seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
kawasaki
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 pro 2009, 00:15

seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od kawasaki »

zdravím potřeboval bych znát vule na seřízení motor nemá víkon a semtam cukne nebo to je v něčem jiném?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Veškeré rozměry vůle a výchozí seřízení najdeš v manuálech na které dával odkaz Yurii. Ale asi jako kdekoli jinde se začíná hledat na svíčkách průchodností zapalovacích kabelů a pokud ti to blbne pod tlakem tak zkontroluj netěsnosti sání. také není od věci sem tam vyměnit palivový fitr (když jsem ho měnil posledně tak ačkoli tankuju jen nej paliva tak ho profouknout nebylo jen tak) a když se uvolní nějaké zrníčko z ucpaného filtru může to způsobit kopnutí
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od Yurii »

Jooo jooo asi po milióntý první :) http://hmaservice.com/data/Passenger/HY ... 199320.pdf Položka Valve Clearance...
Hodně zjednodušeně řečeno, při zahřátym motoru maj mít ventily sání 0,25mm a ventily vejfukový 0,3mm Při studenym motoru maj mít 0,18mm a 0,24mm
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Já jsem dával na 8mi ventilu ještě drobet méně ale to je na tom jak se ti to bude zdát. Ale výkon by jsi na ventilech ztrácel jen pokud by nedovírali byly podpálené nebo jsi měl proskočený řemen.
Řemen si zkontroluješ podle manuálu.
podpálení se měří změřením komprese a potom nalití trochy oleje do válce a znovu měření komprese (olej se lije aby se zamezilo uniku tlaku přez kroužky)
Ale příčin může být více vždy říkám že motor potřebuje palivo ve správném množství a tlaku (čerpadlo střik průchodnost palivové soustavy = fitr ale také kolikrát i filtr na palivovém čerpadle) kompresi (písty ventily těsnění pod hlavou) jiskru (ve správnou dobu a správně zabarvenou= cívka) ale u GT ještě aby množství vzduchu odpovídalo tomu co naměří váha vzduchu (vlastní váha musí měřit jak má, jestli není zaolejovaná většinou stačí vyčistit benzínem a pak jestli nemáš někde díru v sání třeba spuchřelou hadičku či povlenou sponu) pokud ti to cuká jen na volnoběh tak se nabízí volnoběžný ventil
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
kawasaki
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 pro 2009, 00:15

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od kawasaki »

a ještě jedna otázka jaké tlaky by měl mít protože to se mi taky nezdá chtělo by to asi kroužky ale pokud by tam byli ok tak to kalím
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od Piskotkiller »

Yurii píše:Jooo jooo asi po milióntý první :) http://hmaservice.com/data/Passenger/HY ... 199320.pdf Položka Valve Clearance...
Hodně zjednodušeně řečeno, při zahřátym motoru maj mít ventily sání 0,25mm a ventily vejfukový 0,3mm Při studenym motoru maj mít 0,18mm a 0,24mm
no tak co já vím,tak seřizování ventilu se dělá pri studenym motoru,normalni pokojova teplota....a ne pri zahratim.... #-o
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení ventilu jaké jsou vule u scoupe turbo 93

Příspěvek od Yurii »

No právě sou jiný hodnoty na ne uplně studenej motor a na studnej motor, metodika štelování při teplym motoru je popsaná i v manuálu :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“