Vadný ovladač nastavení výšky světlometů

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
brezinaradim
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2011, 08:38

Vadný ovladač nastavení výšky světlometů

Příspěvek od brezinaradim »

Zvuky od předních světlometů. Jak jsem už psal v rubrice (Neidentifikované zvuky), že si s tímto problémem ještě užiju, cvrlikani motorků světel samozřejmě pokračovalo. Tak jsem se naštval a protože už nemám auto v záruce (jen 3 roky oproti novějšín i10kam které mají 5 roků), tak jsem se na to podíval sám. Otevřel jsem pojistkovou skříňku a přes ní jsem vyškubl ovladač světel. Dá se potom odpojit konektor a ovladač zůstane volný a dá se rozložit na dvě části a kolečko. Zjistil jsem že funguje na principu tištěného spoje a kolečko zajišťuje propojení dvou kontaktů. Jelikož kolečko má určitou vůli a celý ovladač se skládá ze dvou částí, které mají také vůli, dostávají se kontakty někdy do mezipolohy a světla neví do které polohy se mají naklonit. Očistil jsem kontakty tištěného spoje, aby polohy mezi sebou neprobíjely. Propojovací plíšek na kolečku, byl také uvolněný tak jsem ho lepidlem zpevnil. A ty dvě části ovládače jsem taky mezi sebou lechce slepil, aby se navzájem nepohybovaly. Ovládač jsem nacvakl zpět a už víc jak rok mám od tohoto problému klid.
Hyundai i10 r.v.2008 Comfort + klima 1,1i
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i10“