Stránka 1 z 1

Radenie rýchlosti

Napsal: 24 úno 2019, 22:39
od Franco
Zdravím Vás páni.Mám novú Elantru,najazdené zatial len 16 000km,no problém mám v tom,že pri preraďovaní rýchlosti,aj keď zatlačím spojku max na podlahu,tak sa mi ťažšie zaradí rýchlosť,pocit,akoby som išiel cez zuby.Akoby tá spojka ešte potrebovala ísť viac.Myslel som,že po určitom čase,si to "sadne",že je to nové auto,nie je to rozbehané.Ale nie je to tak.Keď som bol na prvej garančke,vysvetloval som to technikovi,no ten mi povedal,veď to ide dobre...a basta,tým to pre neho zhaslo.Na 16 ročnej octavii,sa mi rýchlosti radili lahšie..Majitelia tohoto modelu Elanty,máte to v pohode?A ešte jedna vec,zdá sa mi dosť lenivá.Tiež som myslel,že motor "sadne" a bude okej.Ale kedy si ten motor chce sadnúť?? Ďakujem

Re: Radenie rýchlosti

Napsal: 25 úno 2019, 00:27
od idam.i
Radenie rýchlosti mi ide od novoty úplne hladko.Čo sa týka lenivosti,tak je otázka s čím zrovnávaš ?
Keď som mal auto na garančke,tak som sa vďaka kamere dozvedel,že mechanik si skočil s mojim autom nakúpiť do sámošky.
Na kamere bolo počuť,že je milo prekvapený živosťou auta.Dosť ju skúšal.Celkovo boli s Elantry celkom vykulení. :shock: Príjmaci technik ma chcel presvedčiť ,že mám pod kapotou GDI. ](*,)

Re: Radenie rýchlosti

Napsal: 25 úno 2019, 07:58
od redwine
Presne ako hovori adam.i: porovnanie. Najlepsie je neporovnavat. Moja Ela ma 35000km a ziadny problem, teda len ten smart kufor posledny mesiac nejde, ale to bude tema na 3. garancku. Motor: ticha fantazia. Mali by ho davat aj do i20, nielen ix20.

Re: Radenie rýchlosti

Napsal: 26 úno 2019, 20:04
od 123Mirek
Dobrý den,
nejste sama, komu při řazení, zadrhávají rychlosti. Já mám I30, 1,6 GDI, 99 KW, manuál převodovka, 23000 km a dělá mě to od prvopočátku taky. V servisu se mě diví, jak je něco takového možné. Kolega z práce vlastní IX35 a dělá mu to taky. A má naježděno něco kolem 130000 km. Taky jsem si nejprve myslel, že je auto nové a že si to časem sedne. No nesedlo a myslím, že ani už nesedne. Od kolegů z práce, známých a přátel, sonduji jaké oni mají problémy nebo nemají. Někomu řadí auto bezvadně, někomu ne. Asi je to kus od kusu. Podle mě to ve fabrice vědí, ale nic s tím nedělají a vesele vyrábí auta dál. V lednu jsem měl auto na opravě ( převodovka ) a tak mě servis na týden půjčil novou I30-ku, manuál převodovka. Měla najeto pouhých 200 km. Pohodlné auto, tichý motor a celkem živý, ale to řazení, no katastrofa. Když jsem auto vracel, zmínil jsem se o tom technikovi a on se strašně divil, jak je to možné..??? Já už jezdím 30 let, ale toto jsem ještě nezažil.