klimatizace

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
bbeerr
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2018, 09:22

klimatizace

Příspěvek od bbeerr »

Čus, chtěl jsem se zeptat.
Při zapnutí klimatizace, motor 1.0, začne kolísat výkon, jako kdyby se klimakompresor stále připojoval a odpojoval v nějakých intervalech. Je to běžné, neboje nějaká závada třeba ve spínacím mechanizmu, nebo na některém čidle? K ochlazení interiéru dochází ,ale to kolísání je zvláštní...
Dík.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: klimatizace

Příspěvek od soban »

No tak skontroluj zda se kompresor zapíná a vypíná...

Pokud se vypíná může být málo chladiva, nech skontrolovat.
bbeerr
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2018, 09:22

Re: klimatizace

Příspěvek od bbeerr »

Na volnoběh to normálně sepne a kompresor se točí, vše funguje normálně.
Za jízdy ale dochází asi k zapínání a vypínání kompresoru, bohužel to je těžké zjistit. Možná to tak má být, že při nachlazení se automaticky odpojí (aby se šetřil výkon) a to způsobuje kolísání výkonu motoru, ale nikdy jsem se s tím u jiných aut nesetkal. Při jízdě bez klimy ke kolísání nedochází. Jo a je to r.v. 2014.
Uživatelský avatar
Pavloun
*
Příspěvky: 57
Registrován: 06 pro 2014, 16:17
Bydliště: Holomóc

Re: klimatizace

Příspěvek od Pavloun »

Střídavé vypínání kompresoru je běžný způsob regulace výkonu klimatizace řízený elektronikou na základě signálů ze snímačů tlaku v potrubí a teploty výparníku. Projev kolísání výkonu se týká hlavně staršího typu kompresorů s el-mag. spojkou.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od Richard555 »

U takhle "malého motoru" je zapnutí klimy cítit jako úbytek výkonu, dokonce je systém nastaven tak, že když šlápneš pořádně na plyn a chceš např. předjíždět systém klimu vypne aby vůz lehčeji akceleroval..... Týká se to samozřejmě manuálních klimatizací, u automatických to funguje jinak
Většinou je zapnutí kompresoru doprovázeno celkem dobře slyšitelným cvaknutím relé a el.mag. spojky kompresoru.
Já to poznal díky jemným trhnutí i u 2,0 Nubiry, ten tvůj - promiň minimotor přijde najednou značnou porci výkonu. Běžně klimakompresor vezme až 5 koní tak se nediv že to poznáš :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
bbeerr
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2018, 09:22

Re: klimatizace

Příspěvek od bbeerr »

Dík všem za vysvětlení. Ještě jsem se s tímto "úkazem" u jiných aut nesetkal, nebo to nebylo tak znatelné... Naučím se s tím tedy žít :-P .
DDD73
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2018, 12:43

Re: klimatizace

Příspěvek od DDD73 »

Ahoj, i 10 mám starou jeden měsíc a dělá mi to to samé. TaKže všem moc děkuji za vysvětlenou.
Odpovědět

Zpět na „i10“