Elantra XD 2000, 1,6 79kW - výměna spojky - poradíte?

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Elantra XD 2000, 1,6 79kW - výměna spojky - poradíte?

Příspěvek od BartaIV »

Zdravím všechny a prosím o radu. Začala mi prokluzovat spojka, budu jí muset asi vyměnit. Sehnat se dá, ale jde mi spíše o práci. U nás ve vidlákově servisáci na Elinu koukají jako na ufo a neznají ji, oprava ve značkovém servisu v Plzni (to je nejblíže, cca 75 km) vyjde dráž než nová z bazaru. Sám to asi nedám, nemám zvedák a na heveru to asi nepůjde. Takže budu muset do servisu, ale potřebuji od někoho poradit co je nutné demontovat. oni ti vykukové aby nahrabali prachy jsou schopni kvůli kravině rozebrat celé auto. Zkušenost se servisem, kde mi kvůli výměně osazeného předního ramene demontovali kolo i s tlumičem ... Co jsem okukoval v motoru, tak vyndat levou osu, převodovku a to bude asi vše? Nebo bude ještě nějaká zrada? Dík za každou zkušenost. A jaká spojková sada bude asi nejlepší aby vydržela? Když už to bude rozebrané, vyměním co se dá. Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra XD 2000, 1,6 79kW - výměna spojky - poradíte?

Příspěvek od Exup.FZR »

Nevim kolego, zda máš již spojku vyměněnou ale bude muset ven poloosa a posunout převodovka.
Pak to pujde.
Na dilně na zemi to pujde také,ale dost dlouho si s tim budeš hrát.

Já to chtěl tak udělat také ale pak jsem auto dal do neznačkového autoservisu a tam to za 2x dny sfoukly.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“