HYUNDAI - Nošovice

Diskuze o továrně, zaměstnancích atd..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od zdenek76 »

Chápu, vidím stejné situace kolem sebe. Stačí když vykouknu z okna, mladí manželé kolem 35 let, ráno před 7 oba vyrazí do práce a vrací se kolem 22 večer (doktorka, právník), mají dvě děti, které hlídá chůva nebo babičky, rodiče prakticky neznají. I když zrovna oni by nemuseli neb barák mají, ale postavili si novej větší za 10mio a je potřeba splácet.
My jsme to naštěstí zvládli bez hypotéky, protože v dnešní době žít s vyhlídkou, že budu dvacet let splácet desítku ročně mi přijde strašný.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od alarm »

Tiež som prežil kedysi pár rokov pracovne, aby som prežil. Okrem zamestnania aj živnosť. Boli mesiace ,keď moja pracovná doba mesačne včetne zamestnania bola 300h/mesiac. A nesťažoval som sa , bol som rád, že mám príjem na to ,aby som prežil. A padal som od unavy na hubu.
Dnes je problém nájsť zamestnanca -patriota-ktorému o 16 00 neodpadne šroubovák od riti, zbalí sa a povie si, zajtra tú poslednú skrutku pritiahnem. To, že tam treba ísť autom, precestuje kopec času a výkon žiadny-to ho nezaujíma-len by chcel veľkú výplatu. :evil:
Nepoznám pomery v Nošoviciach, takže k tomu sa nevyjadrujem.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od ryba »

no to u nas je jen ta mesicni rezie hypoteky, plynu, elektriky, vody, telefonu, internetu kolem 18000-20000 mesicne. Musim makat a zivit rodinu a delam to hrde a rad. Nikdy by me nenapadlo si stezovat na zamestnavatele, pokud me prace sere, reknu zamestnavateli co me sere, pokud s tim nic nedela, jdu jinam, zvedam si kvalifikaci, uchazim se o kvalitni job.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od zdenek76 »

u nás je voda, plyn, elektrika, telefon/inet kolem 4.900, pak ještě splácíme mrzkých 250 Kč Státnímu fondu bydlení bezúročnou půjčku na rekonstrukci, litr je tuším školka pro malou, takže takové ty nezbytné náklady (nepočítám ještě jídlo, ale to není zase tak moc) jsou v klidu, na to budeme mít snad vždy.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od LETEC »

Asi tak nejak ja delam denne minimalne 10-13hod,a nestezuju si pokud ma clovek hypoteku pujcky a chce z neceho zit tak to jinak nejde,u nas delame prescasy dobrovolne povine,delame na dve smeny min po 10hod'nemusime ale kdyz nebudes tak nas nahradi na tri smeny a to bude znat,a to vam muzou udelat i v nosovicich a pak kdyz doneses domu o par tisic mene tak nevim jak se budes tvarit,a to delam manualne ale kvalifikovanou praci ale v dnes je to tak pokud neco chces tak se musis snazit za 8hod prace toho moc mit nebudes.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Hardcam »

Az to po skole teprve zacne, mam se na co tesit. Dodelavam vejsku, vydelavam stylem koupe zbozi za ucelem jeho dalsiho prodeje uz od 16ti let. Od ledna na zivnostnak. Zivim tri studentsky pausaly (10Kc, 250Kc, 450Kc), internet taham z vedlejsiho bytu (rodice), kocoura, projedu zhruba 8000Kc mesicne, byt mam vlastni bez hyposky, auta vlastni bez pujcky. Krome jidla utracim za elektroniku a hadry. Mesicne utratim 15000-20000Kc.

Zamestnany na plnej uvazek jsem zatim nebyl, studuju proto, abych ani nikdy nemusel...klukum z Nosovic preju dve veci - aby se uklidnil jejich spor se zamestnavatel a aby se zlepsili a nedelali zmetky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Tringi »

Myslím že se tady řeší dva odlišné typy práce.

Taky věnuju práci mnohem více než 8 a půl hodiny denně, ale ne jen proto abych vydělal víc (u nás přesčasy, ehm, neexistují ...což mi ale vlastně nevadí), ale taky hlavně proto, že po sobě rád vidím dobrou a fungující věc, a kvůli té jsem ochoten sedět na firmě klidně týdny navíc, ba co víc, týdny pozdržet předání zákazníkovi, pokud si nejsem výsledkem dostatečně jist. Netuším nakolik si zákazník uvědomuje přednosti mého software nad ostatními, kteří tráví svůj čas diskuzemi s technickou podporou a implementací aktualizací, ale to pro mé sebeuspokojení není podstatné ...naopak to sere šéfa, když pozdržím projekt jen abych doladil drobný (pro něj) detail, zatímco by se už dávno mohl nasazovat a fakturovat...

Na druhou stranu, práce u linky je docela jednoduše kvantifikovatelná. Není v ní žádná příliš variabilní složka, mimo schopností daného člověka. Především by různí lidé za efektivní hodinu takové činnosti neměli být různě ohodnoceni, na tom se snad shodneme. Teoreticky by se dalo hodnotit od počtu zpracovaných kusů, ale jelikož pás jede pořád stejně rychle, není to až tak podstatné. Ale tady vidím tečku. Vyjma zvláštních situací, nevidím důvod pracovat zadarmo, tedy pro neplacené přesčasy.

Chápu pohled Letce, sám mám podobný, ale i Kalashnikova, pokud by byť jen polovina z toho co píše byla pravda, pak se tam děje pěkné svinstvo, a ať už jsou někdy zákony této země docela často jakkoliv špatné, pak co se týče vztahu zaměstnanec a zaměstnavatel, jsou připraveny vcelku rozumně, a i sprostý korejec se jimi holt bude muset řídit, jinak by měl mít kurvaže problém! Taky si myslím, že dost velká část problému bude vězet v nedorozuměních, proto se dál teď nechci vyjadřovat.

je-li tento text nesrozumitelný, dejte mi prosím vědět; psal jsem jej pod vlivem alkoholu, a v případě potřeby jej přeformuluji
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kony5 »

vstavam před 4tou raní každej den...končím v práci kolem 20:00 (živnostník) a o víkendy makám taky jen s rozdílem že si přispím a stávámv 8 -9..makam venku vzimě v létě...teď mám po dlouhe době dílnu (halu) tak aspon nemusím ležet pod autem v zimě a ve tmě......a nějací šupáci z nošovic si stěžují že moc pracují...tak ať nepracují...je to v lidech
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od LETEC »

Kony5 píše:vstavam před 4tou raní každej den...končím v práci kolem 20:00 (živnostník) a o víkendy makám taky jen s rozdílem že si přispím a stávámv 8 -9..makam venku vzimě v létě...teď mám po dlouhe době dílnu (halu) tak aspon nemusím ležet pod autem v zimě a ve tmě......a nějací šupáci z nošovic si stěžují že moc pracují...tak ať nepracují...je to v lidech
plne s tebou souhlasim je to o lidech a jejich pristupu praci,
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od amaize »

Kony5: to se tu chválíš nebo si stěžuješ , taky mám dlouhou , ale nikdo mě do toho nenutí,a tím že dělám víc jakti "šupáci" jak píšeš tak se do nich nemám zapotřebí navážet a nikdo mi nedal právo je takhle titulovat,teď nevím kdo je šupák :?:
a co tu čtu tak spousta z vás nemá ani páru o tom co se tam děje,tak to nechte na nich když jim nepomůžet
tím se nechci zastávat ani dělníků ani vedení
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kony5 »

znám lidi co tam dělaj . a viděl sem je při práci (ne v hyundai) a je mi uplně jasný jaká je jejich představa o práci. (dlouhá svačina)...takže je mi jasne jak to tam vypadá :roll: a tituluju je tu proto protože tihle šupací co místo aby v práci dělali všechno odfláknou ! na ně doplatím i já....např. mám už 3 starter po repasy..2x zustal vyset a startoval ,ten poslední nestartuje skoro vubec...a to je pak med to ráno v měnit nebo hůř někde na cestě....deš koupit ložiska do toho a toho a prodavač v obchodě ti upe bez zájmu dá uplně jiné a ty se stím pak drbeš...a když mu přijdeš vyměnit tak ti řekne že on do skladu chodit nebude on by tam mohl chodit celý den #-o #-o #-o jak to pak má v tehle republice vypadat?
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

kolik těch lidí z 2 tisíc co tam dělají znáš pane živnostníku. A vůbec ty si myslíš že se v nošovickém H vyrábí startéry? Navíc chvíli už v kontrole kvality dělám a chyba kterou udělá dělník se skoro vždy odchytí ještě v závodě. 95% závad které se vyskytnou u zákazníka jsou systémové problémy, nekvalitní materiál, zastaralé stroje a hlavně jako ve všech velkých firmách je třeba sypat kusy, kusy a kusy to jestli fungují jak mají je pak věc jiná.
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od amaize »

kony5: hážeš všechny do jednoho pytle a dle toho bys tam měl být i ty,vynášíš tady určité soudy a možná si potkal jen dva lidi co to tam nevydrželi,platilo a platí i dnes , že komu se dělat nechce dělat nebude a zbytečně se dlouho nikde nezdrží,
to že je u nás v republice bordel asi publikovat nemusíš ono to už dávno není veřejným tajemstvím
a správná teze je že se tam ty auta jen kompletují , tak tady mylně neinformuj [-X
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od David PLEVA »

kony5: Já osobně jsem zastáncem tvrdého kapitalismu i když sám manualně pracuji od nevidím do nevidím. Ale nikdy bych nenazval člověka šupákem, protože tohle je už na hranici urážky na cti. A i když se znám s P. Vaňkem a ve sporu bych byl na jeho straně, nikdy bych nikoho nenazval šupákem, či jinak hanlivým výrazem. To bych tebe mohl nazvat zlodějem, protože o většině soukromníků se to povídá, ale neudělám to, protože mi nepřísluší vynášet takovéto soudy.

Howg
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kony5 »

to je klidně urazím :wink: chápu že všichni nejsou stejní tak at jdou jinam okej...ale většina je liných ..serou na svuj výrobek a to pak pro ně nemám lepší slovo..chápu že to jen kompletují...na druhou stranu oni to kompletují nekvalitně a hlavně sou pomalí ...a i když by ten rychlej na lince to stihl tak furt to tam brzdí někdo...a to neni jen tak......to že sou soukromníci zloději mi nemusíš řikat :D mně dluží soukromníci fůru peněz....to neni o tom jestli si soukromních ale někteří makat chcou a ijiný ne
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Odpovědět

Zpět na „Hyundai Nošovice“