Rozbité vnější PRAVÉ zrcátko - jen sklo

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Hyundai_ix55
Příspěvky: 1
Registrován: 11 zář 2018, 21:05

Rozbité vnější PRAVÉ zrcátko - jen sklo

Příspěvek od Hyundai_ix55 »

Zdravím Vás,
jsme jako rodina nově majiteli ix55 (r.v. 2012), nicméně manželce se podařilo se po 14-ti dnech trefit PRAVÝM zrcátkem do jiného zaparkovaného auta. Zrcátko, myšleno plasty, natáčení skla, sklápění atd. je v pořádku, ale co čert nechtěl, ruplo sklo. Protože se jedná o vyhřívané sklo se stmíváním, předpokládal jsem že nebude úplně za pár stovek, ale cena autorizovaného dealera/servisu Hyundai mi vyrazila dech => 12.500,- Kč (vč. DPH) bez montáže. Snažil jsem se najít druhovýrobu, ale nedaří se mi najít sklo pro PRAVOU stranu. Pokud by někdo potřeboval, LEVÁ je dostupná na odkazu níže (je vyhřívané, ale není stmívací) za "pár korun".
https://www.ebay.co.uk/itm/Hyundai-ix55 ... Sw-RFaU0w3
Nemáte někdo nápad kde sehnat jinde za rozumnou cenu... oželím stmívání, ale vyhřívané být musí.
Předem díky za všechny nápady.
J.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Rozbité vnější PRAVÉ zrcátko - jen sklo

Příspěvek od Richard555 »

Ahoj, gratuluji ke koupi rodinné káry.....nezkoušel jsem to, ale mám pocit, že zrcátko na IX55 je stejné jako na Santu II generace, tedy alespoň ten pásek LED je stejný.
Viděl jsem na Ebay zrcátka co se nalepí přímo na prasklé sklo zrcátka, takže nic nerozděláváš, na prasklé sklo nalepíš další - tím zůstává funkční vyhřívání i když možná ohřívá přes ty 2 skla pomaleji.
Když budeš zrcátko rozdělávat, musíš tam vycvaknout tuším aspoň 2 ze 4 pacek toho plastu když je zrcátko v poloze co nejvíc k autu a co nejníž, zezhora pak opatrně např. šroubovákem to sklo odjistíš a vycvakneš. Já měnil jen tu LED lištu, ale na jiném autě jsem zrcátka rozdělával a tam bylo topení a zrcátko zvlášť takže když bys vyměnil sklo celé topilo by to normálně - bacha na ten konektor co jde k zrcátku je tam snad lepený, tak ať ho neutrhneš, já to raději nerozdělával. Každopádně přijdeš o to zatmavování
No a ceny dílů u :hyu: fakt šílený :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Rozbité vnější PRAVÉ zrcátko - jen sklo

Příspěvek od tempest »

Zkus alegro.pl. A když tam nebude, tak napiš tam nějakému překupníkovi, co nabízí díly na ix55. Poláci jsou šikovní. To není národnost, to je povolání.
Odpovědět

Zpět na „iX55“