Automaticke spinani svetel

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
SirTnT
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2016, 13:20

Automaticke spinani svetel

Příspěvek od SirTnT »

Zdravim, zakoupil jsem modul pro automaticke sepnuti svetel po startu SE 085 a dnes jsem ho chtel zapojit. Pokud jsem vse dobre pochopil tak muj hyundai i10r.v. 2008 ma svetla spinane minusem. Ale nezjistil jsem pres ktere kabely. Kdyz odpojim konektor od packy pro spusteni osvetleni tak pokud ukostrim zeleny kablik tak se rozsviti palubovka a obrysovky, ale nenasel jsem ktery kabel spousti potkavaci svetla. Poradil by nekdo??? Spinaji se taky minusem? Zkousel jsem vsechny kabely ukostrit - samozrejme s otocenym klickem a pustenyma obrysovkama, ale ani presto jsem neprisel na ovladani obrysovek. Prohledaval jsem forum, ale vsude se resila jina auta a bylo tam napsane, ktery kabel je k cemu, ale nikdy mi ti nepasovalo s tim co ja mam v konektoru za vodice.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Automaticke spinani svetel

Příspěvek od soban »

Nějak nechápu???

Proč jsi ten modul kupoval? Přece když necháš vypínač pořád zapnutý tak se světla rozsvítí sama a když motor zhasneš tak světla zhasnou a když vytáhneš klíček a vystoupíš (otevřeš a zavřeš dveře) měly by zhasnout i obrysovky. (Nebo tvůj model to neumí?)

Jinak kouknu ti do schémátku zda to najdu a napíši to sem....
svetla.png
Máš smůlu nepůjde to tak jednoduše. Musíš jedním kontaktem rožnout obrysovky tak jak jsi to dělal a druhým musíš rožnout podkávací a zajistit aby když přepneš dálkové se potkávací vypnuly.

Takže to bude chtít podle mě přidat další relátka.

Podle mě dvě relátka, ten modul bude spínat jedno relátko které bude mít dva spínací kontakty a přemostí vypínač aby se rožly obrysovky a a druhý kontakt rožne potkávací a další relátko které při dálkových vypne potkávací.

Jsem se díval i na ten tvůj modul SE 085 bez přídavných relátek to nepůjde protože ty dráty co vedou na rožínání obrysovek a palubovky asi nebudou mít v modulu samostatný kontakt a budou tam asi diody...
Odpovědět

Zpět na „i10“