Klepaní zadní nápravy

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
brezinaradim
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2011, 08:38

Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od brezinaradim »

Mám najeto 24000 km a posledních 1000 km se mi ozývají od zadní nápravy, při přejezdu menších nerovností klepavé zvuky. Ze začátku jsem myslel že mám v kufru pod podlahou nějak špatně uložené nářadí ale ne! Při pohupování ručně autem se nic neozývá. Prohlížel jsem auto na zvedáku se sudaným kolem, a na nic jsem nepřišel. Myslím si že to jsou vůle v uchycení tlumičů, nebo nápravy, ale při pohybu z nápravou na zvedáku jsem na čepech žádnou vůli nezaznamenal. Nejvíc to jde slyšet při meších příčných nerovnostech nebo např. na hrbolatém uježděném sněhu. Nemá někdo podobný problém? Poraďte. Auto už nemám v záruce, měl jsem jen 3 roky, jinak bych to neřešil a dal bych to Hyundai opravit.
Hyundai i10 r.v.2008 Comfort + klima 1,1i
Reklama
 

zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od zulyk »

mozu to byt chybne tlmice (nemusia byt ani vytecene) alebo takisto to moze byt aj horne ulozenie tlmicov...
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od 69pavel »

nezbyde ti nic jineho nez to dat znovu na zvedak a poradne to zkontrolovat co je volne.
muzou byt naboje (loziska),vadne uchyceni tlumicu spodni, horni-zkontrolovat karoserii v miste horniho uchyceni zda neni praskla ci prohnila,tezko rict ale muze se stat nebo horni gumy muzou byt vyzvykane a jsou volne nebo odlepene z uchytu na tlumici) , skusit dat tlumic ven a ve sveraku ho rucne skusit jak chodi,event. vzit montpaky a zatlacit do uchyceni cele napravy ke kastli zda tam neni vule,jestli tam mas i zkrutny stabilizator tak zkontrolovat i jeho uchyceni(kontroluje se v zatizenem stavu) jestli nebude v nekterym ulozeni volny,pak vydava klepave zvuky.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od Amalfi »

Tak ke klepani zadni napravy prispevek i odemne. Jedna se o stabilizatory. U nas se to objevilo na obou i10 (1.1 sestry po 34tkm i na 1.2 me drahe matinky po 41 tkm) je to pry normalni a holt to dele nevydrzi. No kazdopadne oprava neni draha v neznackovem servisu kolem 1000. Znackovy nebude o moc drazsi.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od zulyk »

asi mas na mysli stabilizacne tycky, ale tie vzadu nie su, tam je iba jednoducha torzka
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Klepaní zadní nápravy

Příspěvek od Amalfi »

No byl to myslim silentblok zadniho ramene
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i10“