Klepání od kufru

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Klepání od kufru

Příspěvek od mirpie »

míchají se tu dva problémy, ono mlácení a pak takový pazvuky připomínající pískot myši. Řešení jednoho neřeší druhé. Pokud to mlátí,j e třeba zjistit, zda je to opravdu v kufru nebo mimo. V kufru může mlátit nedotažená obrovská litinová kruhová matice držící rezervu, dál krámy volně v kufru a nebo volný zámek kufru (nejčastější příčina).
Pokud je toto vše ok, bude příčina někde na zadní nápravě. Bud v háji tlumiče, uložení tlumičů, silentbloky ramen nebo vymleté stabilizační tyčky, popř. silentbloky vlastního stabilizátoru (dvě poslední jmenované nejčastější problém). U některých aut ono mlácení způsobuje i volný výfuk, tukající o nápravu, ale s tím jsem se u hyundai ještě nesetkal.

Mlácení v kufru popř, od kufru mě netrápí, toto jsem vyřešil ihned po koupi a našel vymleté stabilizační tyčky na nápravě pod kufrem.
Co ale už rok marně hledám, pravda, hodně pasivně, je ono pískání, vrzání, nebo jak to nazvat. Protivný zvuk. Co vim, je to, že od plat (jak horního, tak spodního) to není. Zbývá asi jen tření plastové výplně kufru o plasty rámu auta, tedy poštelování asi těch gumových dorazů......
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Frax
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 úno 2010, 21:03

Re: Klepání od kufru

Příspěvek od Frax »

To pískání bude asi jenom zimou ne ? Třeba tlumiče taky pískaj když trošku přituhne (-20°) atd :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Klepání od kufru

Příspěvek od mirpie »

ton ení od tlumičů a nezáleží, jestli je teplo nebo zima, jde to prokazatelně od kufru
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Klepání od kufru

Příspěvek od marenkka »

presne tak, ja bych zkusil to co bylo v tom navodu,omezit treni gumovych dorazu v kufru, myslim ze u me to bude ono. zkusim to, ale az bude teplo, pres noc u nas zase nasnezilo a to uz byl skoro vsechen snih pry ](*,)
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
HKarel2
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2009, 19:13

Re: Klepání od kufru

Příspěvek od HKarel2 »

Zdravím také mi klepalo něco v zadu myslel jsem ,že je to v kufru a nebylo .Vyměnili se kostice -/ty tyčky s dvěma čepy na obou koncích/ na zádní nápravě.jedna stála kolem 700,- a je po klepání.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“