Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Příspěvek od BartaIV »

Prosím o radu či zkušenost: Na STK mi přední světlomety na Hyundai Elantra 1.6 XD GLS 2002 vykreslují místo vpravo zvednutého lomení kulatý kužel. Mechanik mne nechal projít, ale lámu si hlavu co dál.
Nepřipadá mi, že na světlech je nějaké lomení na skle (jsou hladká, pouze uprostřed s tečkou) a v odrazu světlometu také není možnost na lomení paprsku. Mám auto z bazaru takže minulost neznám a technik na Elantru XD koukal také jak na UFO, viděl ji poprvé. Nikde jsem o tom nic nenašel. Svítí dobře, ale "kulatě", nemá lomení. Jsou špatné světlomety nebo je to od výroby? Světlomety jsou čiré, nejsou věkem zmatnělé. Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Příspěvek od Richard555 »

Mrkni, jestli máš H7, jestli ji tam někdo nenarval obráceně, myslel jsem, že to není možný, ale osobní zkušenost s Mondeem mě vyvedla z omylu, jde to, je to snadné :wink:
Pak, pokud to první nepomůže, zkus jinou žárovku, nejlépe nějakou značkovou Philips, Osram, docela dobrý jsou i ty z Lidlu +50% Může být blbě zatavená a nemá vlákno v ohnisku....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Příspěvek od BartaIV »

Díky za radu, nějak jsem na tento můj dotaz pozapomněl, no jo, denní svícení LED a až teď potřebuji světlomety. Zkusím tam dát něco kvalitnějšího, obráceně nejsou, na to si dávám pozor. Díky, zkusím tam něco prostřídat, uvidíme co to udělá.
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Příspěvek od BartaIV »

Díky za radu s žárovkama, bohužel pro mne byla zbytečná, situace je horší. Jak jsem zjistil, bývalý majitel dal světlomety "odborně" rozleštit nějakému profesionálu Lojzovi z garáže a na skle jsou leštěním vydřené různé plošky. Prakticky to zbrousil jako diamant .... Takže musím do STK koupit nové, tohle nezachrání ani sebelepší žárovka. I tak děkuji za radu!
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra XD 2002 a vykreslování světlometů

Příspěvek od Exup.FZR »

Moje zkušenost je taková,že jsem byl v podobné pozici a oprava?
Jednoduchá :D/

Otočil jsem žárovku vzhůru nohama tj.o 180 stupńu obráceně.
Ani technik na STK na to nepřišel.
Koupil jsem si sadu na leštění předních světel a to jsem si udělal sám a nakonec jsem jel s blýskajícími se světlomety a na STK opět špatně.
Měl jsem totožného technika a napadlo ho,že u Fordu? jde žárovka dát také vzhůru nohama a jde normálně zacvaknout. Kouknul na to a otočil žárovku jak má být a najednou vše OK.

Takže žárovka. :mrgreen:
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“