Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od stati »

nasiel som toto:

https://www.aliexpress.com/item/3295385 ... 907f4f12-4

su to tie spravne zadne tlmice s vyrovnavanim vysky? jednak su za celkom dobru cenu a jednak tam nevidim ziadne pripojenie hydrauliky. alebo ako vlastne funguje to vyrovnavanie vysky???
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od slabostka »

to sú obyčajné tlmiče nie? Máš v aute nejaké adaptívne alebo priamo vzduchové mechy?
Z aliexpressu by som určite neobjednával žiadne spotrebné diely, ak ti to nebude sedieť alebo bude diel chybný kam to pošleš?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od stati »

sme v teme hyundai ix 55, ktory ma charakretisticke zadne tlmice s vyrovnavanim vysky, je tam len jedna moznost, origo vraj stoji jeden okolo 700,-euro. tak sa opytam este raz. ten link vyssie, su oni, alebo nie? prosim reagovat niekoho, kto tie tlmice uz videl a vyzna sa...vdaka.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od Richard555 »

No tlumič na IX55 jsem viděl, sice jsem ho nijak podrobně nezkoumal, ale žádná vnější hydraulika tam není , prostě vypadá jak ten na Aliexpresu, navíc i to číslo dílu :hyu: sedí :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od stati »

diky moc, to je presne to, co som chcel vediet...len mi je nezname, ako tie tlmice mozu udrziavat vysku, ked k nim nevedie ziadna hadicka ci uz so vzduchom, alebo podobne...ale to uz neriesim, skratka su to oni a za patinovu cenu...

teraz je otazne, co napisal slabostka, ci to risknut...ja si z ali objednavam kopec veci, ale drvivou vacsinou su to chujoviny za par centov, maximalne par euro a take ked sa mi aj dodrbu, tak to vyhodim a neriesim ziadne reklamacie...len raz som kamoske objednal lambda sondu na bmw, ktora sa u nas nedala inak zohnat ako original, ta stoji bezmala 400,- euro a na ali to stalo 27,- euro a funguje uz vyse dva roky a cca 60 tisic km (originalna vydrzala necelych 80 tisic km od kupy noveho auta, ale uz to kua nebolo v zaruke...cize v tomto pripade absulutna spokojnost...
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od EFISO »

V práci máme Subaru Forester a ten mal pôvodné tiež samo nastaviteľné tmiče .Dali obyčajné a teraz keď je viac v kufri tak výfuk skoro šuchá po zemi :? Princíp týchto tlmičov čo som niekedy dávno čítal. Tak je v tom že po niekoľkých ... preprúženiach sa kapalina napumpuje pod oddelený priestor pod piestom tlmiča a tým sa zdvihne pracovná výška tlmiča . Proste všetko je to vnútornom hydraulickom princípe tlmiča kde využíva kinetická energia . takže žiadne externe pripojenia tam nie sú . Je to dosť zložité na výrobu a množstvo komponentov tak preto je to aj také drahé .
Zase nebude to taká kvalita ako značkové tlmiče ale pri polovičnej životnosti objednáš ďalšie a ešte ušetríš :wink:
Ak je spoľahlivý predajca tak je to bez problémov ale počítaj ešte colnica DPH . Ak je to z mimo EU .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od Richard555 »

Dej si na netu vyhledat "tlumiče s udržováním světlé výšky" a princip funkce je popsán :wink: Myslím ,že jsem někde našel i možnost opravy těchto tlumičů dej hledat gooogle ....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od JETY »

Za podobnú cenu sa daju z Hyundai parts v korei pozhanat teda + CLO aťd
stati
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 pro 2020, 19:06

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od stati »

a nebude to presne to iste??? :D
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od slabostka »

isto to bude "to isté" ... šak kúp a potom daj referencie :idea:
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od JETY »

@slabostka...súhlasim :hyu:
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od vrenn »

Až přijde čas tak taky vezmu origo z Koreje, to mi přijde jako nejjistější cesta v poměru cena/výkon. Jinak já mám na autě cca 180tkm, tlumiče jsem nechal v létě přeměřit a všechny jsou stále v tolerancích jak u nového auta z fabriky.. takže tak. Co se failu toho zadku týče, tak ty tlumiče časem zdechnou v naprosté většině případů z celkem vtipného důvodu - ty prachovky co na nich jsou po letech zpuchří (což můžu potvrdit, při přezouvání jsem na ně mrknul a ta gumová žebra už jsou po cca 10ti letech načatá) a jak se v tom udělají díry, začne pod to lítat bordel od kol, což dříve nebo později vede ke zrasení vnitřních těsnění no a pak to prostě začne týct a konečná. Ve výsledku si všichni kupují relativně drahé (a přitom kvalitní) tlumiče jen kvůli tomu, že na nich kvůli věku odejde gumová fusekle... ](*,)

Takže - když byste někdo věděl, kde sehnat nové prachovky na tyto tlumiče, nebo čím je nahradit, tak máte u mě minimálně pivko, protože by mi to rozhodně posunulo výdrž této legrace o pěkných pár let. A věřím, že by tady pár lidí taky přispělo na basičku :mrgreen:
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od JETY »

Ahoj,

Podla tohto, asi sa to neda priamo osobitne pozhanat

https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... =131547&q=
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od vrenn »

Jako origo díl se to určitě sehnat nedá, to jsem možná měl napsat. A ani jako aftermarket ne (třeba něco univerzálního, nebo z jiného auta..), má to bohužel i trochu nestandardní tvar. Prostě asi neřešitelná věc :(
tractor
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 pro 2021, 08:17

Re: Zadne tlmice s vyrovnavanim vysky

Příspěvek od tractor »

https://aerosus.net/other/hyundai/ix55/ ... orber.html vyskusane , ako original , vsetko ok , dodanie cca tyzden
Odpovědět

Zpět na „iX55“