muze vybouchnout jen jeden airbag?

Moderátoři: black_sheep, Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

muze vybouchnout jen jeden airbag?

Příspěvek od black_sheep »

Cao hyundaiaci,

jen pro zajimavost, koukal jsem co novyho na tipcarech a nasel jsem tohle coupe:

http://tipcar.cz/hyundai/hyundai-coupe- ... 20221.html

v popisu tvrdi, ze je KO pouze jeden airbag! neni to trosku blbost? ja myslel, ze kdyz prijde rana zepredu, vyleti oba bocni, kdyz z boku tak bocni... a kdyz nejak nahovno rana tak vyleti vsecko.. :lol:

nejak se o to auto nezajimam, takovy bouracky teda nechci, alespon ne vedome -hehe :-) ale jen me to zaujalo..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

skoda ze tam je len jedna fotka niektori zviknu davat foto takto a z druhej moze byt buchnuty ale to im treba napsat aspon nech poslu fotky a potom ho ist okukat je to take divne s tymi airbagmi cena je fakt nizka na tolko km ja tiez ked som kupoval auto mi tvrdili ze nebolo burane ale predpokladam ze bolo lebo som mal menene celne sklo co sice moze byt aj od kamianka ale mam na streche male preliadciny nemyslim ze by bolo otocene na strechu tym by boli porusene bocne stlpiky a tie su v poriadku skor ma napadlo ze nieco zrazil ale auto je v poriadku takze ma to moc nezaujima inak na tej foto vypada byt pekne zachovale aspon na tej jednej
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ups az teraz som si vsimol ze su dole fotky :)
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no vystřelit měly určitě oba dva, někde byla chyba....nezapojený konektor, malé napětí na příslušném konektoru, přerušené vedení.. Těžko říct
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Blacku kup ho :!: :!: :!: Já bych si z něho na srazu v noci sloupnul ten origo nápis Tiburon :lol: .Ten se mě líbí-nevím proč se u nás prodává pod tak nápaditým názvem Coupe :roll: .

Nemůže někdo někde sehnat ten origo nápis Tiburon :?:Nebo nejezdí někdo do Rakouska,že by mě ho tam objednal přímo v prodejně?
Naposledy upravil(a) Borek dne 17 čer 2008, 00:50, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Blacku kup ho :!: :!: :!: Já bych si z něho na srazu v noci sloupnul ten origo nápis Tiburon :lol: .Ten se mě líbí-nevím proč se u nás prodává pod tak nápaditým názvem Coupe :roll: .

Nemůže někdo někde sehnat ten origo nápis Tiburon :?:
Borku, das mi na nej :?: :?: :?: Pak bych to mozna koupil... ale nevim, co bych s tim delal, asi bych nechtel auto, co ma za sebou takovy karamboly.. :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Blacku,dám ti za ten znak-ostatní je tvé. :lol: Však on ho někdo "opraví" :oops: a další nebouraná leštěnka po důchodci z Rakouska bude k prodeji. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Borek píše:Blacku kup ho :!: :!: :!: Já bych si z něho na srazu v noci sloupnul ten origo nápis Tiburon :lol: .Ten se mě líbí-nevím proč se u nás prodává pod tak nápaditým názvem Coupe :roll: .

Nemůže někdo někde sehnat ten origo nápis Tiburon :?:Nebo nejezdí někdo do Rakouska,že by mě ho tam objednal přímo v prodejně?
Hele, to by nemusel byt zas az takovej problem - obcas jezdim smerem na Linec a nebo Pasov a Mnichov (neeemecko). A pak taky k Jaromeri. Takze by to asi i slo domluvit. Dokonce mam pocit, ze jezdim kolem prodejny /-/ nez najedu pred Lincem na dalnici....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

XMira-když ti to nebude dělat problém,stav se mě v nějaké prodejně /-/ v Rakousku a zeptej se,zda můžou objednat ten nápis Tiburon.To bych byl moc rád. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

no ako tak kukam tak nechcem vediet kolko by vysli tie opravy aby sa to dalo do normalneho stavu lebo 160 tis ceskych korun je podla mna na to dost ale ak by sa pouhanali z nejakeho ineho havarovaneho tak by to mohlo byt lacnejsie
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Příspěvek od Seemann »

samozřejmě že může vyletět jen jeden. Záleží které čidlo náraz vyhodnotí jako dostatečně velký,ne?
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

nevim, jak u Coupé GK, ale u coupé RD nejsou čidla v pravém smyslu slova. Pod středovým tunelem za řadící pákou je elektronická jednotka tuším od firmy siemens, o které mi bylo řečeno, že obsahuje jakýsi "rtutový ventil", který se při nárazu poškodí (asi praskne sklíčko, nevim jak je to tam řešené) a rtut spojí kontakty, čímž vystřelí airbagy, oba dva. Tam, kdej sou montované již boční vaky, což GK má, by to mělo být jinak. Ale v příapdě čelních vaků by určitě měly vystřelit vždy oba..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

mirpie píše:Ale v příapdě čelních vaků by určitě měly vystřelit vždy oba..
... v případě že na daném místě někdo sedí ... v tomhle autě asi za volantam nikdo neseděl :lol: :lol: :lol:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Lukino píše:
mirpie píše:Ale v příapdě čelních vaků by určitě měly vystřelit vždy oba..
... v případě že na daném místě někdo sedí ... v tomhle autě asi za volantam nikdo neseděl :lol: :lol: :lol:
nejak ste zabudli na deaktivaciu airbagu slopujazdca (ked je miesto spolujazdca obsadene detsckouu sedackou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

podle mě ještě žádný auto nemá rozpoznávací čidla na to, zda někdo sedí na určitém sedadle. Navíc tady vytřelil jen vak spolujezdce. To by pak to auto ještě muselo řídit samo...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“