Scoupé - pro ty co rádi experimentují

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Scoupé - pro ty co rádi experimentují

Příspěvek od Bowie »

Řekněme že jednoho krásného dne budu chtít vyměnit pístní kroužky na
scoupéčku? (1495cm G4EK)
Co udělám?

a) koupím originální za cca 3000,-

b) koupím neoriginální za cca 1700,-

c) koupím pístní kroužky na ŠKODA FELICIJI 1.3 za 700,-

Správná odpověd je za C :D

Ano lidičky stará dobrá škodovka má úplně stejné pístní kroužky jako má scoupéčko jen je důležité koupit co možná od nejlepší firmy nejlépe ty NĚMECKÉ!

Je to vyzkoušený,ušetríte a svou funkci plní na 1!!

Budu rád když se najde někdo kdo tu přidá další zajímavé věcičky které
se budou v budoucnu hodit... :D :D :D
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

To je zajímavá informace!!! :shock:
Můj motůrek už by potřeboval omlazovací kůru,teda spíše spodek hlavu mám v pohodě,ale ten spodek!!
Mi začal na 4-tým válci bouchat pístní čep :( a co pístní čepy pasují též?? :o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Ahoj!
To o tech krouzkach vim uz naky cas. Pred lety jsem delal kamaradovi motor a on s tim prisel. Jak ale dlouho vydrzely, to rict nemohu, dal to brzo pryc. Pistni cepy budou natuty jiny.
Hujer
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

ivan píše:To je zajímavá informace!!! :shock:
Můj motůrek už by potřeboval omlazovací kůru,teda spíše spodek hlavu mám v pohodě,ale ten spodek!!
Mi začal na 4-tým válci bouchat pístní čep :( a co pístní čepy pasují též?? :o
Oj ten pístní čep asi ne,nevím nezkoušel jsem ho....
Já osobně tam mám dané pístní kroužky z Felicije a už jsem na nich nalítal asi cca 4000km a zatím žádný problém nevykazují
Dám vědět až se mi motor rozstřelí :D :D :D
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Bowie píše:
ivan píše:To je zajímavá informace!!! :shock:
Můj motůrek už by potřeboval omlazovací kůru,teda spíše spodek hlavu mám v pohodě,ale ten spodek!!
Mi začal na 4-tým válci bouchat pístní čep :( a co pístní čepy pasují též?? :o
Oj ten pístní čep asi ne,nevím nezkoušel jsem ho....
Já osobně tam mám dané pístní kroužky z Felicije a už jsem na nich nalítal asi cca 4000km a zatím žádný problém nevykazují
Dám vědět až se mi motor rozstřelí :D :D :D
No to je od Tebe hézké!!! :lol: :lol:
Ale vzhledem k tomu,že je tam máš tak krátkou dobu,tak to radějí nechám plavat,jistě chápeš!!! :)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hujer píše:Ahoj!
To o tech krouzkach vim uz naky cas. Pred lety jsem delal kamaradovi motor a on s tim prisel. Jak ale dlouho vydrzely, to rict nemohu, dal to brzo pryc. Pistni cepy budou natuty jiny.
Hujer
A mohl bys mi prosím tě zjistit kolik by koštovali??? Dík! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Ahoj!
Chces vedet cenu krouzku a nebo cepu? Cepy mam takovej dojem nejdou vymenit aniz by jsi neposkodil pist! A krouzky jsou na 8 ventil jiny nez na 12 ventil! Ty mas 12 v.?
Hujer
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

pist s cepem stoji 500,- u automatejcek, tj 2tis za sadu.
1500 stoji pistni krouzky.. Docela me prekvapuje ze uz mas v riti pistni cep kdyz jsi mel auto tak vyvoneny.. :roll:
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

[/quote]
No to je od Tebe hézké!!! :lol: :lol:
Ale vzhledem k tomu,že je tam máš tak krátkou dobu,tak to radějí nechám plavat,jistě chápeš!!! :)[/quote]

To chápu,ale vím jedno tyto kroužky pasují asi ještě tak na dalších 30 aut... a pochybuji že každá automobilka si dává svoje nároky a chce aby každý kroužek byl vyroben podle jejich představ(všechny automobilky se snaží aby je to vyšlo co nejlevněji!!).Dám ti přiklad : škoda octavia 1.8i 20V 92kw ma úplně ty samé kroužky co škoda RS 132kw rozdíl 40kw úplně jiné tlaky i otačky atd...Mezapomen že to nejsou žádné zavodní auta,ale seriovky.Scoupéčko točí cca do 6OOO ot ,ale to samé dokáže i favorit.A tlaky jsou tam taky velmi podobné!
Ale nebudu nikomu nic nutit!!! Pokud máš na to prachy tak si kup or. kroužky za 3000kč stím že tam nebudeš mit napsané škoda f. ale hyundai scoupé :lol: :lol: :lol: :lol: A pak mi napíš od jaké firmy jsi to koupil,třeba to bude ta samá co jsem tam kupoval i já :D
Tak zatííííím.... :lol:
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no priklad s RS 132kW a 1.8 92kW je zrovna zavadejici kdyz je to ten samej motor :lol:
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

black_sheep píše:no priklad s RS 132kW a 1.8 92kW je zrovna zavadejici kdyz je to ten samej motor :lol:
To byl jen příklad toho že nezáleží na výkonu auta(neznamená čím vyšší výkon tím lepší kroužky)...tak včem je rozdíl mezi feliciji a scoupéčkem???Jen výkon...,řekni mě to zajímá!? :lol: :lol: Třeba se pletu a tak mě zajímá tvůj názor,včem jsou kroužky podle tebe horší ze škodovky???
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

precti si nekdy o funkci pistnich krouzku a mozna uz si tak jistej nebudes ze pro felici budou jak rozmerove tak materialove naprosto stejny! 4tis bys najel i kdybys tam nacpal krouzky z wartburga, az s tim najedes alespon 50tis tak pak doporucuj :lol:
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Bowie píše:
black_sheep píše:no priklad s RS 132kW a 1.8 92kW je zrovna zavadejici kdyz je to ten samej motor :lol:
To byl jen příklad toho že nezáleží na výkonu auta(neznamená čím vyšší výkon tím lepší kroužky)...tak včem je rozdíl mezi feliciji a scoupéčkem???Jen výkon...,řekni mě to zajímá!? :lol: :lol: Třeba se pletu a tak mě zajímá tvůj názor,včem jsou kroužky podle tebe horší ze škodovky???
Co je tohle proboha za blábol? :evil: 1.8 a 1.8RS prostě JE jeden a ten samej motor, zatim co felicie a SCoupe stejný motory teda opravdu nemaj :!:
Obrázek
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hujer píše:Ahoj!
Chces vedet cenu krouzku a nebo cepu? Cepy mam takovej dojem nejdou vymenit aniz by jsi neposkodil pist! A krouzky jsou na 8 ventil jiny nez na 12 ventil! Ty mas 12 v.?
Hujer
Mám 12 ventil,mám to napsané v mím podpisu!!! :evil:
Můžeš mi říct klidně oboje díky!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:pist s cepem stoji 500,- u automatejcek, tj 2tis za sadu.
1500 stoji pistni krouzky.. Docela me prekvapuje ze uz mas v riti pistni cep kdyz jsi mel auto tak vyvoneny.. :roll:
Bohužel,ale přede mnou ho měl jeden týpek (vlastně dva) a mu daly drobet zabrat no a důsledek je,že to budu muset rozebrat a dát to dohromady,protože ten zvuk mě normálně s..e!! :twisted:
Ale jinak dík za info!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“