Táhne do stranI10

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ťupík
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2011, 15:06

Táhne do stranI10

Příspěvek od Ťupík »

Ahoj všichni, koupil jsem nové I10 1.2 s kterým jsem spokojen až na jednu chybu. Poznal jsem to na dálnici, když jedu např. 120kmh a sundám nohu z plynu, tak auto táhne doleva a při přidání táhne doprava. Byl jsem s tím v servisu kde mi zkontrolovali geometrii, ale na nic nepřišli. Vůz je obut na zimních Bridgestone. Máte s tím Prosím někdo nějakou zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatkasmoula
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2011, 09:20
Bydliště: Morava

Re: Táhne do stranI10

Příspěvek od tatkasmoula »

Zdravim,
koukám že máme podobný problém i když .... moje auto má najeto 11000km a dělá to taky. Na letních pneu je to relativně ok ale zimní to zvýraznily. Jinak na autě mi kontrolovali geometrii jako tobě a taky všechno ok. V záruce mi vyměnili přední ramena a řízení a stejně to dělá, takže bych řekl že to je normální ... a popravdě ta korekce kterou musíš alespon na mem aute udelat aby jelo rovne je tak minimalni, ze na nasich krasných po zimne vytunenych silnicich si toho ani nevsimnu a jsem rad ze neurazim kolo .... jestli to budu resit tak zas az v lete az na to budou podminky a cas ale stejne si myslim ze to je proste tak, auto to je malinkaty a taha me to do kazdy vyjety koleje na silnici .... takze myslim ze je to normalni.

tak lovu zdar
Uživatelský avatar
Bergman.V
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 pro 2010, 22:29

Re: Táhne do stranI10

Příspěvek od Bergman.V »

Pokud je geometrie nápravy v pořádku, ještě bych zkontroloval, zda-li nepřibržďují ( jedna strana) kola. Když jsem měnil pneu za zimní , všimnul jsem si, že se kola zrovna lehce neotočí. Auto mělo ale najeto 7 km tak jsem to neřešil. Provedu kontrolu v nejbližší době. Nepozoruji, že by mi auto táhlo do stran.
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 12/2010 - 31.12.2012 = 6,34/100 km - ujeto celkem 15 500 km
Ťupík
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2011, 15:06

Re: Táhne do stranI10

Příspěvek od Ťupík »

Ahoj Tatkosmoulo, dík za odpověď. Napiš mi prosím jakou značku a rozměr zimních pneu máš? Jen pro porovnání. Dík moc Ťupík.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Táhne do stranI10

Příspěvek od alarm »

teoreticky...táto porucha by sa prejavovala presne tak ako opisujete pre vadnom uložení ramena.
Ak je rameno na silenblokoch a jeden z nich je "mäkší", alebo zlý... tak pri pridávaní by sa lavé rameno snažilo dostať "dopredu" a pri decelerácii by ho brzdilo trenie o vozovku a rameno by malo tendeniu ostávať "vzadu", čo spôsobuje natáčanie vozidla.
Doporučujem kontrolu lavej strany-v predu aj vzadu
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne do stranI10

Příspěvek od kabin »

mě nova taky tahla mírně do sztrany trval jsem na seřízení geometrie a povedlo se čísla si už nepamatuju ale BYLA v toleranci takže to brali jako ok a když to seřídii na odchylka nula tak už řízení sedí dobře
Matrix 1.5 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „i10“