Palivové čerpadlo Scoupe

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Čaute :) Nemá doma někdo z Scoupečkářu sundanou nádrž ,popř. nejlépe vyndané palivové čerpadlo? Potřeboval bych vědět co je na něm napsané za typ. Moje v těchto parných dnech je docela řádně slyšet - nepravidelně hlučnejší, z čehož tedy usuzuji že se ňák tak lehce přidírá :evil: :D Sehnal jsem si jiné použité,vzhledově stejné ale podle popisu - Denso 3110K-2020 /195130-2020 ,co jsem se dohledal tak je to na Mitsubishi 1.8/Toyota Supra MKIV. Tak jestli nemá někdo doma původni tak jak je označené/nebo mohl by zjistit zda se da tohle použít.
A pak bych velice uvítal i návodek kdo sundaval nádrž a vyndaval/měnil čerpadlo abych vědel na co můžu narazit :D
Popř.pokud má někdo na prodej i čerpadlo z Scoupe, tak nabídky si dopředu pokud by byla potřeba též rád přečtu :-)
LS i GT by měli mít stejná čerpadla, pokud ne tak ať mě někdo opraví :shock:
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Yurii »

Ještě pořád to čerpadlo? Chlape ty máš smůlu :) Kdyby nikdo neporadil, mrkni na ty online manuály co jsem sem dával... přišel jsem na to, že se podle nich dá auto rozebrat a složit do posledního šroubku. ;) Jinak čerpadlo ani nádrž už nemám, zkus třeba napsat Vaškovi Jelínkovi https://www.hyundaiclub.net/memberlist. ... ile&u=4683 u toho skončil můj starý skupáč. :)
Jinak bych se nebál to nový čerpadlo vyzkoušet, pokud je na Supru tak Skupáče zvládne taky ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od black_sheep »

:lol: to byste museli znat romcise, autak mu jezdi jako fik jenze jak mu tam neco vrzne nebo zabzuci jinak nez si jeho usi preji tak uz vymenuje a opravuje :D
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Kull »

Výměna nádrže je relativně v pohodě. Jen je třeba dát pozor jestli jsou všechny hadice odpojené :lol: A pak je docela pkec tam tu nádrž dávat z5 a opatrně nandavat hadice... Jinak SCoupe LS a GT...když vezmu SCoupe LS G4DJ (tj MK1) a GT, tak stejné to čerpadlo nejni, ale každopádně je zaměnitelné a maká. Takže předpokládám, že z faceliftových LS do GT půjde také. Juknu se Ti, jestli ho někde nevyštracham.
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Jo super podivej se :-) LS i GT MKII ma cerpadlo stejny podle vyberu z nahradnich dilu, do MKI je jine to vim. Mrkni se prosimte ale i tak.

Jak ze mi tam jen neco vrzne a tak a hned to vymenuju? :-D no tak chci si ho jeste nejaky cas nechat a tak preci nemuzu mu to udelat nechat ho tak obcas se pridirat :D
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Kull píše:Výměna nádrže je relativně v pohodě. Jen je třeba dát pozor jestli jsou všechny hadice odpojené :lol: A pak je docela pkec tam tu nádrž dávat z5 a opatrně nandavat hadice... Jinak SCoupe LS a GT...když vezmu SCoupe LS G4DJ (tj MK1) a GT, tak stejné to čerpadlo nejni, ale každopádně je zaměnitelné a maká. Takže předpokládám, že z faceliftových LS do GT půjde také. Juknu se Ti, jestli ho někde nevyštracham.
Jo super a covece nejaky malinky postup - hlavne na co si dat pozor/na cem vsem to drzi/problemy pri odsroubovani cerpadla... :shock: :D jestli jsi to uz delal,asi jo vid...nevidim tam v jakym je to stavu,ale tak auto ma 15 let za sebou :twisted:
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Yurii píše:Ještě pořád to čerpadlo? Chlape ty máš smůlu :) Kdyby nikdo neporadil, mrkni na ty online manuály co jsem sem dával... přišel jsem na to, že se podle nich dá auto rozebrat a složit do posledního šroubku. ;) Jinak čerpadlo ani nádrž už nemám, zkus třeba napsat Vaškovi Jelínkovi https://www.hyundaiclub.net/memberlist. ... ile&u=4683 u toho skončil můj starý skupáč. :)
Jinak bych se nebál to nový čerpadlo vyzkoušet, pokud je na Supru tak Skupáče zvládne taky ;)
Jo covece manualek mam to se neboj,ten sem mel jeste drive nez jsi mel Scoupe :) ale rad bych slysel zkusenosti od tech co to delali vis...me uz to dela dlouho preci,pac sem se te na to uz ptal tak pred pul rokem,ale teprve ted se nejak k tomu odhodlavam,hlavne se mi parkrat rozsvitil Check Engine tak jestli to neni tim,pac ted je to cerpadlo fakt slyset daleko casteji :?

Kazdopadne uvitam jakekoliv rady, zkusenosti, a to jestli je nekdo schopny zjistit zda to moje nahradni Denso jde do Scoupe ( kvuli tlaku - aby nemelo min/vic).
:hyu: zdar!
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Jeste doplnim Denso 3110K2020 ( 195130-2020)
Denso model number 195130-2020

100 lph @43psi @12v


70 lph @58psi @12v


140 lph @43psi @14v


110 lph @58psi @14v

Pro porovnani jestli nekdo zna informace o puvodnim cerpadle co je v Scoupe?
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Kull »

Včera jsem se jen tak letmo koukal a neviděl jsem ho tam nikde. ale mám tam funkční startér, resp. dva :lol:

K sundavání nádrže. Tak za prvé je nejlepší tam mít co nejmíň benzínu. Přecijen, když tu nádrž držíš a přelévá se Ti tam 20l, tak to má snahu se Ti vysmeknout z ruky a přervat nějakou hadici.
V první řadě zvedneš zadek auta a bokem nádrže povolíš hadici od víčka nádrže (tlustá), pak povolíš na co dosáhneš. Vlezeš pod auto (je dobrý něčím si tu nádrž podložit, třeba 2 hevery a prkno; já to prvbně dělal tak, že jsem si jí přidržoval nohama, ale to je naprd), povolíš dva šrouby co drží pásky nádrže a už jde dolů. Musíš jí pouštět pomalu a koukat, kde je ještě nějaká hadice připojená. Je jich tam snad 5,6, nepamatuji si přesně. Hlavně, trubky od čerpadla bývají orezlé, takže hrozí, že když to spustíš moc rychle, urveš je. No a povolení čerp. od nádrže, to je kapitola sama pro sebe. Až to vyndáš, polej to brzdovkou nebo WD40 a jdi si tak na hoďku dát kafe. Já to musel povolovat kombinačkama, protože hlavičky řroubů byly tak sežraný, že měly tvar kužele a žádným klíčem jsem se nechytal, ale nakonec jsem to povolil. Pak jsem si tam dal jiný, závity jsem natřel molykou a kdykoli jsm potřeboval se v tom povrtat, bylo to OK.
Prostě žádná věda a hlavně nechvátat.
Ještě se Ti juknu po čerp., ale až zítra. Zatím a ať se vede.
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Romcis »

Kull píše:Včera jsem se jen tak letmo koukal a neviděl jsem ho tam nikde. ale mám tam funkční startér, resp. dva :lol:

K sundavání nádrže. Tak za prvé je nejlepší tam mít co nejmíň benzínu. Přecijen, když tu nádrž držíš a přelévá se Ti tam 20l, tak to má snahu se Ti vysmeknout z ruky a přervat nějakou hadici.
V první řadě zvedneš zadek auta a bokem nádrže povolíš hadici od víčka nádrže (tlustá), pak povolíš na co dosáhneš. Vlezeš pod auto (je dobrý něčím si tu nádrž podložit, třeba 2 hevery a prkno; já to prvbně dělal tak, že jsem si jí přidržoval nohama, ale to je naprd), povolíš dva šrouby co drží pásky nádrže a už jde dolů. Musíš jí pouštět pomalu a koukat, kde je ještě nějaká hadice připojená. Je jich tam snad 5,6, nepamatuji si přesně. Hlavně, trubky od čerpadla bývají orezlé, takže hrozí, že když to spustíš moc rychle, urveš je. No a povolení čerp. od nádrže, to je kapitola sama pro sebe. Až to vyndáš, polej to brzdovkou nebo WD40 a jdi si tak na hoďku dát kafe. Já to musel povolovat kombinačkama, protože hlavičky řroubů byly tak sežraný, že měly tvar kužele a žádným klíčem jsem se nechytal, ale nakonec jsem to povolil. Pak jsem si tam dal jiný, závity jsem natřel molykou a kdykoli jsm potřeboval se v tom povrtat, bylo to OK.
Prostě žádná věda a hlavně nechvátat.
Ještě se Ti juknu po čerp., ale až zítra. Zatím a ať se vede.
Cau cau,super vypravovani :) Pockam si az na finale :wink: Mas doma startery na MKII ? V jakym jsou stavu?
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Palivové čerpadlo Scoupe

Příspěvek od Kull »

Romcis píše:Cau cau,super vypravovani :) Pockam si az na finale :wink: Mas doma startery na MKII ? V jakym jsou stavu?
Na jaký finále? :D takže dnes budu koukat an to čerpadlo. Zítra dám vědět. Startér? No je ve stavu dobrém, fungujícím... Vzhledem k tomu, že mám dva, jeden bych mohl postrádat :)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“