Hyundai Atos problém s OBD zásuvkou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Slavek260
Příspěvky: 2
Registrován: 12 říj 2017, 20:03

Hyundai Atos problém s OBD zásuvkou

Příspěvek od Slavek260 »

Nefunguje mi OBD co s tím? V jednom servise se s diagnostikou nepřipojí a v druhém ano. Divný! Nemůže to být nějaký fígl který zná jen servis na Hyundai. Mám elm diagnostiku a Bluetooth mi to nenajde. Zkoušel jsem i jiný adaptér a nic. Přes Windows i android a stále nic. Neměl jste někdo podobný problém?
Reklama
 

aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: Hyundai Atos problém s OBD zásuvkou

Příspěvek od aumirek »

mi to jde připojit bez problému musíš to ale nejdříve spárovat jednoduší je ta s kablikem
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai Atos problém s OBD zásuvkou

Příspěvek od Chasnik »

Otázka je, jestli všechny servisy používají stejné zástrčky. Když jsem byl s ix20 na emisích při STK, tak tam postupně zkoušel 3 různé typy (nevím jaké) - připojit to nešlo. Nakonec auto skončilo na reklamaci v Hyundai, kde zkontrolovali zásuvku a jistili 1 ohnutý pin, který tam dělal brajgl.
Nevím ale, jestli všechny zástrčky používají stejné piny nebo je nějaký rozdíl v konfiguraci. Mohlo by to být třeba tak, že v jednom servisu mají zástrčku, která nevyžaduje pro komunikaci zrovna ten pin, který je mechanicky poškozen. A druhá ano a potom odmítne spolupracovat.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
aumirek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2017, 17:04

Re: Hyundai Atos problém s OBD zásuvkou

Příspěvek od aumirek »

je sice více druhu přesto tam ten nesprávný nedáš ani náhodou a dává li tam někdo správný ale křivě a silou je možné ohnout ten pin a pak záleží kterej je ohlej.Podmínka je ale správné spárování a to pc či jinej přístroj musí prvni to auto vidět jina se nepřipojíš
Odpovědět

Zpět na „ATOS“