Radio, navigacia, multimedia

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od JETY »

Netuším, dával som to meniť v HYUNDAI AUTOPOLA v BA.
Reklama
 

vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od vrenn »

Přidám trochu moudra :) A rovnou odpověď na ten prvotní dotaz - ne, Clarion v autě neznamená lepší zvuk. Auta s OE rádiem ("čudlíková" jednotka bez multimediálního displeje) hrají stejně. Liší se pouze jednotky, ale reproduktory jsou stejné. OE rádio zvládne co se zvukového výstupu týče to samé co ty Clariony, takže rozdíl nepoznáš. Rozdíl je, pokud je v autě Infinity audio - rozvedu dále. Jinak ano, má to BT handsfree. Ano, umí přehrávat hudbu přes BT z telefonu (ale může se výjimečně stát, že některý telefon k tomu prostě nepřipojíš, protože si BT verze nebudou rozumět). A ano, mapy jdou updatnout (naviextrass.com).

Auta chodila celosvětově z výroby s originálními rádii. Jakmile je tam navi, je to z lokálního příslušenství (v ČR u ix55 Clarion, možná tam byly i nějaké Avicy od Pioneeru, ale v naprosté většině ty Clariony) a jednotku instaloval většinou prodávající dealer před předáním vozu podle toho, co si zákazník vybral. Díky tomu se mohou instalace lehce lišit, protože to tam pokaždé cpal jiný mechanik. Nicméně měli stejnou instalační sadu, kterou jim dodal importér (kterému to dodal český dodavatel), tj. navigaci, rámeček, kablíky... takže by to mělo být +/- stejné.
Co se Clarionů týče, na svou dobu byly fajn, updaty map jsou placené přes eshop/sd kartu (drahý nesmysl) a po cca deseti+ letech co v těch autech v dnešní době už jsou jim hrozí klasická závada - postupně to začne špatně reagovat na dotyk, tak rok dva to pak funguje nic moc a nakonec se to stane neovladatelné. Viděl jsem to na více vozech, mě to potkalo také. Žádný dotykáč není nesmrtelný, v zimě je to v mrazu, v létě ten displej občas pěkně vysmažíš na skoro tavící teploty, není se čemu divit.
Parkovací kamera (pokud ji auto má) také není originální, tento model žádnou originální kameru nikdy neměl. Pokud je tam s navi kamera, tak je taky z lokálního příslušenství. Já mám kameru z Aliexpressu za nějaké čtyři stovky a funguje perfektně, co do jednotky nakonec zapojíte je v podstatě jedno.
Co se zvuku týče, Clariony jsou výborné, tam není co řešit. Spíš jde o to, na co to zapojíte -> a musím říci, že originální reproduktory jsou solidní a běžnému uživateli bohatě stačí (mě ne :D ) Pokud je v autě Infinity audio (nejsem si jistý, jestli to CZ auta mají.. ta před modelovou změnou se 173kW a bez DPF určitě ne, ta pozdější netuším) tak je tam navíc zesilovač a subwoofer nad levým zadním kolem, hraje to pak samozřejmě lépe. Pokud tam subwoofer není, tak tam máte záslepku a šikovná specializovaná firma vám tam může vyrobit custom ozvučnici, do auta nacpat adekvátní zesilovač a repro a audio posunete o level výše. Vše je jen otázka peněz, já něco takového na autě dělal a s Clarionem to hrálo super. Ten časem bohužel zemřel na závadu zmíněnou výše, takže jsem později měnil ještě samotnou jednotku. Podmínka byla, aby to mělo adekvátně kvalitní výstupy, bluetooth kvůli telefonu a samozřejmě vstup na kameru - vybral jsem Pioneer s DAB tunerem za cca 7000 a naprostá spokojenost. Takto si tam můžete dát cokoliv - klidně nějakou poslední top jednotku za 30+ tisíc s android auto, nebo ten divnej krám z Číny... Já jsem zvyklý mít mobil s Waze vpravo hned vedle volantu, blíže ke středu zorného pole, muziku/zvuk pouštím taky z mobilu přes BT do jednotky, takže rádio samotné je pro mě v podstatě jen kvalitní zesilovač muziky a displej pro kameru (ano, umí to i přehrávat filmy a podobné blbiny, ale to nevyužívám).

Pointa je, že nainstalovat se tam dá v podstatě cokoliv, co se tam vejde, hrozí maximálně potřeba dořešit adaptér na ovládání z volantu, který se může u různých značek lišit. Clariony jsou fajn, ale ber v potaz, že je to cca 10+ let starý hardware/software = hraje to kvalitně, user interface je pomalejší a kupovat do toho offline mapy za tisíce mi přijde v dnešní jako blbost.
A poslední věc - osobně bych nezkoušel ty čínské navigace. Problém s hardware bych ani tak nečekal, ale ten jejich software rozhodně nedosahuje kvalit renomovaných značek. Fungovat to bude, ALE...
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od forreHC »

@vrenn
mam tu verziu 176kw bez dpf kupovane ako nove na SK a je tam to Infinity audio,ale ten subwoofer to netusim,musim pozriet :D
kamera tam tiez bola ale urcite nebola z vyroby lebo bola na "prasaka" priskrutkovana na dverach vedla SPZ ](*,) ,tiez som to zrusil a z ebayu som objednal tu kameru z osvetlenym spz, a zatial to facha na jednotku.
mozes aspon hodit aky model pioneeru si daval? pre inspiraciu :D
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od vrenn »

Já mám CZ Premium 176kW a tam Infinity není, ale mám dojem, že jsem to v nějakých autech u nás viděl. Jezdil jsem v mnoha, ale už jsou to roky a zrovna toto jsem moc nestudoval :) . Ale kameru na prasáka už jsem viděl mnohokrát (ony tenkrát ty do SPZ nebyly a jelikož je veprostřed čudl na dveře, tak to prostě bastlili na stranu), takže tomu naprosto rozumím :D

Dal jsem tam toto: https://www.pioneer-car.eu/eur/products ... ifications
Naprostá spokojenost, umí to všechno co potřebuju, hraje perfektně a RGB podsvícení se dá trefit přesně do barvy palubky. Akorát to chtělo ještě dokoupit adaptér k ovládání na volantu (cca tisícovka? pár stovek? už nevím), protože ty Clariony mají jiný.
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od forreHC »

@vrenn
to vypada celkom dobre, nikde som sa nedopatral ci to vie Wifi, ak hej asi by som do neho isiel tiez,, navi v radiu tiez nepotrebujem lebo je to zbytocnost, vyuzivam, na to tel a waze alebo google mapy
Pavka1505
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2021, 20:34

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od Pavka1505 »

Prosím prosím POMOZTE. nemá te tu někdo manual v češtině na hyundai ix55 r.v. 2010 na okopírování nebo ke koupi moc by min to pomohlo .
a i na audio system infinity jsem v tom uplně ztracen. děkuji moc.
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od forreHC »

forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Radio, navigacia, multimedia

Příspěvek od forreHC »

@vrenn
tak po roku som sa k tomu rozhybal ,samozrejme neskoro ta 3300vka uz vsade vypredana, tak som kupil toto
https://www.ahifi.cz/pioneer-dmh-a340dab.html
a ejhle nastal problem nakolko uz mi to 3 montaznici odmietli nakolko ze to je Infinity (aktivne audio?) a ze s tym skusenosti nemaju a dlho to trva?
ked som to rozobral sam, tak tolko kablov co tam je + (nejake valceky na subwofer?) proste konec sveta
tebe to islo normal len precvaknut koncovky?
Přílohy
rsz_1img_20220129_162002.jpg
rsz_1img_20220129_162002.jpg (70.86 KiB) Zobrazeno 735 x
Odpovědět

Zpět na „iX55“