ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

Ahoj,
co sa tyka spotreby, mne PP zo zaciatku ukazoval zhruba o 0.6-0.7 l/100km menej, ako bola skutocna spotreba. Po najazdeni asi 3000 km je ten rozdiel asi 0.3l. Ono v skutocnosti absolutna hodnota spotreby ani nie je az taka zaujimava (jedine ak pre porovnanie s inymi autami). Snazim sa jazdit podla okamzitej spotreb tak, aby bola co najnizsia. Ak sa priemer prudko zvysi, znamena to spravidla nejaky problem (brzdy, motor, ...).
Druha 12V zasuvka (pri spolujazdcovi) je v mojom aute funkcna.
Na volant som kupil potah, lepsie sa to drzi v ruke a ci sa lupe, ani neviem a neriesim.
Co sa tyka oleja - mam tam original, na servisnej som este nebol. Do tychto benzinovych motorov by podla mna mala ist pre nase poveternostne podmienky plna syntetika 5W40, ja by som tam iny nedovolil naliat.
Ze ti stare auto po naliati kvlatnejsieho oleja zralo olej, je normalne. Vo vseobecnosti sa do starsieho auta neodporuca davat namiesto polosyntetiky plnu, pretoze mozu nastat problemy - mozu sa uvolnit usadeniny a upchat niektory olejovy kanalik a zadries motor.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Reklama
 

Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od kmy68 »

Zdravim a diky za reakci. S tou zasuvkou jsi me nepotesil, asi mam starsi typ Elantry :( . U toho oleje mam pocit, ze je skoro jedno, co tam naliju (z Hyundaie mi napsali, ze ten olej je Ok, ze servis postupoval spravne - kdyz nevim, pisu primo na Hyndai CR :D ), servis to dela taky tak a k tomu si prida to nejdrazsi co je na sklade :( .
Jeste bych se zeptal, jestli nekdo vite, jaky je rozdil v motoru v Elantre 97KW a GDI 99KW. Je to stejny motor, jen s vetsim vykonem nebo je to konstrukne uplne jiny motor? Predem diky za reakce :D.
Jeste dodam pro ty, ktere by to zajimalo, ten volant mi ve dvou servisech chteli jen vymenit, ze calounit nemohou, ze jim to nikdo neproplati, tak jsem napsal do Hyundai CR a odpoved byla jasna, mozne jsou oba zpusoby - podle me je precalouneni lepsi, protoze po vymene se to zase zacne loupat :(
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od omerta2904 »

kmy68 píše:Zdravim a diky za reakci. S tou zasuvkou jsi me nepotesil, asi mam starsi typ Elantry :( . U toho oleje mam pocit, ze je skoro jedno, co tam naliju (z Hyundaie mi napsali, ze ten olej je Ok, ze servis postupoval spravne - kdyz nevim, pisu primo na Hyndai CR :D ), servis to dela taky tak a k tomu si prida to nejdrazsi co je na sklade :( .
Jeste bych se zeptal, jestli nekdo vite, jaky je rozdil v motoru v Elantre 97KW a GDI 99KW. Je to stejny motor, jen s vetsim vykonem nebo je to konstrukne uplne jiny motor? Predem diky za reakce :D.
Jeste dodam pro ty, ktere by to zajimalo, ten volant mi ve dvou servisech chteli jen vymenit, ze calounit nemohou, ze jim to nikdo neproplati, tak jsem napsal do Hyundai CR a odpoved byla jasna, mozne jsou oba zpusoby - podle me je precalouneni lepsi, protoze po vymene se to zase zacne loupat :(
elantra má pouze 1,6 MPI 97kw žádné GDI zatím není. Jen se někdy upíšou na stránkách chybným údajem
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Ty motory stejné nejsou, nevím nakolik jsou shodné fyzicky-použitými díly,ale princip vstřikování paliva GDI vs. MPI je odlišný. Vygoogluj si to.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od zulyk »

tie motory su konstrukcne rovnake, oba su konstrukcnej rady GAMMA, rozdiel je iba v pouziti bud klasickeho vstrekovania, alebo priameho vstrekovania GDI
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od kmy68 »

Me zmatly ty recenze. Clovek si mysli, ze kdyz nekdo pise ofiko recenzi pro internetovy portal, tak tomu rozumi a je videt, ze ne. Kazdy si napise co chce. Mezi nama, cim slozitejsi, tim podle mne horsi, tak ze pokud motor v Elantre je bez vstriku, jenom dobre :D , aspon s nim bude (doufam) mene problemu.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Voki
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 úno 2013, 08:14
Bydliště: České Budějovice

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Voki »

Zdravím, tak včera jsem si byl projet naší novou Elantru. Jízda v ní mě naprosto uchvátila. Splnila všechna moje očekávání. Po pětiletém ježdění ve fordu focus 2001, jsme se s přítelkyní rozhodli pro nové auto a Elantra nás uchvátila na první pohled. Původně jsme si šli prohlédnout i30, ale hned jak jsme viděli Elantru tak veškerá pozornost se nasměrovala na ní. Samozřejmě, že proběhla klasická dohadovačka o barvě. Ze skladových vozů jsme měli možnost výběru z bílé a tmavě modré metalízy. Mě se od začátku líbila bílá, která podle mě podrthuje všechny křivky auta, ta tmavě modrá auto neskutečně zabijí, ale to je jen můj názor. No nakonec jsme společně s mojim kamarádem přítelkyni přesvědčili, že bílá je lepší a kamarád mi na ní udělal i lepší cenu. Po projížďce, bylo rozhodnuto a teď už zbývá jen vydržet do 15. března, kdy si budeme moct Elantru převzít. Bude to dlouhý čekání :( nejradši bych si jí odvezl už včera. Výbavu máme style a za tu cenu mě opravdu překvapilo, co Elantra nabízí. Ještě jsem nechal objednat zatmavení skel, pro zlepšení komfortu a vzhledu auta. S Elantrou se určitě ještě dojdu do předání pomazlit :D . Jak jsem pročítal forum, jste zatím všichni s autem spokojení, což věřím budeme i my.
Hyundai ELANTRA 1.6 style, creamy white
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Voki s těmi skly jsi udělal dobře. Minulý týden jsem je nechal zatmavit taky, zvolil jsem 20% propustnost a vypadá to skvěle, auto je hned o třídu výš. Až budu mít možnost, hodim sem foto. Jinak ti nezávidim to čekání. Já to naštěstí stihnul za 4 dny od vybrání a i tak to byla dlouhá doba. Ale stálo to za to. Mam jí půl roku a pořád se mi stává, že mě někdo zastavuje a ptá se na podrobnosti. Teď se hlavně nemůžu dočkat, až tam hodim letní kola a bude Ela vypadat zase o něco líp. Ale to si ještě počkam... :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Voki
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 úno 2013, 08:14
Bydliště: České Budějovice

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Voki »

Zvolil jsem stejné zatmavení jako ty. To jsem rád, že jsem udělal dobře. Jediné z čeho mám trochu strach je výhled přes zadní okno, imho jak ses vyroval s absencí zadního stěrače? Co jsem během jízdy zaregistroval, tak zpětná zrcátka zabírají velkou zádní část auta, takže v případě silného deště nebo snežení určitě zastanou z velké části výhled přes zadní okno. to čekání bude šílený :? , ale je to z toho důvodu, že si berem auto z části na úvěr a potřeboval jsem aby splátky odcházely až po připsání vejplaty na účet. Jinak bych si auto odvážel dříve.
Hyundai ELANTRA 1.6 style, creamy white
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Výhled z auta je zcela bez problémů. Tim, že jsem zvolil jako ty 20% propustnost, vypadají folie víc jako originál. Nechtěl jsem takové to laciné plné začernění. Když svítí slunce, je do auta mírně vidět a vypadá to bezva. A tmavý zadní okno si nemůžu vynachválit. Konečně mě neoslňují řidiči, který mají seřízený světla na letadla :D Na absenci zadního stěrače jsem si zvykal dýl, měl jsem dřív Scenica a tam stěrač jezdil neustále. Je fakt, že se sklo na Ele jízdou nešpiní jako u aut s useklým zadkem. Spíš je to horší, když prší a přes zadní okno není tak vidět. Ale teď už v pohodě, jak píšeš, Ela má sloní zrcátka jak na dodávce, takže používam ty. Barvu sis zvolil výborně, zprvu jsem chtěl taky bílou, ale v době, když jsem Elu kupoval, jí měli jen v automatu. Naštěstí měli druhou barvu na mým žebříčku, světle modrou metlu a jsem rád, že jsem si jí zvolil. Další barvy už se mi na Ele moc nelíbí. Viděl jsem stříbrnou, tmavě modrou a tu divnou cihlovou, ale ani jedna z nich nevypadá tak luxusně a z Ely dělají lacinější auto.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Voki
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 úno 2013, 08:14
Bydliště: České Budějovice

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Voki »

Jo bílá se mi líbí fakt nejvíc, hned po tom ta, co máš ty. Na ten výhled při dešti si snad brzy zvyknem, kdyžtak to jistí fordík a s tímhle budem jezdit jen za hezkého počasí :D , to samozřejmě přehánim. Pokud budeš mít možnost rád se kouknu na ty fotky jak si říkal. Ještě jsem se chtěl zeptat jestli nepociťuješ nějakou změnu k horšímu s vyhříváním zadního okna. O čem ještě uvažuju, je ploutvička na zadní část střechy, byť by měla plnit pouze estetickou funkci. Ale nevím jak je to s dostáním u nás, primárně se dělá asi jen pro americkej trh, jelikož tam mají asi do výbavy gps, ale mě se na tom autě prostě líbí. Ale jsem připravenej ji oželet :-k
Hyundai ELANTRA 1.6 style, creamy white
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Pokusim se nafotit dneska. Vyhřívání zadního okna se zdá ok, dost často ho používam, protože se zadní okno zvlášť v tomto počasí pořád mlží. Asi je to u těchto sedanů běžný. O ploutvičce jsem neuvažoval, líbí se mi Ela tak jak je. Máš na mysli toto?:

http://www.ebay.com/itm/Hyundai-2011-20 ... 7f&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/BMW-E46-E90-E92 ... 0e&vxp=mtr
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Voki
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 úno 2013, 08:14
Bydliště: České Budějovice

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Voki »

To by bylo super, díky moc. Tady je odkaz jak to vypadá na autě:

http://www.automobilesreview.com/pictur ... 10-03.html

Kdyby to mělo bej nějaký složitý s dodáním, nebo pak instalací, tak na to prdim. Hlavně taky nevim, jak by se to líbilo přítelkyni :D , aby pak v Ele chtěla vůbec jezdit, ikdyž aspoň bych jí měl jenom pro sebe :D
Hyundai ELANTRA 1.6 style, creamy white
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od sarin007 »

Instalace bude v pohodě, jen se to nalepí a může se frčet, ale přijde mi to jako něco navíc, co tam původně nemělo být. Ale to je věc názoru.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Donald »

Buď bez obav, olej motoru neuškodí. Jak známo, důležitá je výkonová specifikace. Řídím se am. normou API. V Mondeu dávám 5W-40 a naprosto v pohodě. Tento olej je trošku hutší, když se zahřeje, ale to má turbo rádo.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“