Zadny tlmic ix55

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

developer
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2012, 06:40

Zadny tlmic ix55

Příspěvek od developer »

Dobry den, chcem poprosit o skusenosti s vymenou zadneho tlmica na ix55. Mam najazdenych 180 000Km a od zadnej napravy pocut slabe buchanie. Zadny tlmic na strane vodica je oteceny. Cena noveho na slovensku 880Eur bez DPH, v cechach 22317 KC bez DPH. Repas v zlatych klasoch vedia urobit, ale automaticke nastavenie svetlej vysky nebude funkcne.
V nemecku som nasiel tlmic za 715 Eur s DPH: http://eshop.original-teile.de/index.ph ... 553213j100
Cislo tlmica je 55321j100.
schema zadnej napravy aj s cislami
http://www.japcat.ru/hyundai/4/1/2422/1 ... 3/5051311/

Ma niekto skusenosti s vymenou/opravou tohoto tlmica za rozumnejsiu cenu?
Dakujem
Reklama
 

Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

Dobrý den, jsem čerstvým majitelem ojeté ix55. Po měsíci jsem zjistil na stk, že mám špatný tlumič vzadu vpravo. Po zjištění, že jeden stojí 23 tisíc mě omejvali. No, musím to pořešit. Dostal jsem od DEVELOPERA (díky za SZ) tip na cenu 714 euro. To už je lepší. V autorizovaném servisu mi řekli cenu 27 tisíc bez DPH!!!! a bez práce. Jak mi sdělil DEVELOPER, jezdí dál s tekoucím tlumičem, bez vlivu na kvalitu jízdy. Taky řešení a asi to budu nějaký čas dělat též. Jinak jsem spokojený, autíčko je robustní a proti tomu, co jsem měl minule (Kia Sorento) je to pohodlná loď.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
developer
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2012, 06:40

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od developer »

Dobry den

Este by som rad doplnil, ze to spominane buchanie nesposoboval oteceny tlmic ale vola v gumovych uchytoch priecneho stabilizatora. Da sa poriesit bud vymenou alebo gumovou vystuhou.
Ja som pouzil gumovu vystuhu.

Pekny den prajem
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

Ano, tak to jsem taky zjistil, výztuhu už chystám...... :D/
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Hardcam »

Nekupoval bych hned novy, ale jel na kulanci do servisu. U ix55 byl s tlumici problem, o kterem se vi a hyundai by se k tomu mel postavit celem a problem resit i u vozu po zaruce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

Tak mám novinky ohledně tlumiče..... :shock: Spojil jsem se s Hyundai Butovice, informoval jsem se na kulanci. Velmi vstřícné a ochotné jednání. =D> =D> . Výsledek je, že auto musí mít najeto do 150 tis.km (mám 148), musí mít pravidelný servis a servisní knihu (mám), a závadu musí posoudit mechanik servisu Hyundai. Pak provedou opravu, požádají zastoupení o případné podílení se na opravě. Výsledek nejistý. Pro mne to znamená zajet 100 km do servisu v Praze, eventuelně to zkusit v Chomutově. Ano, zvolil jsem dotaz v Chomutově, na postup. Přestože paní u příjmu oprav byla velmi ochotná, milá a vstřícná, dotaz jsem měl učinit na nějakou slečnu. Ta na mne nevěřícně koukala, pak mi na lístek napsala číslo na Hyundai zastoupení a ten mi dala abych si tam zavolal a vyřídil si kulanci. No, dobrá, řekl jsem si a zavolal tam hned. Kromě velkého divení ze strany zastoupení, proč volám sám, když by měl servis, mi vysvětlil v podstatě stejný postup a sdšělil, že podle stavu vozidla a najetých km se mohou připojit k nákladům plně, nebo polovinou, nebo třetinou. Po úsilovném přemýšlení, co dál, jsem si řekl, že díl v Hyundai servisu má stát 27 tisíc bez DPH, k tomu DPH a práce (prý asi 4 hodiny :shock: :shock: :shock: ), s počtem mých km by se zastoupení připojilo tak maximálně 50%, trvalo by to dlouho a výýsledek nejistý, jsem se rozhodl. Objednal jsem si díl přes svého dodavatele dílů, z Německa, vyšel mě i s dovozem na 20 tis. Měl jsem jej do týdne doma, je ve vitrínce na výstavce :lol: . Výměnu (Dva šrouby přes dvě oka) jsem si pro jistotu chtěl domluvit v Hyundai Chomutov. No nic, od začátku předpokládali problém se zarezlými šrouby(3,5 roku staré auto????) a cenu do 6-8 tisíc!!!! Dojednal jsem výměnu v K.Varech do 1000,- Kč. Uvidím jakou budu mít v týdnu zkušenost s tímto autorizovaným servisem, pak se zařídím dále.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

výměna zadního tlumiče v K.Varech 350,-Kč. Už jezdím jen tam. Výměna oleje s filtrem 4.500,- Kč, ale toto auto má nějakých téměř 8 litrů v motoru :D/
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od ix55 »

Jen pro info :-) vyměniš max ,7,5lt oleje x 200,- (Castrol 5W-30 FST) a filtr 300,- = 1.800,- max. pul hodky prace s cigarem..
Mendosino
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2015, 11:53

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Mendosino »

V Děčíně autorizovaný servis 2800,- výměna oleje -filtr extra =D>
samuel747
Příspěvky: 2
Registrován: 16 led 2016, 22:41

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od samuel747 »

Chtěl jsem se zeptat na zadní tlumiče,jestli jste zkoušeli z améru?Měnil jsem si zadní náboje kol byla nedotažená poloosa tak jeden odešel a všiml jsem si že tlumiče jsou z ameriky.Tak jsem mrkl na amazon a ceny začínají na 50-ti dolarech.Pak ještě dělají univerzální který by tam taky šli nandat.
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

Já jem měnil tlumič a byl z ameriky. Bylo to přes dodavatele autodílů, za 19 tis i s dopravou, jen je potřeba rozlišovat, jestli je na 2WD, nebo 4WD. Ale třeba je to jedno. Vyzkoušeno to nemám.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
woofer
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 úno 2011, 21:54

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od woofer »

Zdravím všechny,
někde jsem se dočetl že tam jdou tlumiče ze Santa ( CM ) jen to nemá to automatické vyrovnávání výšky. Nemám to ale nikde ověřené. Přiznám se že už jsem šel ix55 koupit, ale ta cena tlumičů mě trochu rozhodla :-(
Hyundai IX55 3.0 V6 CRDi Premium 140268km
Hyundai Sonata NF 2.4i CVVT Comfort[/u][/b] 44985km[/u][/u]
Fiat Tipo 1989 1.4i 238547km
Ford Focus 2004 1.6i Comfort 50148km
Gabriel159
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 09:54
Bydliště: Slovensko

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Gabriel159 »

Ahojte, mam rovnaky problem s ix55.
nieco vzadu bucha. najprv sme menili gumicy(silenty) v priecnom stabilizatore vydrzalo to asi tak pol roka a zas to zacalo. je to sice mal investicia asi tak 5eur/ks.zakazdym ked nieco tazsie vlzoim do kufra alebo sedi niekto na tretom rade tak to zacne.tlmice by mali byt ok netecu avsak nikdy som nezbadal automaticke nastavenie vysky.ako to vlastne funguje?tiez mam strach ze to bude tlmic ale investicia 800EUR/ks sa mi velmi nepaci :-)

tiez predok mi trochu bucha hlavne ked sa pohynam zaradim D a klepne neco v predu.tiez pri cuvani.pri zabacani do krizovatky ak je teplo tak cela predna naprava vrzga.zatial v servisoch nevedia si rady ze co to moze byt. moj napad je ze to asi bude ulozenie tlmicu. ma stym niekto skusenost?
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Corrado »

Mě to taky bouchalo vzadu, ale byly vymačkané gumy torzní tyče. Jsou přitaženy každá objímkou se dvěma šrouby. Tak jsem je povolil, podložil silnější plochou gumou (silnou asi 3mm ) a přitáhl. Jezdím tak už tři roky a nic nebouchá.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Gabriel159
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 09:54
Bydliště: Slovensko

Re: Zadny tlmic ix55

Příspěvek od Gabriel159 »

ano ano asi to mi menili je to zalezitost asi 5 minut. kupil som nove a asi po polroku opat bucha...
Odpovědět

Zpět na „iX55“