko na ovládací páce je povytažené.Po zatlačení na něj se posunulo do původní polohy a stěrač začal pracovat normálně.Ze předu je na tlačítku malý otvor,pravděpodobně jde o jištění proti posunutí tlačítka. Pokusil jsem se o opravu, ale po smontování krytu nad přístrojovou deskou a dvoudílného krytu volantu, který je držen třemi vruty z křížovou hlavou, jsem zjistil, že všechny spinače (světlomety, blikače, stěrače) , tvoří jeden společný celek a nedá se bez demontáže volantu a dalších celků vyměnit jak bylo zvykem na příklad u škodovek.Cena bude rozhodně převyšovat částku 1000 Kč. Za takový podraz na zákazníky pěkně děkuji.
Tak jsem se dnes odhodlal odstraňovat závadu.
Při sešlápnutí brzdy se rozsvítila signalizace vytápění zadního skla. Při otevření pátých dveří vše funguje správně.
V přechodu kabelu z karoserie do pátých dveří jsem nezjistil přerušení některého vodiče, takže musím hledat po jednotlivých vodičích až pod čalouněním. Myslím, že to odložím na příští rok.

Tyto závady se mi projevovali při používání baterie,která byla na pokraji životnosti.PO ZAKOUPENÍ NOVÉ BATERIE závady zmizely a dále se už nevyskytly. Nevím,jak si to vysvětlit.Nebo šlo o náhodu?
Naposledy upravil(a) kritik dne 04 srp 2017, 19:25, celkem upraveno 4 x.
Reklama
 

Bazinak
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2010, 13:58

Re: stěrač zadního okna

Příspěvek od Bazinak »

Já měl podobný problém. Stěrač se zastavoval a nakonec ani nestíral. Problém byl v přechodu "elektrických kabelů" mezi karoserii a pátými dveřmi. Přeskříplé dva dráty. Po zaletování vše funguje jak má.
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: stěrač zadního okna

Příspěvek od kritik »

Nakonec to byla stejná závada.Přerušené vodiče u pátých zadních dveří.Dík za dobrou informaci
Odpovědět

Zpět na „ATOS“