Výměna oleje v Automatu

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od ix55 »

Měnil už někdo z Vás olej v Automatu? při kolika km? proplach nebo jen vypustit a dát novej?
Odpovědi o celoživotní náplni netřeba zmiňovat. Děkuji za odpovědi
Reklama
 

tomkins ix 55
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2014, 17:53

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od tomkins ix 55 »

Ahoj, připojuji se k dotazu!
Řešil jste to už někdo? :-k
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od pivis »

Výměnu oleje v automatu jsem řešil v 90k ,sice jsem neměl a nemám žádné problémy,ale pro klid duše jsem nechal vyměnit v Praze v rychloservisu,vše bylo asi za 2 hodiny hotové,byl jsem u výměny a určitě doporučuji.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od ix55 »

Ahoj , děkujeme za info, jen bych chtěl poprosit o pár poznatků: jak vypadal olej po těch 90-ti? co řazení? změna nebo jsi nic nepociťoval? měnili proplachem? nebo jen vylili a nalili jinej? jakej olej použili? Origo je Mobil ATF3309. Děkuji
Naposledy upravil(a) ix55 dne 24 lis 2014, 17:10, celkem upraveno 1 x.
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od pivis »

Olej byl skoro černý,mechanik tvrdil že ještě není úplně KO ale určitě jsem rád že výměnu jsem nechal provést.Nová náplň je nějaký myslím Petro Kanada prý vyhovuje,koukni na jejich stránky Rychloservis Praha je tam i postup výměny,výhoda je ta že převodovka je pořád v oleji,při výměně nový olej vytlačuje olej starý,prý se vůbec nemísí,celou převodovkou proženou více než 20l oleje,při konci výměny již tekl krásný červený olej,na závěr ještě přidali nějaký kondicioner.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od Corrado »

A co cena?
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od pivis »

Cena byla 6300,-Kč
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od Corrado »

No není to málo, ale kolikrát za život auta se olej mění, že. Navíc rychlost a komfort je taky plus, k tomu záruka. Už jsem tam volal, ale ix 55 pán ještě prý nedělal, ale to nevadí, až tam budu mít cestu, tak se uvidí.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od pivis »

To máš pravdu že málo to není,ale určitě toho nelituji,i když jsem se ptal u nás v Hyundai a jejich názor mně utvrdil že jsem do výměny šel /názor byl takový že otázka máte nějaké problémy,já odpověděl že ne a oni tak se na výměnu vys..te,až bude problém tak pak budem řešit/.
Při výměně pokud jsi volal do Prahy je největší problém rozpojit okruh hydrauliky a napojit na jejích přístroj ,samotná výměna už je v pohodě.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
tomkins ix 55
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2014, 17:53

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od tomkins ix 55 »

Pánové,
chtěl bych Vás poprosit, až někdo bude dělat výměnu oleje v automatu ve voze IX 55, tak sem hoďte
nějaké info. Nějak se nemůžu dopídit zkušeností nebo postupem jak na to.
Nerad bych něco zanedbal........ :roll:
Díky
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od Corrado »

Tak pokud se mi to povede, dostat se do Práglu, nechám ho vyměnit a dám info. Jestli jde o postup výměny, nebo kontrolu hladiny oleje v AT, tak na to mám odbornou literaturu, jestli chceš...
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od ix55 »

Ahoj, výměnu si provedeš sám, ale pouze tak,že vyliješ starý olej a naliješ nový, jde doma udělat i proplach, ale nestojí to za tu práci. Ideální je jak tu píšou kluci, napojit na spec.stroj. kde ho napojí mezi chladič a převodovku a vypláchnou komplet náplň i s měničem. ideální je tohle provést u 100.tis.
jinak info pro lidi z JM, tuhle mašinu má jeden servis v Blučině a jsou na něj vynikající recenze, taky se tam za chvilku chystám. jinak Origo olej v převodovce je Mobil ATF 3309
tomkins ix 55
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2014, 17:53

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od tomkins ix 55 »

Zdravím,
pořád nikdo kdo by dělal výměnu oleje v automatu?
:wink:
Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od ix55 »

Ahoj, však info už tu je. pivis to dělal
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Výměna oleje v Automatu

Příspěvek od Corrado »

Tak dnes jsem byl na výměně oleje v automatu. Mám najeto cca 180 tis. a podle servisky to ještě nikdo nedělal. Zajel jsem do Mariánských lázní, firma Olejacek.cz. http://nncars.cz/Velmi pěkná domluva s panem Novotným, ve všem vycházel vstříc. Domluveno bylo, že vozdilo přistavím v 8.00 hodin, jel jsem tam skoro 100 km. V přesně domluvenou hodinu si pan Novotný auto převzal, svým luxusním autem mne i s mojí manželkou odvezl do centra M.lázní. Bylo krásně, nádherná procházka, za 2 hodiny auto bylo hotové. Cena lidová. Kdo ještě váháte s výměnou oleje v automatu speciálním přístrojem, neváhejte, protože já jsem byl navýsost spokojen, smekám a říkám, že pan Novotný je PAN PODNIKATEL. Autu výměna taky prospěla, přestože nebyly pozorovány před výměnou žádné potíže, po výměně je řazení převodovky jaksi plynulejší. V převodovce byl sice olej nespálený, ale černý.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Odpovědět

Zpět na „iX55“