Koupě ojetiny ix55

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

JETY

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY » 12 lis 2019, 15:18

Dakujem Ti za info a nazor.

Jedine coho sa bojim je ten automat, resp olej dam vymenit ak by som ho vzal urcite.
Diagnostiku som chcel resp. kvoli kupe, ci nie su chyby zapisane atd...

Reklama

vrenn
*

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od vrenn » 21 lis 2019, 15:44

forreHC píše:
11 lis 2019, 02:50

nevies nahodou objednavacie cislo ? mi to zacalo to praskanie robit, ked prehodim volic napr na D alebo R a pustim brzdu tak zapraska v predu resp prednych miestach, sem tam aj na kruhaci :D , najprv som myslel ze ostavaju visiet brzdy :roll: a mechanic ma pocit ze je to "unasac" na prevodovke?
Hele netuším, něco mi s tím na servisu vyváděli a už je to ok, popravdě jsem nepátral po detailech. Není to tedy 100%, občas to ještě vrzne, ale opravdu jen výjimečně a naprosto minimálně, určitě rozdíl proti předchozímu stavu. Nejsem si úplně jistý, že to měnili, spíš to (jak si matně pamatuji) nějak poupravili. Ono stačí dát si do googlu "ložiska horního uložení tlumičů ix55" a mrknout na eshopy, jsou tam nějaké opravné sady od Sachse atd. a jsou u nich vidět ty plastové kroužky. Podle mě (a teď to cucám z prstu) když se to vymění, tak se časem ten plast zase vymačká (je to prostě jen plast) a bude to dělat znovu. Auta se 184kW by to prý měla mít už upravené, takže bych se asi optal v autorizáku, jestli to jde opravit/upgradnout/vyměnit za verzi z aut po změně, nebo se doptat, co se s tím dá dělat, aby se to po výměně neopakovalo. Mě to dělali v Autopalace Butovice (tam aspoň přesně znají důvod problému a vědí co s tím, nebyl jsem rozhodně první) a spokojenost.
Co se mechanika týče, jestli "má pocit" = neví. Hádání je v servisech moje velmi neoblíbená disciplína, která často vede k vyhazování peněz do kanálu. Když se na to vrzání trochu zaměříš a budeš to poslouchat, měl bys to slyšet od kol, prostě z krajů auta, ne ze středu. Není to lehký to naposlouchat, ale máš pravdu, že se to může zdát jako vrzající brzdy (taky jsem měl z počátku ten dojem).

Odpovědět

Zpět na „iX55“