Malý problém s pojistkama

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Tomas88
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2009, 12:06

Malý problém s pojistkama

Příspěvek od Tomas88 »

U mojí ídvacky nedávno z ničeho nic přestaly fungovat repráky. V návodu sem se kouknul na seznam pojistek a zjistil sem, že pro audio je pojistka v panelu pod volantem. Samozřejmě, že problém byl tady. Pojistka nebyla přepálená, ale její packy nedolíhaly. Tahle pojistka je totiž společně s pojistkou chránící centrál, palubní počítač a ještě další věci umístěná v plastovém držáku, a teprve tento držák je zasunut do panelu. Tyhle 2 pojistky se mi v držáku vaklaly, a proto při větším otřesu auta některá z nich opět ztratila kontakt. Takže se třeba stalo, že sem chtěl zamknout auto a to nešlo, protože nedolíhala druhá pojistka chránící centrál. Nejvíc mě to ale vytrestalo ve tři v noci, kdy mi začal řvát na celý sídliště alarm. Nejspíš proto, že opět ztratila kontakt pojistka chrání centrál a alarm to pochopil samozřejmě tak, že sou otevřený dveře a začal řvát. Alarm nešel zrušit, protože nefungoval centrál. Musel sem letět k autu, otevřít ho klíčem, dostat se na pojistkovej panel, zahejbat s držáčkem a pojistka zase naskočila.

Píšu to sem proto, kdyby se to někomu z vás stalo, tak abyste hned věděli, kam šáhnout. Neumím si představit, kdyby sem neměl nejdřív ten problém s reprákama a auto takhle začalo v noci řvát. Nevěděl bych jak to zrušit (nevím, jestli je alarm ňak časově omezenej, v tu noc to řvalo určitě přes 10 min).

Tyhle 2 pojistky sem vyndal z blbýho držáčku (nevim, ani sem nezjišťoval jeho pravej účel) a zastrčil sem je přímo do panelu, kde drží jako židovská víra.
Hyundai i20, 1.4 COMFORT, Sleek Silver
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od Amalfi »

Nevim proc by meli mit pojistky meziclanek - spis to vypada ze to nekdo ve fabrice na lince supnul do auta i s matrici ve ktere mel pojistky nachystane. Kuciii i20-citkovi - vy tam mate neco jako "drzacek" v pojistkove skrince jako tady kolega?
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
free
*
Příspěvky: 39
Registrován: 05 kvě 2009, 14:29
Bydliště: Zahorie

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od free »

pozrem do auta a podam info co som nasiel ... ci sa tam budu nejake tie drziaky obsmrdat
Hyundai i30wg 1.6i Trikolor komfort - Satin Amber 07/2015 aktualne cca. 21000 km
Hyundai i20 1.4i comfort - Dark Grey (predané)
calista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 14 úno 2009, 22:20
Bydliště: Bratislava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od calista »

Poistky? no mne včera zo dňa na deň prestalo hrať rádio. Pozerala som do manuálu poistky, dala dolu kryt pod volantom ale nebola som si istá ktorá patrí rádiu tak som to dnes bola ukázať do servisu...vytiahol patričnú poistku a dal ju späť a rádio znova šlo. Že nedoliehanie poistky môže byť z dôvodu prehriatia alebo že autu sa dalo zabrať (bola som s ním na Zlatých pieskoch :lol: ).
Hyundai i20, 1.25 comfort, elektric green, ESP - od 28.4.2009, stav = 9010 km
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od dj.brouk »

calista píše:Poistky? no mne včera zo dňa na deň prestalo hrať rádio. Pozerala som do manuálu poistky, dala dolu kryt pod volantom ale nebola som si istá ktorá patrí rádiu tak som to dnes bola ukázať do servisu...vytiahol patričnú poistku a dal ju späť a rádio znova šlo. Že nedoliehanie poistky môže byť z dôvodu prehriatia alebo že autu sa dalo zabrať (bola som s ním na Zlatých pieskoch :lol: ).

Ti tam napadal ten písek,tak se nediv :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
calista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 14 úno 2009, 22:20
Bydliště: Bratislava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od calista »

No jo, písek pod volant =D> , to skôr z toho natrásania po tej prašnej ceste...tuším tú cestu poznáš :-k
Hyundai i20, 1.25 comfort, elektric green, ESP - od 28.4.2009, stav = 9010 km
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od dj.brouk »

calista píše:No jo, písek pod volant =D> , to skôr z toho natrásania po tej prašnej ceste...tuším tú cestu poznáš :-k

Jj byl jsem tam,ale je to dávno,za komančů. :-k :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
neons
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2009, 18:54
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od neons »

čafte, tak (už) aj ja mám prvích 200 km za sebou a už mi nehrá radio :( . Idem skontrolovať spomínanu poistku, dufam že pojde :D
Hyundai i20 1,2/57kW comfort - 2500 km
Uživatelský avatar
neons
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2009, 18:54
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od neons »

Tak už to facha, bolo to poistkou, len som ju vybral a vložil naspať.
Naposledy upravil(a) neons dne 19 srp 2017, 11:26, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 1,2/57kW comfort - 2500 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od jirikstbk »

Problém s pojistkami se to nějak často opakuje. Mi odešla pojistka pro stahování a automatické zavírání oken. V servisu mi ji vyměnili za silnější. Asi ví proč.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od dj.brouk »

Lidi nestrašte :shock: ,mi nic zatím nevyplo,jen někdy dálka nezabere hned napoprvé. :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od amaize »

to je tím dj.. že je často nepoužíváš :mrgreen:
No a taky jak to tu čtu #-o tak normálně čumím jak puk [-o< a normálně se už bojím napsat :-$ ,"že nemám žáden problém" aby se mi něco neposralo #-o
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od Rubbs »

Tak včera se mi stalo to samé co Calistě – po zasunutí USB flashky se automaticky nedetekovala. Zjistil jsem že nehraje ani rádio (a nefungovalo ani tlačítko DARK na audio panelu). Protože konsecionářské poplatky platím, jediné co mě napadlo, že to bude pojistka. A taky že jo, jen nebyla přepálená, ale asi špatný kontakt, protože jsem vytáhl ten sdružený držák dvou pojistek POWER CONNECTOR a po zasunutí zpět vše fungovalo. Ještě je úplně vpravo dole jedna audio pojistka (ACC), ale tu se mi nepodařilo prsty vytáhnout, ale nakonec to nebylo potřeba.

Poznámka: kryt pojistkové skříně pod volantem – blbě se oddělává, myslel jsem, že ho ulomím; dvoupojistkový sdružený držák - blbě se vytahuje, po částečném vysunutí zůstane 'viset' na dvou zoubkách, musel jsem chtě nechtě použít sílu a páčení; pojistky ve sdruženém držáku – prsty nejdou vytáhnout, musel jsem je vystrčit šroubovákem; samostatné pojistky v panelu – prsty nejdou vytáhnout, je třeba použít plastové kleštičky (přiložené v pojistkové skříni pod kapotou) nebo kombinačky…

To musí být opravdu na demontáž čehokoliv potřeba nějaké nářadí, i na výměnu pitomé pojistky? :-( Případně se po několikerém otevření bát, že mi něco zůstane ulomené v ruce?

P.S. Kdyby si někdo z vás chtěl přehled pojistek vytisknout (a třeba zalaminovat), přikládám tabulku v Excelu (včetně textová verze pro ty, kdo neradi Excel - zde si doplňte jen svislé popisy podle tab. na str. 7-58 až 7-60). Tabulka je pro zážehový motor! http://www.edisk.cz/stahni/96078/pojist ... .11KB.html
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od plikous »

Přidám něco podobného ze Sonaty, na rádiu mi přestalo hrát CD, rádio normálně fungovalo, ale CD jako kdyby vůbec neexistovalo, čili mě napadlo vyzkoušet pojistkovou skříň, vyhledal jsem dle manuálu rádio a rovněž mě překvapilo, že společně s rádiem je pojistka združená takovym držákem s jinou pojistkou na který je napsáno "memory". Samostatně vytáhnout "audio" samozřejmě nešlo, vytáhnul jsem tedy celý držák, čímž jsem si smazal veškerou paměť bůhví čeho všeho(minimálně palubního počítače), nicméně po opětovném zasunutí držáku mi rádio znovu naskočilo, zadal jsem servisní kód a CD opět fičelo.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Malý problém s pojistkama

Příspěvek od jirikstbk »

Rubbs píše:Tabulka je pro zážehový motor! http://www.edisk.cz/stahni/96078/pojist ... .11KB.html
Děkuji za naskenování tabulky. Už je bezpečně uložena. Jen doufám, že ji nikdy nebudu potřebovat použít. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“