Tak uz mam toho plne zuby!!

Moderátoři: black_sheep, Tringi, Moderátoři

rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Tak uz mam toho plne zuby!!

Příspěvek od rybnix »

Vcera ma moj konik pekne vytocil.Zase problem s nastartovanim.Opisem dopodrobna celu situaciu :
Vcera som doobeda najazdil zhruba 120km,pricom som viackrat vypinal a startoval motor,bez najmensej chybicky.Vecer som sa opat vybral prevetrat tatosa.Na krizovatke mi to chciplo ( mojou vinou-klasika pridal som malo plynu,stava sa...) no a idem ho rychlo opat natocit a nic! a takto som sa trapil celych 70min.Tocil som ho nepravidelne 3x/min. alebo 1x/15min. A po tych 70min. z nicoho nic naskocil akoby sa nic nedialo.Tak som ho vratil domov na dvurek a experimentoval.Znova som simuloval chcipnutie ako na tej krizovatke ale mator naskocil v pohode.Tak som ho vytiahol opat prebehnut zahrial som ho (dal som mu do držky) a vratil som sa domov a opat nestartoval..........Dneska rano chytil na prvy krat!
...........................tak ja uz fakt neviem................
Motoru sa nerozumiem ani moc autam....prosim poradte.

Viem,ze tato tema tu uz bola vela krat,ale nedocital som sa nikde riesenie.....Diky MOc a sorry za preklepy,pisem rychlo,lebo mam na ponahlo...dikes
Hyundai Coupe 2.0
Reklama
 

rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Příspěvek od rybnix »

Este ma napadla jedna vec na ktoru sa chcem spytat.Neviem ci je to normalne,ale :
Pokial mi rychlost auta neklesne zhruba pod 60km/h tak mi stale ukazuje teplotu motora na bode mrazu.Napr. necham ho stat zhruba 5min. na volnobehu teplota sa pekne splha na prevadzkovu,ale akonahle sa snim dostanem mimo mesto a vypalim mu, tak mi ukazuje opat minimalnu teplotu....Je to normalne?? Je mozne,ze to ma priamu suvislost s mojim predchadzajucim problemom?....Diky chlapi !
Hyundai Coupe 2.0
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

rybnix píše:Este ma napadla jedna vec na ktoru sa chcem spytat.Neviem ci je to normalne,ale :
Pokial mi rychlost auta neklesne zhruba pod 60km/h tak mi stale ukazuje teplotu motora na bode mrazu.Napr. necham ho stat zhruba 5min. na volnobehu teplota sa pekne splha na prevadzkovu,ale akonahle sa snim dostanem mimo mesto a vypalim mu, tak mi ukazuje opat minimalnu teplotu....Je to normalne?? Je mozne,ze to ma priamu suvislost s mojim predchadzajucim problemom?....Diky chlapi !
Vidím to na termostat jezdíš pořád s otevřeným termostatem,při jízdě okamžitě se Ti motor podchladí,což je špatně nezvýšila se Ti náhodou i spotřeba?? :o Vyměň termostat a pak dej vědět ,normální to není!!
Normálně by Ti ukazatel teploty motoru měl ukazovat tak do poloviny budíku to je normální teplota motoru nebo lehce pod půlkou hodně nízko je špatně :( Pak dej vědět jestli se to změnilo!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Urcite to bude mit něco společnýho s vodou. Buď termostat a nebo teplotní čidlo. A nebo oboji :-)

Měl sem podobnej problém. Otáčky si dělaly co chtely a achcipal mi motor. A neslo nastartovat. Nakonec to bylo teplotní čidlo za cca 200Kč.

Zkus to někde na diagnostice. Když to bude čidlo,tak by se to tam mělo ukázat.
Hyundai Coupe 2.0 16V r.v. 1997
jardaxyz
*
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2005, 15:26
Bydliště: F-M

Příspěvek od jardaxyz »

k vodě:

Je to přesně, jak to tu popisuje kolega. řešil jsem to zhruba před rokem a mám to tu někde popsané. pro jistotu - jestli víš, kde najdeš termostat, tak u něj je takové malé čidlo - to bude v pařádku, ale klidně nastartuj, ať se zahřeje motor a vypoj ho. okamžitě pak klesne ručička teploty vody na nulu. možná někdy sepne i ventilátor, ale to si už nepamatuju. každopadně tohle bude zaseknutý (otevřený) termostat. jen doporučení ... nekupuj termostat WAHLER - je menší než by měl být. NIPPARTS je OK.
Tiburonek 1. generace, 1.6l, 84 kW
Octavia II Combi, 2.0 TDI PD, 103 kW
rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Příspěvek od rybnix »

Hoši diky moc za rady !

No problem so startovanim sa uz vyriesil,bolo to vadne čidlo.
Vcera mi ho v servise vymenili.Problem bol vtom,ze ked som prisiel do servisu tak auticko startovalo a vlastne diagnostika nic nezistila.Stastie bolo vtom,ze teraz ked som siel do servisu tak mi to tam zrovna chciplo.
Tipke premeral čislo na osciloskope a problem bol odhaleny.Chvalabohu!
Lebo uz ma to desne sralo.Myslim,ze to cislo by sa dalo oznacit ako snimac polohy klukovky a stalo 2000,- :-( ale hlavne ze uz startujem!

No co sa tyka tej teploty motora,to som si po vymene nevsimol,lebo mi to menili estelen vcera.Musim sa prebehnut na dlhsiu trat.....
....no a veru ze sa mi zda,ze auticko nejako vela papa.Mam nieco cez 320km a vyse pol nadrze je fuč....aj ked je pravda,ze som jazdil vela v meste.Vypocet urobim az pri dalsom tankovani,co ale asi bude uz v najblizsich dnoch....Dam vediet a porovname spotrebu.....zatial Vam vsetkym pekne dakujem.

SUPER FORUM !!! papa
Hyundai Coupe 2.0
rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Příspěvek od rybnix »

sorry za preklepy.....samozrejme že tym čislom som myslel čidlo-snimač.....
Hyundai Coupe 2.0
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Ejhle !!! Takže oblíbené čidlo Tomase33 /snímač otáček klikové hřídele/ Hallovo čidlo ! To je nejfregventovanější rada Tomase33, stačilo by se tou radou řídit !! Možná stačilo jen čidlo vyčistit, jak to tu již několikrát padlo v příspěvcích, ale oni to raději vymění. Hlavně, že už to funguje.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Mně akorát zarazila ta ručička teploty a je mi blbý to tady psát pořád dokola.... :) Mně ta svina dnes tady zdechla...tak jsem resetoval..uvidím jestli nebude v háji krokáč,ale asi si jednotka načetla nějaký chyby učil jsem mladýho jezdit...no a celkem mu to zdechalo :D
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tommas33 píše:Mně akorát zarazila ta ručička teploty a je mi blbý to tady psát pořád dokola.... :) Mně ta svina dnes tady zdechla...tak jsem resetoval..uvidím jestli nebude v háji krokáč,ale asi si jednotka načetla nějaký chyby učil jsem mladýho jezdit...no a celkem mu to zdechalo :D
Ty stu právě měl být!! :o :lol: :lol:
Já jsem si už říkal kde jsi!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Příspěvek od rybnix »

Tak Yo....
nakoniec som vymenil aj termostat.Mali ste pravdu,bol stale otvoreny.
Orig Hyundai a stal ma 520 skk.
No uvidime ako pojde dole spotreba,ale myslim,ze by to malo byt poznat.
....dufam ze je to uz vsetko co bolo treba vymenit.....
...idem si uzivat jazdy a slnka.......
bye :D
Hyundai Coupe 2.0
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Happy end 8)
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
torm
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 bře 2006, 22:55
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od torm »

dobrá hláška


(dal som mu do držky)
... Hyundai S-coupe 1.5 LS... rv.94.. original :-)
djfuzzy
*
Příspěvky: 92
Registrován: 29 lis 2006, 14:17
Bydliště: Ostrava-Dubina

dotaz

Příspěvek od djfuzzy »

lidi, popisu muj problem a potreboval bych poradit jestli je to stejny problem. tak ze: obcas se mi stava, ze jak mam zahraty motor tak potom nemuzu nastartovat.nikdy kdyz je studeny. jde citit benzin.otacky kolisaji od 800-1200ot. a s teplotou se nedostanu ani do pulky. a to ho muzu honit jak chci. ventilator se spisti, ale teplota stale pred pulkou. auto jdem koupil po nejakem pic....i bo jsem menil brzdove oblozeni a verte nebo ne predni desticky z vnitrni strany na 3 kusy na obou stranach. no mel jsem radost. tak ze chlapi mockrat dekuji za radu. ja jsem uuuplne nestastny. dekuji
my car:Lantra 1.6 16v J1 rv.92, 84kw
Hyundai Lantra rv.92, 1,6, 84kw--milacek uz neni :-( zradila.
Hyundai Lantra rv 94, 1,6, 84kw--ja to bez ni nevydrzel :-)
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

nejspis ten termostat a ty otacky.. vsadil bych na krokovej motorek nebo zasrata klapka me to dela taky (ty otacky) ale vzdycky si to pochvily sedne
Odpovědět

Zpět na „COUPE“