Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Zdravím,
Hyundai Scupe 1.5 r.1993

Mám takoví problém, nedávno se mi stala věc, že mě došel benzín :(, což to, šel sem nabral benzín do kanistru 3L nalil jsem to tam, chytlo to vytočil jsem to do otáček a chcíplo to potom už motor jenom při startování točil, bez sebemenší snahy. Dotáhnul jsem to domů, rozdělal palivoví filtr , startuju, benzín neteče:(, ale když vypnu kliček po startování tak slyším takové krátké bzučení ale nevím jestli to je pal čerpadlo nebo ne, pojistky jsem zkontroloval , vše OK.. Nevíte čím to je nebo co to je že se to stalo po dojetí benzínu toto?
Naposledy upravil(a) PavelKi dne 09 úno 2012, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Jo a prosím , kde je palivoví čerpalo? Na jaké straně? Hledal jsem ho pod sedačkama a nikde jsem ho nenašel:(
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od mirpie »

nevim co to dělá v této sekci, ale budiž. Je celkem možné, že nezávisle na tom ,že ti došel benál, se ti vyblilo čidlo otáček kliky. Pokud jednotka motoru nemá signál z tohoto čidla, tak vyřadí palivové čerpadlo. To bzučení krátce po otočení klíčku do polohy II (kontrolky) je v pořádku, to je i jasná diagnostka, že palivové čerpadlo je ok, aspon co se týká napětí. Jak začneš točit, tedy startér klikovkou, tak v tu chvíli jednotka čeká na signál od otáček kliky a pokud ho nemá, tak vypne to čerpadlo a nenatočíš to.
Ale může to být i banalita jako zavdzušněné palivové vedení.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

mirpie píše:nevim co to dělá v této sekci, ale budiž. Je celkem možné, že nezávisle na tom ,že ti došel benál, se ti vyblilo čidlo otáček kliky. Pokud jednotka motoru nemá signál z tohoto čidla, tak vyřadí palivové čerpadlo. To bzučení krátce po otočení klíčku do polohy II (kontrolky) je v pořádku, to je i jasná diagnostka, že palivové čerpadlo je ok, aspon co se týká napětí. Jak začneš točit, tedy startér klikovkou, tak v tu chvíli jednotka čeká na signál od otáček kliky a pokud ho nemá, tak vypne to čerpadlo a nenatočíš to.
Ale může to být i banalita jako zavdzušněné palivové vedení.
Aha, sorry že jsem zde :(, a to čidlo se dá nějak opravit nebo co stím mám dělat, jak se dá odvzdušnit pal systém?

Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Piskotkiller »

Hele stačí pohledat např.zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=15
Čerpadlo vydělavat je docela o nervy když nemáš zvedák,protože jeho demotáž provedeš pouze se spuštěnou nádrží a to je dost na hovno když ležíš pod autem.Nádrž je přidělaná na dvou šroubech které také demontuješ pouze s prodlouženou hlavicí na svíčky,jinak nemáš šanci povolit matice.

Ale je možné že máš také málo benzínu a nestačilo pořádně nasát,ale přikláněl bych se k tomu CAS co zmiňuje mirpie.
Prostě bych zkusil ještě dolít benzín,když nic,tak bych pod autem rozpojil konektor který je přichycen na nádrži (nemusíš demontovat nádrž) a natvrdo ho zkusil od baterky s pomocí dvou vodičů.Když ani to ne,tak zkusit vyměnit CAS :twisted:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Piskotkiller »

No to čidlo které je umistěné na převodovce se neopravuje,ale mění se celé.A pro odvzdušnění je tam na railové liště odvzdušnovák,taková duralová čepička tu odšroubuješ a pod ní je ventilek,který když zmačkneš tak vyletí pták ohnivák :twisted: ,ale to je ti stejně momentálně k hovnu protože si už předpokládám demontoval hadici z filtru do railu a zjistil si že ti neteče béňo to je zbytečný......
Hyundai Scoupe GT
PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Super, ještě jednou sorry za netrefení na tema, nějak jsem z toho volaky zmatený, takže skusit rozpojit kabel , myslím že jsem ho vyděl je to takoví bílí konektor větší :shock: doufám, díky za rady moc.. děkuji
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Farrael »

Již jsem to bez milosti přesunul ;-) V sekci koupě ojetého vozu to nemá co dělat.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Piskotkiller »

Jo černej a žlutej drát na straně řidičově,na straně spolujezdce je stejnej,ale ten je na plovák :wink:ale to je logický :lol: protože k plováku se dostaneš kufrem :idea: :D udělali to na <|> :twisted:
Hyundai Scoupe GT
PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Piskotkiller píše:Jo černej a žlutej drát na straně řidičově,na straně spolujezdce je stejnej,ale ten je na plovák :wink:ale to je logický :lol: protože k plováku se dostaneš kufrem :idea: :D udělali to na <|> :twisted:
Tak jsem zkoušel dolít benzín další 3 litry, a nic. Teď pujdu zkusit rozpojit to čerpadlo a hodit to na ostro..
PS: Kdyby náhodou to čerpadlo bylo v kelu, tak nemá tady náhodou někdo na prodej nějaké s CAS čidlem? Koupím :wink:

Tak jsem zkoušel pal. čerpadlo a funguje, hučí, ale když si vzpomenu u kadeta tak když se spínalo pal čerpadlo a nabíralo benzín tak se zvuk hučení měnil ten zvuk byl jak kdyby čerpalo jelo na prázdno což nechápu když nestačí 6 litru Taky jsem zjistil že tam mám málo oleje, někdy mi musi vytíkat protože jsem měnil olej před 4 měsícema a na měrce je jen kapka...

doufám že olej stím nemá nic společného:( ach jo , člověk začne jednu věc a objeví 10 dalších

Jsem v koncích asi nejspíš to bude fakt CAS.


Tak jsem šel po trubkách a při bzučení čerpadla při startování nejde ani z jedné trubky benzín:( Příde mi jak kdyby bylo ucpané palivové čerpadlo nebo trubka hned za čerpadlem :( Nevím si rady :( Čerpadlo normálně bzučí ale benzín nejde tím pádem mužem vyřadit CAS ...

Myslíte si že by to šplo něčím profouknut , kompresor nebo něco nevím?
Naposledy upravil(a) PavelKi dne 09 úno 2012, 18:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Farrael »

Prosím tě Pavle pokud zjistíš něco nového a nikdo jiný ještě pod tebe nepsal, tak prosím tě editni tvůj původní příspěvek pomocí tlačítka upravit. Navíc kord, když odpovíš pomocí citovat dvakrát sám na sebe, tak je to pak teda něco. Upraveno.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Farrael píše:Prosím tě Pavle pokud zjistíš něco nového a nikdo jiný ještě pod tebe nepsal, tak prosím tě editni tvůj původní příspěvek pomocí tlačítka upravit. Navíc kord, když odpovíš pomocí citovat dvakrát sám na sebe, tak je to pak teda něco. Upraveno.
Dobře omlouvám se..
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Piskotkiller »

Hele čerpadlo rozhodně nevyřadí snímač :D měl sem čerpadlo co taky bzučelo,ale byla v něm špona a netahalo benzín,zvuk stejnej jako normál
Hyundai Scoupe GT
PavelKi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2012, 11:02

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od PavelKi »

Piskotkiller píše:Hele čerpadlo rozhodně nevyřadí snímač :D měl sem čerpadlo co taky bzučelo,ale byla v něm špona a netahalo benzín,zvuk stejnej jako normál
Takže abych to dobře pochopil, čerpadlo fungovalo podle zvuku, usoudil jsem že funguje.. je mi divný že ale nejde ani kapka benzínu z trubičky která žene benzín do pal filtru, .. zeptám se možná blbě, ale nemuže bejt ucpaný pal čerpadlo? Protože když jsem byl u nádrže a rozdělal trubičku tak zní vytekl zbytek benzínu, ale když jsem startoval tak to prostě nedalo ani kapku, tak mě napadlo to profouknout, nešlo to profouknou ani náhodou a když jsem si chtěl cucnout jestli to de aspon jedním směrem . Vubec, to mi je právě divný, pamatuji si u Opel Kadet když jsem dělal něco podobného tak tam normalně jedním směrem šlo cucnout benal z nádrže...

Zkoušel to někdo? Abych si byl jistý jestli má to cenu rozdělávat a kupovat noví nebo ne.

Každopádně děkuji za každou radu [-o<
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, benzín neteče? Prosím pomoc :(

Příspěvek od Yurii »

Určitě by to mělo jít... kloním se k názoru, že jak Ti došel benzín, čerpadlo poslalo nějákej bordel do trubiček co se ucpaly nebo se jeblo samotný čerpadlo.
Je to jako když dopíjíš čaj... na dně je vždycky nějákej bordel :-D

Zkus sundat nádrž, odpojit čerpadlo a fouknout jakoby od palivovýho filtru do nádrže... když to nepůjde bude ucpaná trubička (někde).
Když to půjde tak bude v háji čerpadlo... sehnat náhradu by nemusel bejt problém, nějáký univerzál to zvládne.

Držím palce ať se to povede rozebrat bo nic jinýho asi nepomůže :( Možná by třeba stačilo pod tlakem cca 10bar fouknout do plaivový soustavy kompresorem od filtru ale mohlo by to nadělat víc škody než užitku :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“