Ochranný rám

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kůča
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2018, 21:10

Ochranný rám

Příspěvek od Kůča »

Zdravím jsem nový člen tak chci pozdravit :lol:
Dotaz potřebuji namontovat přední ochranný rám na auto
a potřeboval bych doporučit nějaký servis v Praze který by montáž provedl s tím že nebudu poslouchat řeči typu to neděláme bude to tu týden stát a podobně děkuji za tip a popřípadě kontakt
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ochranný rám

Příspěvek od Richard555 »

Přečti si zde na foru o ochraných rámech všeobecně. Nevím jestli se vůbec dnes ještě dá zapsat do TP. A bez zapsaného bych se fakt na silnici raději neukazoval - auto je nezpůsobilé k provozu a všechny vzniklé škody přehodí pojišťovna na tebe a že to udělá, si buď téměř jistý :wink:

Nemám rám na Santovi ani na IX55 a ani mi nějak nechybí.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Kůča
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2018, 21:10

Re: Ochranný rám

Příspěvek od Kůča »

Četl jsem na fóru díky, ale dotaz zněl jinak ne jak to vypadá nebo jestli mě pojišťovna zaplatí událost.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ochranný rám

Příspěvek od Richard555 »

Já vím jak zněla otázka a jako bývalý prodejce aut ti odpovídám. Po roce 1990, kdy se rámy ohýbaly a svařovaly z topenářských v lepším případě z nerezových trubek a montovaly v podstatě na jakékoli auta. Už před cca 5 lety byl opravdu problém namontovat rám na SUV a nyní to zřejmě bude ještě horší. Ten rám musí splňovat bezpečnostní předpisy pro srážku např. s chodcem, cyklistou (slabšími účastníky provozu a jistě chápeš že kolejnice vpředu není moc vstřícná) musí být homologován pro každé jednotlivé vozidlo, proto pochybuji, že na IX55 je nějaký rám schválen a byly s ním provedeny homologační zkoušky. Za 2 roky co tento vůz mám, viděl jsem hodně IX55 ale zatím jsem se nesetkal s žádnou s rámem. Určitě neexistuje nějaký universální přední rám, který se dá namontovat na skoro každé vozidlo.

Takže odpověď je : OPRAVDU NEVÍM A NEDOPORUČUJI JAKÉKOLI ŘEŠENÍ KTERÉ NENÍ LEGÁLNĚ ZAPSANÉ V TP

Dělej si ale co chceš, je to tvoje auto, tvoje rozhodnutí :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Kůča
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2018, 21:10

Re: Ochranný rám

Příspěvek od Kůča »

Ok diky
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: Ochranný rám

Příspěvek od Corrado »

Ahoj, já jsem si nechal dělat přední rám i s dodáním na nejlevnejsiramy.cz, a bylo to montované v Plané u M.Lázní. Stálo mě to 10 tis. Do TP dávali sami s povolením Minosterstva dopravy. Procházel jsem vždy technickou v pohodě, žádný problém.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Odpovědět

Zpět na „iX55“