Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
SirTnT
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2016, 13:20

Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od SirTnT »

Zdravím,
mám problém s otcovou i10.
Již od koupi před třemi lety, pokud vypnu motor a chci ho hned nastartovat (třeba během minuty-dvou ještě popojet) tak motor točí, ale nechytne, ale stává se to náhodně, není to po každé.
Většinou tomu šlo zamezit, že jsem otočil klíčkem do druhé polohy, nechal ho tam chvilku než zhasly kontrolky (tak jak se to vlastně má dělat před jakýmkoliv startem).
Neřešil jsem to a poučil jsem otce, že pokud mu to chcípne, třeba i v křižovatce tak ať nezmatkuje, otočí klíček, nechá to těch pár sekund a nastartuje. Není to šťastné řešení, ale účinné.
Bohužel nyní se stalo to, že auto nešlo nastartovat po dobu cca pěti minut. Otec šel do obchodu a pak chtěl odjet a nic. Po pěti minutách a asi 3 pokusech to chytlo.
Zatím jsem auto neprojížděl diagnostikou. To mám v plánu v nejbližší době, ale otázka zda něco ukáže.
Měněno: palivový filtr, vzduchový filtr, svíčky.
Po čem jít? Má s tím někdo zkušenosti?
Budu rád za jakoukoliv radu.
Reklama
 

BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od BranoB »

Doporučujem začať imobilizérom. Ak kontrolka (žltý kľúčik) pri otočení kľúčika do polohy 1 bliká, je chyba a škoda skúšať štartovať. Ak kontrolka svieti neprerušovane, malo by naskočiť. Ak to tak nie je, až potom hľadať chybu inde.
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od Durino »

Vyzera to na elektriku, aky je to rok vyroby, pocet najazdenych km? Akoby nezopinalo nejake rele (palivove cerpadlo), alebo je nieco so zapalovanim (cievky). Ak to ale za jazdy uz ide normalne a necuka, ak to bude nejake rele, co ma opalene kontakty. Alebo to moze byt aj snimac klukoveho hriadela, dost casty problem na hyundai. Priamu skusenost nemam.
SirTnT
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2016, 13:20

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od SirTnT »

r.v. 2008, najeto cca 95 000 km, koupeno při cca 65 000 km.
Ten snímač klikovky jsem taky četl jako častou závadu tak se na něj zkusím zaměřit. Relátka jsou taky dobrý nápad. Zkusím je projít.
Za jízdy to nic nedělá. Auto jede naprosto v pohodě, necuká, žádný problém s emisema atd.
Zatím se teda odrazím od těch relátek, diagnostiky a toho snímače.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od Durino »

Ak je to 2008, mozu byt aj zaoxidovane kontakty na konektoroch snimacov, patic rele, pripadne poskodena kabelaz ku snimacom. Opakovanym vytiahnutim a zasunutim rele z patice, ale aj konektorov snimacov, sa oxidovana vrstva moze porusit (=vycisti sa kontakt) a zlepsi sa to, ale idealne je to premazat sprejom na kontakty. Ak to len zle startuje, moze to byt ozaj aj ten snimac klukovky, podobne sa to prejavovalo na jednej I30 1,4 2012.
BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od BranoB »

Ahojte chlapi,
toho som sa obával, že hneď začnete rozoberať relátka.
Nie je jednoduchšie pozrieť, či bliká alebo nebliká kontrolka imobilizéra?
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Občas nechce startovat - točí, ale nechytne, 1.2/57kw

Příspěvek od Durino »

Vsak OK, to sa da lahko skontrolovat hned pri startovani.
Odpovědět

Zpět na „i10“