xenonky

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
FRIHOVA
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2018, 20:01

xenonky

Příspěvek od FRIHOVA »

Prosím o radu. Vlastním ix 55 2 měsíce a už mi odešla pravá xenonka (rozsvítí se,ale do 15 s svítí červeně růžovo. Poradil by mi někdo jaká xenonka by byla nejvhodnější(označení,typ) jak cenově tak kvalitou a jestli je lepší vyměnit obě,nebo jen tu špatnou. Je to ix 55 r.v. 2010. Díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: xenonky

Příspěvek od Richard555 »

No žárovka je na odchodu do žárovčího spíš výbojčího nebe..... :wink:
Patří tam xenonová výbojka D1S 35W - dá ve vyměnit, ale není to jednoduché - doporučuje se výměna v servisu (nemusí být autorizovaný) světlo musí ven - dva šrouby jsou vidět zezhora a jeden je na nosníku u chladiče zhruba v prostředku světla, pak by se měl světlomet odpojit od kabelů a tahem vpřed vycvaknout z středících trnů - nárazník se snad dolů dávat nemusí, ale zatím jsem výbojku neměnil.
A jakou výbojku koupit ? mrkni na zbozi.cz a mrkni na nabídku - vždy by se měly měnit obě výbojky - ony totiž jako vše stárnou a když máš jednu novou a jednu starou svítí jinak navíc většinou pokud odejde jedna za chvíli jde druhá... ano značkové (Osram, philips, Tungsram) jsou drahý....
Pokud chceš čekat objednej si je např. na Ebay nebo Aliexpresu jsou levnější ale počkáš si na ně tak měsíc a budou nejpíš neznačkové nějaké čínské , ale 2ks třeba za 400,- Kč - otázka jak budou svítit a co vydrží.....
Co se barvy světla týče vybírej spíše méně k než více :!: 5500k je denní světlo to je tak max. co bych doporučil trochu malinko do žluta jsou 4300k (doporučuji) dají se sehnat i 5000k (taky dobrý) rozhodně nejdi přes 6000k světlo je pak modřejší a na mokré silnici nic neuvidíš :!:

https://e-filson.cz/autozarovky/xenonov ... rmany.html tohle na náš trh považuji za celkem solidní nabídku :wink:

https://shop.einparts.cz/D1S-Xenonova-V ... -d3795.htm tohle asi bude nějaká čína.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: xenonky

Příspěvek od Corrado »

Výměny xenonových výbojek jsem řešil i s obrázky tady: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=33&t=31868
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: xenonky

Příspěvek od Richard555 »

Tak obnovím toto vlákno:
Někde jsem tu psal, že jsem na aliexpresu objednal xenony D1S s barvou 4300k (trochu do žluta) Konečně jsem je namontoval a tak dám zde zkušenosti.
Dobré je vyndat světla, je třeba sundat 2 šrouby nahoře, jednu matku (vše 10) a všechny plastové příchytky se šroubem, co drží horní část nárazníku s maskou - jsou skryty haubnou. Světlomet je třeba po odpojení konektorů vytlačit dopředu se současným odehnutím masky - jde to celkem snadno.
Pak už klasicky pár (4) šroubky krytu a jsi u výbojky. Ta je jištěna ještě takovou sponou na 2 samořezné šroubky. Samo je třeba dát maximální pozor na to aby šroub nespadl do světlometu :!: asi ba se musel složitě vyndavat. Mě se to nestalo :wink:
Dal jsem nový výbojky a vše namotoval zpět. Včera jsem jel večer z chalupy a tak mohu zhodnotit. Oprati xenonům co jsem tam měl (nějaké české noname)
je alespoň dle mě světlo z čínských výbojek příjemnější - malinko do žluta a když zapnu dálky (tam mám H7 Osram Night breaker unlimited) je světlo velmi barevně podobné, dle mě příjemnější. Odpadá cca 70m bílé plochy před autem a pak žlutší světlo do dálky, což mě vadilo.
Jsem spokojen s šíří a intenzitou světla a mě se zdá, že mě v noci méně unavuje oči. Nikdo na mě neblikal, že bych oslňoval. Kresba světlo -stín je totožná.
Jinak koupil jsem tyto: https://www.aliexpress.com/item/Pair-HI ... 4c4ddEgRv9
a za mě spokojenost :!:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „iX55“