Prosim o radu,bubnovani od predku.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Drobek.Ales
*
Příspěvky: 55
Registrován: 03 lis 2019, 18:07

Prosim o radu,bubnovani od predku.

Příspěvek od Drobek.Ales »

Prosim o radu, pokud mate nekdo s mym problemem zkusenost. Moje Ela pri rozjezdu jakoby zabubnuje a poskube, mam dojem, ze to jde od praveho predku. Staci ale trosku prislapnout spojku, ubrat a pridat plyn, poustet spojku pomaleji a je klid. Pripada mi to, jako ABS, ktere pribrzdi a povoli, pouze obracene, nevim jak to jinak popsat. Mozna jako kdyz poloosa preskakuje o zub, chytne se, preskoci, chytne se, preskoci. Nevim jak to jinak popsat, auto se pritom trochu rozklepe a zabubnuje. A nemyslim si, ze by to bylo necim na naprave, dela to jen studene, a jeste navic ne vzdycky. Ale staci auto nastartovat, nechat chvilku ohrat, a je po problemu. Tohle dela opravdu jen pri prvnim nebo druhem rozjezdu hned po natartovani,a jeste jen, kdyz je chladneji, v lete temer vubec. Napada me snad jen spojka, kriva lamela, nebo praskla pruzinka v pritlacaku, jinak si to neumim vysvetlit. Motorem to neni, ten chodi ciste a pekne a neskube. Mate me prave to, ze staci aby se auto trochu ohralo, a problem zmizi. Napada vas nekoho neco? Tohle mi nikdy zadne jine auto nedelalo. Dekuju za rady.
Hyundai elantra 2013, Hyundai tucson 2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: Prosim o radu,bubnovani od predku.

Příspěvek od vado »

Ahoj,

dnes som nieco podobne napisal do vedlajsieho vlakna.
Mne v servise zistili, ze problem bol v ustrihnutej skrutke na ramene napravy. Auto sa spravalo normalne, len pri prejazde cez nerovnosti a v zatackach som mal pocit, akokeby bolo v cinnosti ABS (podla zvuku).
Po naprave sa zvuky stratili a auto je ovela stabilnejsie, hlavne na nerovnej ceste.

Vado
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Drobek.Ales
*
Příspěvky: 55
Registrován: 03 lis 2019, 18:07

Re: Prosim o radu,bubnovani od predku.

Příspěvek od Drobek.Ales »

Dekuju, mrknu na to.
Hyundai elantra 2013, Hyundai tucson 2018
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Prosim o radu,bubnovani od predku.

Příspěvek od Exup.FZR »

Mě to dělalo PP rameno a spodní čep.

Ohřáti motoru a spojka s tím nemá nic společného podle úvodního příspěvků.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Prosim o radu,bubnovani od predku.

Příspěvek od BartaIV »

Ahoj, mně to dělal rozpadlý silentblok na rameni nápravy. Tam kde je náprava uchycená ke spodku karoserie pod přední podlahou. Jak kolo zabíralo nebo naopak přestalo zabírat, měnil se tah ramena a volný šroub bez gumy silentbloku bouchal o rameno a přenášelo se to na karoserii. Rameno i s čepy se dá koupit za cca 1900 nové. Problém je ve šroubu, ten neseženeš když ho nepovolíš. Já ho sehnal až v Hyundai Šrámek v Plzni asi kolem 300,- Kč, ale čekal jsem 2 týdny, jel z Koreje. Pokud jsi trochu šikovný, vyměníš sám, jen potřebuješ silný rázový utahovák na povolení šroubů které uchycují rameno k nosníku. A pokud se do toho budeš pouštět (pokud to bude ono), kup i táhlo s čepem řízení, většinou se to musí uříznout jak to bývá zerezlé, ale to posoudíš sám jak to vypadá u tebe.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“