Atos, skusenosti s nim

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
marienka
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2007, 19:47
Bydliště: Sereď
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marienka »

Prosím Vás a nie je Atos moc lenivý a hlučný?Ide aspoň tak,ako Fabia 1.2?Ďakujem.
Mária Ch.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

Hlucne snad zartujete. O hluku sa neda povedat toto auto pokial jazdite tak do 100 km je vsetko OK. Ak sa dostanete nad hranicu ano je to pocut ako aj u ostatnych aut, ale nie je to take strasne pocuvat radio sa bude dat :D a Rychlost manzelka na nom isla a povedala "Perfektne svizne auticko" ani nevedela a v obci musela davat nohu dole z pedalu lebo uz isla cez 90km.
Pozrite su predajne a za skusobnu jazdu nic nedate treba si do toho sadnut prvy dojem ci sa dobre v nom sedi a vyskusat si ho. Moja babinka si ho zamilovala na prvy pohlad. Tak isto spotreba isli sme na dlhsiu trasu mame najazdene teraz 3000km spotreba ukazala 5.1 l/100km.

PS: Este som si spomenul na prihodu, ked moja babinka presadla zo skodovky 105 do tohoto rychlostneho srsna. Velmi sa bala na nom jazdit tak som ju zobral na skusobne jazdy a tak sme si zajazdili na cvicisku. Nakoniec povedala, ze to zvladne domov uz sama. Nedalo mi tak som volal za 1/2 hod. ze ako prisla domov. Odpoved bola prisla som domov ako F1 a ja nato tak rychlo a ona nie tak som turovala ten motor. Nuz ked mal clovek 20rokov skodovku a potom si mal na tohoto tatosa zvyknut chvilu to trvalo, ale teraz jazdi uplne perfektne.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

marienka píše:Prosím Vás a nie je Atos moc lenivý a hlučný?Ide aspoň tak,ako Fabia 1.2?Ďakujem.
Pokud v něm nejedou 4 dospělí, je velice svižným autíčkem. Hluk je trochu problematičtější. Můj subjektivní dojem po 7000 km je, že to není tak hrozný. Aerodynamický hluk, zvláště při větru je ovšem silný. Motor je taky slyšet, ale není obtěžující. Nepříjemné jsou kamínky "bubnující" o podběhy (zvlášť v místech "oprav" vozovek).
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
marienka
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2007, 19:47
Bydliště: Sereď
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marienka »

Včera som bola pozerať Atos a veru sa mi páčil veľmi.Ešte musím v pondelok zobrať manžela čo na to povie on a na skúšobnú jazdu.Traja sa tam veru zmestíme v pohode,ako som to pozerala.Má niekto skúsenosti aj s klimatizáciou v Atose?A ako sa prejavuje kvalita vypracovania,nevŕzga to tam po najazdení určitého počtu kilometrov?
Ešte jedna otázočka,prosím,aký je rozdiel medzi pneumatikami 155/70 R13 a pneumatikami 175/60 R13.Takéto idú na Atos a nejako na nete neviem nájsť odpoveď.
Ďakujem.
Mária Ch.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

marienka píše:Včera som bola pozerať Atos a veru sa mi páčil veľmi.Ešte musím v pondelok zobrať manžela čo na to povie on a na skúšobnú jazdu.Traja sa tam veru zmestíme v pohode,ako som to pozerala.Má niekto skúsenosti aj s klimatizáciou v Atose?A ako sa prejavuje kvalita vypracovania,nevŕzga to tam po najazdení určitého počtu kilometrov?
Ešte jedna otázočka,prosím,aký je rozdiel medzi pneumatikami 155/70 R13 a pneumatikami 175/60 R13.Takéto idú na Atos a nejako na nete neviem nájsť odpoveď.
Ďakujem.
Klimatizace funguje dobře a je i v největších vedrech dostatečně účinná.
155/70 R13 jsou užší a vyšší než 175/60 R13 (155 je šířka dezénu, 70 je poměr výšky k šířce v %šířky) a navíc 175/60 R13 je rozměr, který se téměř nedá koupit, zvlášť zimní.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

No klimu nemame takze na toto odpovedat neviem mam rozmer pneu 155/70 R13 a zohnat druhe disky na zimne gumy za rozumnu cenu je problem zatial. Nove ponukali za 1800Sk/ kus dakujem.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
marienka
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2007, 19:47
Bydliště: Sereď
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marienka »

A to sú také nevšedné pneumatiky,alebo prečo ich. nie je dostať?
Mária Ch.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

marienka píše:A to sú také nevšedné pneumatiky,alebo prečo ich. nie je dostať?
Ano 175/60 R13 Je skutečně neobvyklý rozměr. Včera jsem byl v pneuservise a technik mi taky nevěřil. Dokonce povídá: "co mi dáte, když je máme". Pak chvíli tichého civění do počítače a omluva. :D Nakonec jsem koupil Barumky 155/70 R13 za asi 980,- Kč/kus.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od alík »

Čus, ten mechanik byl s prominutím velkej v.l. :P Nejlepší gumy v rozměru 175/60/13 na atoska jsou Semperit Comfort za velmi přijatelnou cenu okolo 1200,- kč!!! Mimochodem, tento rozměr má i Kumho, Michelin a Dunlop.... Je jich víc, ale momentálně si nevzpomenu. Ty gumy jsou opravdu super, snad se trošičku zvýší spotřeba, možná tak 0.2 deci na 100. A možná ani to ne 8) . Ovšem na zimu bych zůstal na 155/70/13. To si ten Atík líp poradí se sněhem. Takže rada na závěr - TRVAT na 175/60/13!!!!!!!! Zdravím!
Hyundai Atos 1.0 1998
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

No nevím. Hledal jsem na netu zimní gumy 175/60 R13 a některé obchody v 13palcích ani profil 60 nevedou. Letní mám originál 175/60 R13 a chtěl jsem i zimní. Nakonec tedy mám užší 155.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

To je vážně debilní rozměr :-(
V letních nejni problém, ale zimní..
Našel sem dva typy jetý:
http://www.superkola.cz/zimni-pneu/?pne ... ternal_id=
A jinak nikde nic
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
marienka
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2007, 19:47
Bydliště: Sereď
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marienka »

Prosím vás a má Atos aj cyklovač stieračov?Nikde som sa to nedočítala.Ďakujem.
A ako je to s odkladacou schránkou pod sedadlami?Ani v Hyundaii mi nevedeli povedať nič bližšie.........................
Mária Ch.
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od alík »

Cyklovač stěračů je ta pravá páčka - první poloha dolů je s pauzama, druhá je, že stěrače běží pořád a třetí je rychlé stírání. Pootočením koncem páčky jede zadní stěrač. Ty šuplíky mají být pod oběma sedadly. :D Ti Vaši mechanici jsou nějací divní :shock: , to je přce základní věc, co musejí znát :!: . Jinak přeji hodně šťastných kilometrů s Atoskem a jestli budete mít dotaz, nebojte se zeptat, rád poradím :D . Dovi!
Hyundai Atos 1.0 1998
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

marienka píše:Prosím vás a má Atos aj cyklovač stieračov?Nikde som sa to nedočítala.Ďakujem.
A ako je to s odkladacou schránkou pod sedadlami?Ani v Hyundaii mi nevedeli povedať nič bližšie.........................
Schránky jsou pod oběma sedačkama. Jsou v nich výstupky pro naskládání audiokazet (poněkud zastaralé) ve dvou řadách. Vejde se do nic dost věcí.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
marienka
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2007, 19:47
Bydliště: Sereď
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marienka »

Neviete niekto,ako je to s bezpečnosťou v Atose,nejaký link,nikde som nič nenašla.. :D
Niektorí ma odrádzajú od Atosa,že kórejec atď...No tí majú iné značky.Ako to vidíte vy?
Ďakujem
Mária Ch.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“