montáž předních mlhových světlometu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

ahoj mam dotaz (dneska mi přisli) ohledne přivedení kabelaze k mlhovým svetlometům (předním) nevite nekdo jestli jsou tam nekde schovaný uz kabely?? nebo to musim natáhnout znova dikec :) zahyx
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Hardcam »

Kdepak jsi objednal mlhovky a co prisly? Docela bych je chtel, jen proo, abych do nich nacpal xenony a zase prispel k lepsimu vzhledu auta...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Kdepak jsi objednal mlhovky a co prisly? Docela bych je chtel, jen proo, abych do nich nacpal xenony a zase prispel k lepsimu vzhledu auta...:)
objednal jse je pres znamiho kus stal 1050kc originál
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Jestli jsou kabely někde vepředu, to nevím (zatím jsem je neměl důvod hledat), ale v záslepce, kam patří tlačítko na ovládání mlhovek, je zastrčenej konektor s kabelama, takže počítám, že minimálně do pojistkovky to zapojený bude.

btw.: mohl by jsi za tuhle cenu sehnat ještě jedny? :wink:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:Jestli jsou kabely někde vepředu, to nevím (zatím jsem je neměl důvod hledat), ale v záslepce, kam patří tlačítko na ovládání mlhovek, je zastrčenej konektor s kabelama, takže počítám, že minimálně do pojistkovky to zapojený bude.

btw.: mohl by jsi za tuhle cenu sehnat ještě jedny? :wink:
optat se muzu, ale nechci zneuzivat ho aby mi tyhle velký slevy nezatrhl ;)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Chápu, .....ale kdyby to přece jen náhodou nějak šlo.... :)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:Jestli jsou kabely někde vepředu, to nevím (zatím jsem je neměl důvod hledat),
ale v záslepce, kam patří tlačítko na ovládání mlhovek,
je zastrčenej konektor s kabelama, takže počítám, že minimálně do pojistkovky to zapojený bude.

btw.: mohl by jsi za tuhle cenu sehnat ještě jedny? :wink:
asi te sklamu dnes jsem byl v hyundai a ptal jsem se jak je to stěma kabelama jestli jsou tam někde přidělany a kde je ovládání
předních mlhovek.
1. kabeláž tak nikde připravená není ptal jsem se kolik by stála zhruba 3000-5000 Kč :shock: takže to budu muset natahat sám:)
2. ovládání předních mlhovek je na páčce blinkrů takže další špatná zpráva muselo by se kolpit celé ústrojí a to už jsem
se neodvá zeptat kolik to stojí proto že by mne asi trefila mrtvice :lol:
3. tam kde ji říkal kde máš zaslepený políčko jak je ovládání sklonu světe, zadních mlhovek, sytost podsvícení budíku tak
tam je prej ovládání TCS zaplí/vyplí
4. tak jsem chtěl aspoň konektor k těm mlhovkám taky jsem nepochodil jen v celí kabeláži
z toho vyplívá že si musím všechno udělat sám :) :) aspoň se nějak zabavím nějakou zručnou prací.. potřebné věci už jsem ¨
si nakoupil jen mít tak 4 hodinky času na práci a správně si naplánovat kudy povedou kabely, až to udělám napíšu postup
kudy jsem to táhnu atd....
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Díky za informace - moc jsi mě teda nepotěšil :? .... ty ceny jsou fakt hrozný. Hlavně mě překvapilo to umístění spínače v páčkách - pokud se do toho někdy pustím, raděj si seženu ještě jeden spínač zadní mlhovky a dám ho na to místo pro TCS.
Až se do toho budeš pouštět, určitě zpracuj podrobnej montážní návod včetně fotodokumentace. :wink: ...předem děkuju. :)

....a pokud by jsi přece jen měl možnost sehnat ještě jedny orig. mlhovky za rozumnou cenu, měl bych pořád zájem.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

to zahyx:
Jak pokračuješ s monáží mlhovek? Na netu jsem našel nějaký z druhovýroby za cenu kolem 1100,-/ks, takže docela uvažuju, že se do toho taky pustím, pokud existuje nějaký elegantní zapojení.
Ty originální, co máš vypadají taky takhle?
Obrázek
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:to zahyx:
Jak pokračuješ s monáží mlhovek? Na netu jsem našel nějaký z druhovýroby za cenu kolem 1100,-/ks, takže docela uvažuju, že se do toho taky pustím, pokud existuje nějaký elegantní zapojení.
Ty originální, co máš vypadají taky takhle?
Obrázek
tak mlhovky uz mam namontovany zatim mam jednu fotku jak jsem udelal připojené ke světlu potom jsem to
nejak zapomel vyfotit jelikoz jsem byl unavem a nebilo mi dobre delal jsem o do půlnoci ale to je jenom na
kazdem kudy si ty kabely natahne ale ja jsem to dal do skřínkové kde jsou ostatní rele (a je to všechno napojení pomocí
fastonů),to vyfotím a nakreslim jak jsem to zapojil a vypinac jsem umistil do přihrádky pod radiem. jo nejak takhle vypadaj

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

tak gratuluju k úspěšné montáži :) .... natáhnout kabely snad zvládnu - dělal jsem to už na několika autech - nejhorší vždycky je, najít nějaký vhodný místo pro připojení na "el.síť", kam se dá schovat pojistka i relé, a pak najít přístupnou průchodku z motorovýho prostoru do kabiny. :wink:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

tady jestě nějaké foto jak to vypadá a prosim dejte mi chvilku než to vyfotim jak jsem to zapojil

Obrázek

Obrázek
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Moc pěkný .... já už je mám objednaný, ale jednu nemají na skladě, tak čekám ... o víkendu vyzvednu spínač (chci použít stejnej, jako na zadní mlhovku a dát ho na místo pro TCS) ... už se nemůžu dočkat :)
... kudy jsi natáhl dráty z kabiny do motorovýho prostoru? (hledání té průchodky je vždycky utrpení)

btw.: máš pěkně "nezapomenutelnou" RZ :D .... to pracuješ na registru vozidel? :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Hardcam »

Nepracuje, ale umi si hrat ve photoshopu....:) ja i kdyz jsem na registru pracoval, tak jsem lepsi znacy jak 5454, 5859, 8558, 2423 nemel....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od mirpie »

taky jsem ted chtěl napsat, co ta RZ? Tučná obálka, nebo protekce na úřadě?

aha, ale upravený je to pěkně, ani bych to nepoznal
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“