Blikanie kontrolky motora i10

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
SSSS2
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2013, 09:45

Blikanie kontrolky motora i10

Příspěvek od SSSS2 »

Ahojte. Potrebujem poradiť. Mám i10, r.v.2009, 1,2. Kúpila som ho ako nové auto. Už od prvého roku vždy na jeseň cca 1. mesiac mi buď bliká, alebo svieti kontrolka motora. Zakaždým keď som s tým bola v autor. servise mi povedali niečo iné, najprv mi povedali, že sa mi do motora dostal nejaký zver - poruchu vymazali a hotovo, ďalší rok, že vraj mám nečistotu v motore - naliali nejaký prostriedok do nádrže a poruchu vymazali, minulý rok mi povedali, že mám jazdiť na vyšších otáčkach aaaa poruchu vymazali. Zakaždým keď tam prídem, alebo volám tak sa ku mne správajú ako k debilovi, lebo citujem "ja keď som sa bol na Vašom aute previezť, nič neblikalo"...Už ma totálne štvú, tento rok v 11. mesiaci samozrejme kontrolka bliká nanovo, vždy cca vtedy keď sa auto zohreje, vtedy má aj divný zvuk a niekedy mi klesnú aj otáčky motora. Už som raz zostala aj stáť, s tým, že auto "zdochlo" a museli ma odtiahnu :cry: ť. Poraďte prosím niekto, čo robiť. Autorizovanému servisu v meste Zvolen už neverím a keďže denne dochádzam autom do roboty som naň odkázaná. Prosím poraďte čo a ako.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Blikanie kontrolky motora i10

Příspěvek od Amalfi »

Ahoj i10 1.2 taky nam to obcas ored rokem svitilo. Nacetl jsem chybovy kod a zjistil problem se svickou. Svicky jsme vymenili a byl klid. Takze pokud mas moznost, nech si od nekoho precist chybove kody z ridici jednotky. Konektor OBDII je standard a je nad levym kolenem ridice, do nej staci pripojit ctecku a podivat se co to je za chybu. Pak pomuze internet v hledani pricin. Pokud nemas tuto moznost, nenech se odbyt a v servisu rekni, ze chces znat chybove kody ktere to reportovalo.
Servisaci kteri umi chybu najit jen diky diagnostiky, ale neumi ji analyzovat a najit reseni, tech je vsude plno. Pokud pisnes chybu tak bychom ti mohli o ni vice zjistit.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
SSSS2
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2013, 09:45

Re: Blikanie kontrolky motora i10

Příspěvek od SSSS2 »

Ďakujem za odpoveď. Vyskúšam :D
Odpovědět

Zpět na „i10“