tlumiče pérování

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ditmar
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 úno 2008, 20:48
Bydliště: Broumy

tlumiče pérování

Příspěvek od Ditmar »

Dobrý den, musím vyměnit tlumiče pérování. Dotazoval jsem se v servisu Hyundai na cenu originálního výrobku, ale tato se mi zdá dosti vysoká ve srovnání s cenami za které to nabízí některé e-shopy. Problém mám však v tom, že je nabízeno pro Atose více výrobků od různých výrobců a dále mi není jasno jaký je kvalitativní rozdíl mezi tlumiči, které jsou plněny plynem a mezi olejovými tlumiči. Může mi někdo z vás sdělit svoji vlastní zkušenost?
Děkuji.
Reklama
 

aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od aumirek »

zdravím jsem tu nový zatím jsem jen četl a dost se dověděl.Co mne tu zaráží je velká neochota odpovědět a poradit jinému.Pročítal jsem forum teda jen na atose a je tam spousta otázek celkem jednoduchých a dlouhodobě bez odpovědi.Tak odpoved k tlumičum

Plynový jsou lepší a víc vydrží.
Kapalina je "měkčí" (nehodí se na sportovní jízdu).
Ditmar
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 úno 2008, 20:48
Bydliště: Broumy

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od Ditmar »

Díky za vysvětlení, mezitím mi to potvrdil i můj syn. Tlumiče jsem koupil a nyní zase budu pátrat jak se u zadních tlumičů dostanu na jejich hořejší uchycení. Zřejmě se musí sundat některé to vnitřní "zadeklování" uvnitř v kufru. Nemáš s tím náhodou nějakou zkušenost? Zdravím.
aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od aumirek »

v tom ti opravdu neporadím atose mám měsíc a sám bych potřeboval něco poradit.Bohužel tu je ochota členu poradit byt na velice jednoduchou otázku mizerná.Na jiných forech toto neznám takovou neochotu
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To není o ochotě, ale povědomí. Atosářů je tu strašně málo, takže nemá kdo přispět praktickou radou - zejména v poměru k majitelům i30 druhé generace, těch jsou tu desítky.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od mikodim »

Vseobecne info o tlmicoch sa dajú najst na nete . Nemám Atos, ale vecsinou sa dostanes k hornemu ulozenie cez kufor , pod tapacirom. No niektore auta nemaju v zadu horne ulozenie, ale das dole koleso a hore na tlmičoch su len dve matice ktore drzia tlmic o karoseriu.. Tie odsrubujes, potom dole jedna sruba a tlmic je vonku.. Je to otazka 5min +- Na sruby najskor nastriekaj WD lebo vecsinou je tam uz korozia , aby si vedel lahsie povolit.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od aumirek »

nějak s tebou nesouhlasím.Jelikož jsem novej přečetl jsem celé forum atos.A zarazilo mne kolik je tam podotýkám jednoduchých otázek bez odpovědi.Netroufnu si hádat kolik je tu atosářu.Přesto kousk tu dole je dotaz na to má li atos kontrolku benzinu.Osobně to sám nevím mám ho týden přesto většina majitelu atose to ví ale neodpoví
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od mikodim »

Musim s tebou nesuhlasit, pisal som ze si najdes jednoducho za pár sekund vseobecne info o tlmicoch na nete, nie tu na :hyu: fore. Nie kazdy je mechanik tu na fore a vecsinou sem pisu tí co potrebuju poradit, tak nemozes cakat ze dostanes okamzite na vsetko odpoved. V tom pripade treba navstivit servis a tam hladat rady..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: tlumiče pérování

Příspěvek od aumirek »

ale já vubec nemám na mysli ty tlumiče ale uplně banální a jednoduchej dotaz viz kontrolka benzínu co je bez odpovědi
Odpovědět

Zpět na „ATOS“