ABS

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

ABS

Příspěvek od Azor »

U Atose mi najednou začalo blbnout ABS, prošel jsem celé fórum, ale na podobný problém jsem nikde nenarazil. Kontrolka mi po otočení klíčkem řádně zhasne, ale občas při mírném dobržďování na naprosto bezproblémovém povrchu začne ABS cvrlikat jako šílené (při silnějším brzdění je vše OK). Je mi jasné, že asi budu muset na diagnostiku, ale zajímalo by mě, zda se někdo s podobným problémem už setkal. Zatím jsem žil v domění, že při jakékoliv poruše by se ten systém měl vyřadit z činnosti a měla by trvale svítit kontrolka.
Reklama
 

Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: ABS

Příspěvek od Azor »

Tak byla to přece jen ona obvyklá bolest aut Hyundai - prasklý ten kroužek s výstupky na náboji kola (ostatní auta to zdaleka tak často netrápí). Mě trochu mátlo to, že kontrolka ABS vždy ochotně zhasla, jako by vše bylo OK. Nejdřív jsem si myslel, že to má čas, ale když jsem málem projel zavřenými vraty, tak jsem raději vyrazil do servisu. Poté co jsem jim popsal chování auta (tj. že se to projevuje zejména při dojezdech, kdy pedál brzdy sebou začne zběsile mlátit a brzda je najednou úplně tvrdá) byli hned doma - je to prý běžné. :shock:
Slavek260
Příspěvky: 2
Registrován: 12 říj 2017, 20:03

Re: ABS

Příspěvek od Slavek260 »

Mám tu samou závadu akorát nevím zda tam mám kroužek nebo je ozubení přímo na kloubu ....mám rok výroby 2007 46kw.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: ABS

Příspěvek od Azor »

Nevím jak je to u pokračovatelů Atosů - i10, ale Atosy prý mají ty kroužky nalisované všechny. Problém je v tom, že se pod to dostane rez a ta, jak zvětšuje svůj objem, ten kroužek roztrhne. Mě přišla výměna jednoho v neznačkovém servisu na něco málo pod 17 stovek (vč. pětistovky, kterou si účtovali za diagnostiku BOSCH). Ze své zkušenosti doporučuji moc s opravou neotálet, ne že by to nebrzdilo vůbec, ale kdyby mi před auto třeba skočil chodec, nevím nevím jestli bych ho nesejmul.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“