Koupě ojetiny ix55

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Dakujem Ti za info a nazor.

Jedine coho sa bojim je ten automat, resp olej dam vymenit ak by som ho vzal urcite.
Diagnostiku som chcel resp. kvoli kupe, ci nie su chyby zapisane atd...
Reklama
 

vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od vrenn »

forreHC píše: 11 lis 2019, 01:50
nevies nahodou objednavacie cislo ? mi to zacalo to praskanie robit, ked prehodim volic napr na D alebo R a pustim brzdu tak zapraska v predu resp prednych miestach, sem tam aj na kruhaci :D , najprv som myslel ze ostavaju visiet brzdy :roll: a mechanic ma pocit ze je to "unasac" na prevodovke?
Hele netuším, něco mi s tím na servisu vyváděli a už je to ok, popravdě jsem nepátral po detailech. Není to tedy 100%, občas to ještě vrzne, ale opravdu jen výjimečně a naprosto minimálně, určitě rozdíl proti předchozímu stavu. Nejsem si úplně jistý, že to měnili, spíš to (jak si matně pamatuji) nějak poupravili. Ono stačí dát si do googlu "ložiska horního uložení tlumičů ix55" a mrknout na eshopy, jsou tam nějaké opravné sady od Sachse atd. a jsou u nich vidět ty plastové kroužky. Podle mě (a teď to cucám z prstu) když se to vymění, tak se časem ten plast zase vymačká (je to prostě jen plast) a bude to dělat znovu. Auta se 184kW by to prý měla mít už upravené, takže bych se asi optal v autorizáku, jestli to jde opravit/upgradnout/vyměnit za verzi z aut po změně, nebo se doptat, co se s tím dá dělat, aby se to po výměně neopakovalo. Mě to dělali v Autopalace Butovice (tam aspoň přesně znají důvod problému a vědí co s tím, nebyl jsem rozhodně první) a spokojenost.
Co se mechanika týče, jestli "má pocit" = neví. Hádání je v servisech moje velmi neoblíbená disciplína, která často vede k vyhazování peněz do kanálu. Když se na to vrzání trochu zaměříš a budeš to poslouchat, měl bys to slyšet od kol, prostě z krajů auta, ne ze středu. Není to lehký to naposlouchat, ale máš pravdu, že se to může zdát jako vrzající brzdy (taky jsem měl z počátku ten dojem).
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Ahojte,

Tak bol som realne pozriet tu ix 55 co ma cca 240 000 km, motor isiel pekne a aj prevodovka, co mam skusenost. Ale uplne ma zaskocilo trasenie volantu od cca 80 km/h a dost vyrazne..Majitel vravel, ze to uz ma dlhsie takto..kolesa ma vyvazene...

Este by som isiel pozriet tento kusok,len tie km ma odradzaju trocha. V bazara mi povedal, ze nefunguje zadny strierac, el. otvaranie kufra a niekedy blbne keyeless

https://www.autobazar.eu/hyundai-ix55-3 ... VCA_oV5BRk

Myslite, ze sa to oplati ist pozriet:?
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od vrenn »

ix55 jsou hodně citlivé na vyvážení kol a dostat je do stavu, kdy nevibrují, je občas nadlidský úkol. Chce to vyvážit opravdu přesně a na nulu, málokdo to umí. Stačí na to dát širší ráfky než jsou oe (tuším 7 palců) a už je problém. Mě vyvážili ve větším servisu letní i zimní komplety a vibrovaly oboje. Teď na zimu jsem znovu nechal zimní po měsíci převážit v menším rodinném pneuservisu, kde jsou zkušení a dělají to přes deset let, a je to lepší, ale i tak to někde od 100 nahoru lehce vibruje. A to tam mám na zimu 17, takže lehčí kola. Celkově platí, čím větší kolo, tím větší vopruz, a tento model na to trochu trpí. Takže tak.. Být tebou zkusím to první auto a nechat to převážit někde, kde si s tím opravdu dají práci.
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Dakujem, napravy boli tuhe, ziadne skripanie alebo podobne pazvuky, len to jemne vibrovanie ma vyrusovalo trocha...☺
Taktiez sa mi viac pozdava ten co som bol pozerat. Aj ked je to comfort a nie premium ale motor a prevodovka ide krasne tichucko...a jasny povod na SR...

Ďakujem za radu.
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Ahojte,

Nebol niekto z Vas nahodou pozerat tuto ix 55?

https://www.autobazar.eu/hyundai-ix55-3 ... 91060.html


Aj ked viem, ze je to z AAA .... :(
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Ahojte, chcem Vám požiadať o Váš názor. Mám záujem o ix 55 ale co chodím po Sr, tak katastrofalny stav. Je tu ešte jeden ix 55, 2012...ma najazdených 300 000 km a komplet nová prevodovka so zarukou na 100 000 km , komplet brzdy, tlmice predne a zadne atd....

https://www.autovia.sk/osobne-auto/hyun ... /20221270/

Cenu má cca 7 900 euro....Nerozpadne sa to po 50 000 km....servis pravidelny a poctivy.

Akurat ten DPF filter , velmi som o tom nezistil informacie.

Dakujem. JETY
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od sagen »

Auto má cenu 7.900 EURO. Je v ňom nová prevodovka ( tá stojí minimálne 10.000 EUR ), tlmiče predné tak 100 a zadné sú s reguláciou výšky a tu vo vlákne ix55 hľadaj, čo stoja. Ale za dva menej ako 1200 EUR to nebude. Komplet brzdy, čo to je ? kotúče spolu minimálne 250, platničky 60..Komplet aj so strmeňmi ? A práca k tomu. Kto verí , že predávajúci nasype do auta 15.000 aby ho predal za 7.900 ?
No a či sa rozpadne. V inzercii boli aj kusy s pol miliónom km... Skôr je otázka, kto to vie servisovať vrátane dielov ( výmena olejov a filtrov nie je servis... )
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od stati »

Zdravim. Pravdepodobne rozsirim rady majitelov tohoto modelu.
Mam vytipovany jedn, co je VRAJ v perfektnom stave, je to rok 2011, ma najazdenych daco malo cez 200 tisic km...cena je okolo 7.500,- euro

Chcem sa opytat, moze mat tento rocnik nezavisle kurenie od vyroby? Dalo sa to vtedy doobjednat?

Ostatne je aj skoda sa pytat, treba to vidiet, povozit sa, prestudovat servisnu knizku a zvazit investie, ktore by ma cakali....
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od JETY »

Ahoj Stati,

je to ta biela z ČR? Bol si sa aj previezť?
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od stati »

cau, nie je biely a neviem odkial je, este som to dako neriesil, nevidel som ho nazivo....len ma zaujalo to nezavisle kurenie, ci to tam moze byt origo, alebo dorabane...
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od vrenn »

Z výroby nemá žádný model nezávislé topení z výroby, Hyundai nic takového nevyrábí. V ČR importér nabízel jako příslušenství Webasto na základě spolupráce se zdejším distributorem. Takže pokud to auto topení má, je to na 100% dodělávané, ať autorizovaným servisem, nebo někým jiným (což je ve výsledku úplně jedno). Ber to jako příjemný bonus.
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Koupě ojetiny ix55

Příspěvek od stati »

dakujem. aj tak si myslim, ze to je len preklep pri zadavani inzeratu...v niektorych inzeratoch ludia pisu bludy a neda sa spolahnut na informacie, ktore su v nich uvedene...
Odpovědět

Zpět na „iX55“