HYUNDAI - Nošovice

Diskuze o továrně, zaměstnancích atd..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

Zbývá dodat že odboráři opustili schůzku poté co korejský viceprezident řekl:

"Stávkující musí být potrestáni. Zákony této republiky mě nezajímají."
Reklama
 

LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od LETEC »

Nejak moc nechapu cely ten povyk,misto aby byly radi ze v dobe ekonomicke krize maj praci u firmy ktera jede naplno.spousta firem musela omezit vyrobu a pracuji treba jen 4dny v tydnu,tak misto toho si stezuji kdyz ty prescasy dostanou zaplaceny ale tady v u nas by kazdy chtel vse zdarma,vim jak to chodi v ruznych podnicich jake sou pomery rano kavicka pak cigarko 2svacina a chran buh po vas chtit neco navic nezapiram taky sem byl takovy ale nastoupil sem u nemecke firmy a tam je to uplne neco jineho a i pak zamestnavatel si vice ceni vasi prace kdyz vidi,ze bez problemu udelate neco navic,korejci musi urcite litovat ze to otevreli zrovna tady a ani bych se nedivil pokud by nekdy presunuli vyrobu jinam kde si lide vazi vic sve prace.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od vlado1979 »

Citácia :
"Jsou to šroty za co nejmenši náklady. To Indické TATA NANO bude kvalitnějši."

Ľudia, ktorí sú znechutení, tak nerobia svoju prácu na 100% a možno aj schválne nie, s úmyslom poškodiť. Preto sa nedivím, že problémy, ktoré majú majitelia i30 sú väčšinou u áut vyrobených v Nošoviciach.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od tatchwud »

LETEC píše:Nejak moc nechapu cely ten povyk,misto aby byly radi ze v dobe ekonomicke krize maj praci u firmy ktera jede naplno.spousta firem musela omezit vyrobu a pracuji treba jen 4dny v tydnu,tak misto toho si stezuji kdyz ty prescasy dostanou zaplaceny ale tady v u nas by kazdy chtel vse zdarma,vim jak to chodi v ruznych podnicich jake sou pomery rano kavicka pak cigarko 2svacina a chran buh po vas chtit neco navic nezapiram taky sem byl takovy ale nastoupil sem u nemecke firmy a tam je to uplne neco jineho a i pak zamestnavatel si vice ceni vasi prace kdyz vidi,ze bez problemu udelate neco navic,korejci musi urcite litovat ze to otevreli zrovna tady a ani bych se nedivil pokud by nekdy presunuli vyrobu jinam kde si lide vazi vic sve prace.
Asi tak nějak,nechápu,asi mají peněz dost za 8 hodinovou pracovní dobu,že si nechtějí přivydělat nějakou tu kačku navíc. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

Asi to nechápeš protože neděláš fyzickou práci, nedejbože práci na lince. Odstrkovat se 12 hodin denně na kancelářské židli bych mohl taky. Nechápeš že někteří mají třeba děti které 2 měsíce neviděli přes týden protože táta přijde z práce a jde spát?
LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od LETEC »

Tak to ne delam take rukama ve strojirenske firme.a vetsina z nas ma taky deti a prave proto aby jsme mohli tem detem neco doprat tak si kazdy rad udela prescas,a jestli 10hodin pracujou a 14hodin spi to je napovazenou,i kdyz je pravda ze by to melo byt dobrovolne kdo chce az dela.ale i pro firmu by zamestnanec mel neco udelat,ale vse je to o povaze a pristupu k praci.jen tady na foru je spousta clenu ktery delaj treba samy na sebe a to od nevidim do nevidim,ale je to o tom jak je clovek pracovity,
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od tatchwud »

LETEC píše:Tak to ne delam take rukama ve strojirenske firme.a vetsina z nas ma taky deti a prave proto aby jsme mohli tem detem neco doprat tak si kazdy rad udela prescas,a jestli 10hodin pracujou a 14hodin spi to je napovazenou,i kdyz je pravda ze by to melo byt dobrovolne kdo chce az dela.ale i pro firmu by zamestnanec mel neco udelat,ale vse je to o povaze a pristupu k praci.jen tady na foru je spousta clenu ktery delaj treba samy na sebe a to od nevidim do nevidim,ale je to o tom jak je clovek pracovity,
Plně s tebou souhlasím.Nevozím se jen na kancelářské židli,ale to je jiné povídání. Je to taky o vzdělání. Na pásu asi bude umět po zapracování dělat každý.Ti co na něm dělají,jsou vždy ti první,co v době poklesu výroby jdou jako první.To nic nemění na tom,že by přesčasy měly být dobrovolné. Přesto musím upozornit,že hromada lidí nemá ani možnost dělat,ač by chtěla. A že je možnost si přijít na pár kaček navíc, je myslím dobré a záleží jak to kdo využije. Zatím se i30 docela prodávají dobře,ale to nemusí za půl roku platit a můžete být taky (při nejlepším) za polovinu platu třeba doma.Nevím kolik hodin je pracovní doba,zda 12, nebo 8.Pokud 8,tak když počítám 8 hodin spánku,něco na cestu,tak je tu myslím ještě dost času na rodinu.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

kdyby sis přečetl co jsem tady psal dříve tak by jsi věděl že pracovní doba byla 12 12 11 8 8 na nočních i na ranních 2 měsíce , na ranních samostatně skoro půl roku. Povinný šestidenní pracovní týden, do současnosti podle mně nepatří.
Ale přesčasy stejně byly až ta poslední kapka, ke lžím, planým slibům a pohrdání jak dělníkem, tak Čechy všeobecně.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od tatchwud »

Kalasnikov píše:kdyby sis přečetl co jsem tady psal dříve tak by jsi věděl že pracovní doba byla 12 12 11 8 8 na nočních i na ranních 2 měsíce , na ranních samostatně skoro půl roku. Povinný šestidenní pracovní týden, do současnosti podle mně nepatří.
Ale přesčasy stejně byly až ta poslední kapka, ke lžím, planým slibům a pohrdání jak dělníkem, tak Čechy všeobecně.
Takže jste dělali od třeba 7 ráno do 19 večer a ráno znova? A co dělala do dneška vaše odborová organizace,která by toto měla ošetřovat? Co kolektivní smlouva,co vaše smlouva při nástupu? To jsou všichni takové trubky,že jdou jak ovce na porážku? Potom se nedivte,že s vámi zachází tak,jak s to je. 11 hodin přesčasů týdně,tj tedy měsíčně zhruba něco více jak 40 hodin měsíčně.Alespoň máte pěkný peníze.Sice je to asi proti zákonné,ale když s tím souhlasíte.....
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

11 hodin to není vyjde to přesně na 8 hodin týdně čisté pracovní doby když odečteš pauzy. A nesnaž se prosím všechno otočit proti mně. Nejdřív jsem byl netáhlo, a teď zase ovce. Což o to od 7 do 19 to ještě jde ale od 19 do 7 to je jiná šichta.

Odborová organizace se snažila s firmou jednat ale když viceprezident řekne že ho zákony této republiky nezajímají a na vstupním školení se zástupci firmy snaží odbory co nejvíce pomluvit vtípky že jsou u nás tři odboráři a podobně, tak se jedná těžko.
LETEC
*
Příspěvky: 16
Registrován: 14 črc 2009, 17:47

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od LETEC »

Kalasnikov píše:11 hodin to není vyjde to přesně na 8 hodin týdně čisté pracovní doby když odečteš pauzy. A nesnaž se prosím všechno otočit proti mně. Nejdřív jsem byl netáhlo, a teď zase ovce. Což o to od 7 do 19 to ještě jde ale od 19 do 7 to je jiná šichta.

Odborová organizace se snažila s firmou jednat ale když viceprezident řekne že ho zákony této republiky nezajímají a na vstupním školení se zástupci firmy snaží odbory co nejvíce pomluvit vtípky že jsou u nás tři odboráři a podobně, tak se jedná těžko.
pokud je to 8hod tydne tak je to 32hod mesicne coz neodporuje ceskym zakonum,a i stavka ma sve pravidla musi byt predem nahlasena predchazet ji jednani a ne takto ze ohrozit vyrobu a stabilitu firmy:vse ma sve pravidla:a jestli vam tolik vadi ze si muzete vydelat nejakou tu kacku navic"i kdyz je to za praci"a ne zdarma.tak tam nemusite delat! :!:
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od David PLEVA »

Já sám mám dvě zaměstnání, z toho jedno sezonní a k tomu budu ještě vyřizovat živnosťák pro třetí činnost. Já vím, že se mi lidé už smějí a říkají, že mi moje dcera bude říkat strejdo a pod., domů chodím tak, že většinou padnu na hubu už v osm večer a to navíc dělám ve svém zaměstnání taky na směny. Ale prostě dneska to jinak ani nejde, jestli chceš peníze, musíš pracovat a pokud máš málo, musíš mít třeba ty práce dvě. Já jsem zvyklý dělat manuálně i 200hodin měsíčně a to všechno venku v létě, v zimě, v dešti, ve sněhu i za letního horka a vím, že to je ten nejlepší způsob, jak jít v 45 do hrobu - ale za ty peníze, no neberte to.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od zdenek76 »

já to mám přesně opačně, X hodin denně jsem dělal, dokud jsme neměli děti, teď maximum času věnuji jim a práci dělám jenom tak, aby nás to uživilo. Bydlení máme svoje zaplacený a věci jako auta apod. nejsou podstatný, když by bylo třeba, prodáme je a hotovo. Za čas si můžeme koupit jiný, ale děti vyrostou a šlus, vrátit se to nedá.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od David PLEVA »

zdenek76 píše:já to mám přesně opačně, X hodin denně jsem dělal, dokud jsme neměli děti, teď maximum času věnuji jim a práci dělám jenom tak, aby nás to uživilo. Bydlení máme svoje zaplacený a věci jako auta apod. nejsou podstatný, když by bylo třeba, prodáme je a hotovo. Za čas si můžeme koupit jiný, ale děti vyrostou a šlus, vrátit se to nedá.
Jenomže, pokud splácíš bydlení (rekonstrukce RD), moc možností nemáš. Ale s tímhle jsem počítal.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od ryba »

mate recht, ja makam hodne zahranicni mise, par dni az mesic, financne dobra, ale jen diky dietam a prescasum. Avsak protoze mame hypoteku na starej barak a zenu mam na matersky s dcerou doma, nic jineho me nezbyva, jinak bychom umreli hlady. Mimoto je to prace, ktera me bavi. Nicmene, s obema (zdenda a david) plne souhlasim, az bude hypo splacena, budu se taky venovat domovu, detem, zahrade, dovolenym a tak. Doufam :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „Hyundai Nošovice“