Update map a dat v interní navigaci Clarion

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od sobul1 »

Jsem, doufám že zatím šťastným, majitelem nové ix55. Mám integrovanou navigaci Clarion NX509E. Navigační SW je Igo. Navigace má možnost updatu dat přes SD kartu - čtečka pod displejem je. Bohužel nikde v návodu ani na stránkách výrobce není popis, jak na to ev. jaká má být struktura dat na kartě. Prosím neřešil jste to někdo? Rád bych si aktualizovat třeba databázi rychlostních kamer, případně nové mapy tak jak, to běžně jde na PDAčku s tímto SW. Díky za tipy...
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od zdenek76 »

zkusil bych přímo ofiko prodejce Hyu, když to prodávají, měli by vědět jak na to
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od Hardcam »

tento typ by mel jit zauktualizovat pres https://www.naviextras.com/shop/portal
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od sobul1 »

Na tyto stranky jsem se taky dival a i dodane CD ma v sobe jaky podobny SW, nicmene vzdy skoncim na tom, ze PC neni propojeno s navigaci. Coz je jaksi u toho ze je integrovana v aute logicke. Uz me napada jen zoufalost spojit PC pres USB vstup co je v aute na prehravani MP3. Jinak fakt nevim jak ty zarizeni propojit a data pres SD kartu do navigace dostat...A prodejce i Clarion mlci:-(
Suri
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2010, 12:34

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od Suri »

sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od sobul1 »

Tak to je bomba. Vyzkousim a podelim se o zkusenosti...
Suri
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2010, 12:34

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od Suri »

sobul1 píše:Tak to je bomba. Vyzkousim a podelim se o zkusenosti...

Tak jsem čekal, zda Sobul1 napíše, jak se mu to povedlo, ale od 18.3. už se neozval. Už jsem to nevydržel a včera šel do toho sám. Píšu sice těsně před cílem, ale už teď můžu říct nějakou zkušenost.

1) Příprava SD karty
Naprosto bez jediného problému, nahrál jsem na ní ten adresář, vložil do NX509E a po chvilce byla připravená.
2) Je třeba mít registraci na naviextras. Do čtečky jsem dal připravenou SD kartu, zapnul ten program toolbox, chvilku to pracovalo samo, jako připojení k jejich serveru, asi si to ošahalo tu kartu, že je OK, přihlásil jsem se (stejně jako jsem nastavil registraci na naviextreas. No a pak už jsem jen dal volbu map a ost. vybral si kterou mapu chci + nějaký ty 3D extras a po posledním výběru provedl úhradu kartou. Po asi 5 sekundách se objevil seznam koupených položek s tlačítkem INSTALL. Stisknul jsem a asi necelou hodinku se to stahovalo a pak nainstalovalo na kartu. Jediný problém (vlastně byla 2, první to hodilo nějakou chybu, ale po OK to jelo normálně) byl, že na malém notebooku nebyly vidět v okně potvrzovací tlačítka asi OK a CANCEL. Ale ťuknul jsem na levé a jelo to, takže je OK asi vlevo.
3) No a poslední věc, vlastní aktualizace NX509E je to před tím cílem. Psalo to, že to může trvat až hodinu, dle vybraných instalací a na to jsem už neměl čas. Takže to udělám dnes a pak se ozvu.


EDIT:
Tak se nic neupgradovalo. :-( Čekám na odpověď helpdesku, ale hodilo to chybu :-(

EDIT2: No dnes se mi to z ničeho nic povedlo. No z ničeho nic, Proti předchozím pokusům jsem měl nastartovaný motor, což na to předpokládám vliv nemá :-)
A pak jsem vložil kartu při zapnutým rádiu a až potom přepnul na navigaci. Což ale v návodu popisují obráceně. No nic, silnice v ČR jsou myslím velice (!) aktuální. :-) Super....
sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od sobul1 »

Omluva všem:-) Ňák to poslední dobou nestíhám. Zkoušel jsem to, stejne jako Suri. Vytvoření SD karty - OK. Update map - OK. Nicméně jsem si spíše hrál s obsahem adresářů a řešil SPEEDCAMERY a POI. A zde jsem narazil. Protože ty co by se dali koupit na Naviextras nejsou nic moc a existuje free databáze hlavně tech rychlostních kamer. No a tohle se mi právě nedaří navigaci jaksi vnutit.

TO Suri: Co jsi myslel tím upgradem NX509E? Tuhle část jsem nikde nenašel...
Suri
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2010, 12:34

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od Suri »

TO Suri: Co jsi myslel tím upgradem NX509E? Tuhle část jsem nikde nenašel...[/quote]

Vlastní upgrade map v navigaci v autě. Prostě zasunutí SD karty do Clarion NX509E (navigace co mám v IX55) a spuštění upgrade.
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od juramac »

Kolega ve firme ma zajem koupit do sveho forda 2Din Clarion NX509 , o kterem tady padla nekolikrat zminka a protoze na netu neni o ni prilis ceskych informaci, tak mne pozadal, zda bych mu nezjistl info zde. Vim, ze tam jsou mapy iGo, ale to je asi vse, protoze to jde jinak mimo muj ramec pozornosti... Jake s ni mate kdo zkusenosti? Mapy, zda je tam cestina, jak je to s BT a telefonem, aktualizace map apod. Diky.
Suri
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2010, 12:34

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od Suri »

iGO je celkem fajn, česky to je taky. BT funguje, ale nečekej nějaké informace na obrazovce.
Grafika navigace je pěkná, ale grafika pro rádio a MP3 je příšerná. Tak na úrovni Commodore 64...
sobul1
Příspěvky: 8
Registrován: 09 úno 2010, 15:36

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od sobul1 »

Ja bych to nevidel tak tragicky:-) Fakt je, ze jsou vyspelejsi graficky i HW zarizeni, ale na druhou stranu co za jizdy delas - menis hlasitost radia, preklapavas stanice, zvedas hovory...a to funguje bez problemu a hlavne s ovladanim na volantu...BT umi jen telefonovat a treba seznam kontaktu s moznosti vytaceni primo na jednotce by byl fajn, ale aspon clovek usetri a jen hovory bere:-)...dulezity je, ze zarizeni funguje a dela co ma...a fix sateltu iGo je parada - nastartujes a uz vis, kde na mape jsi...
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Update map a dat v interní navigaci Clarion

Příspěvek od forreHC »

viete mi poradit ako ste pripravovali tu SD kartu? mam tam clarion nx700e a mapy z roku 2009 ](*,)
Odpovědět

Zpět na „iX55“