motor toci ale nechyti

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

axxicek
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2011, 18:29

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od axxicek »

Koukam tady mi opravdu nekdo poradi :(
Reklama
 

spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

ahoj, mam stejny problem, ktery se tu resi...coupe toci,ale nenaskoci, svicky jsou nove a jiskru davaji, promeroval jsem spojeni otvoru pro svicku a minus na baterce a je ok, svicky byly mokre,takze benzin tam jde...moje prosba zni: nemohl by mi nekdo z vas rict, kde najdu vyse zminovane cidlo, ktere by to mohlo delat? pripadne nejake foto, kde ho najdu. Diky.
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

tak ja jsem mel ten samej problem ,
cidlo klikove hridele je u svodu , je zajisten jednim sroubem, hodnota by mela byt 900, ale pozor ja mam cca 500 a dalsi dve ktery jsem mel z jezidicho coupe ho meli taky a coupe na to normlane jede. Kdyz tam dam tu 900 tak mi auto neda vic jak 2500 otc.

cidlo teploty motoru jsou 2 ,... 1 je pro pristrojovku (mensi) a 1 je pro jednotku (vetsi) , obe jsou vedle sebe a jsou u hadice k chaldici. Vyndava se to pekne debilne..

Zkus se jeste podivat jestli mas dostatek chladici kapaliny. To by problem muj :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

diky za radu...nasel jsem ho a promeril - je na nem odpor 480 ohmu...chladici kapalina tam je...uz mi dochazi napady,cim by to mohlo byt:(
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

takle me napadla jeste jedna vec, Muze bejt i spatnej kabel treba od nejakyho cidla, tak na to koukni poradne.

Jinak tam uz zase tolik tech veci neni co by se melo podelat, benzin tam mas a jde ti tam co jsem cetl, tak tdy chyba nebude, svicky jsou ok, kabely ok, Promeril si i to cidlo ty teploty?..

Jeste trocha teorie, je mozny ze tim ze je jakoby spatny cislo klikovky z enema 900 tak bere otacky z vacky, tudiz ve chvili uplne ignoruje cidlo kliky by mohl byt problem i v cidlu vacky, ale to by ti musel rict i nekdo zkusenejsi.

Jinak zapoj si check engine a vyblikej si zavadu, treba na neco prijdes a treba ti bude svitit tak jako me :D coz asi neni uplne dobre.
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

Dneska jsem se k tomu uz nedostal,ale hned jak bude cas, promerim ta cidla teploty. Jake by na nich mely byt hodnoty? A pak mam jeste jeden dotaz: jak promerit ten kabel, co jde od cidla do jednotky? Kde najdu ridici jednotku a druhy konec toho kabelu? Pokud si s tim neporadim, poslu to do servisu. Kazdopadne diky za info ;)
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

Ty cidla teploty nekde to tady je kolik ty hodnoty maji byt. Tady jsem neco nasel ale neni to co jsem hledal http://www.newtonnet.co.uk/coupe/servic ... 121#_12121

:)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

tak jsem dnes zkousel promerit zbyvajici cidla a vypadaji ok,takze dam pristi tyden auto do servisu, diky za rady...btw koukam,ze jsi z pardubic....ja z chrudimi:)
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

No asi ti covece nic jinyho nezbyde, jeste me napadla vaha vzuchu, jinak uz me nic nenapada,hlavne dej vedet co s tim bylo :)...BTW: hezky, tak doufam ze se nedky potkame.:) Treba me si je absolutne nemozny splest :D
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

jasny, az to bude, dam vedet...az uvidim pavouka tak budu troubit:D
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

okej , dej celkem me to zajima:)...Trub svit :D cokoliv :D coupecka normalne zdravim takze si te urcite vsimnu ale kdyz zatroubis budu vedet ze si to ty :D
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od spilda »

tak uz jezdim:) pry kdyz ho zatlacil do garaze,tak se auto hned chytlo, ale pry se nejak blbe chytaly valce, takze nove kabely ke svickam a jezdi to...jeste mi pro jistotu vymenil i palivovy filtr
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od M.4.K »

Tak hlavne ze to byla "prkotina", a at to pekne jezdi a snad se nekde potkame :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
KubaH
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 bře 2012, 15:59
Bydliště: Praha

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od KubaH »

Zdravím,.

Přidám taky trošku do mlýna. Asi týden po výměně olejů a mimo jiné i zapalovacích svíček (NGK typ dle výrobce) začalo zlobit startování. Problém byl vůbec nastartovat, auto točilo ale nechytalo a asi až na 10 pokus to chytlo ale horko těžko. Nejdřív sem hledal problém na svíčkách neb je to trochu alchimie. Pro zkoušku i kdyyž by se to nemělo jsem vzal ty původní (jiný typ než nové) a vrátil je z5. A světe div se najednou to šlo bohužel zase asi týden pak to stejný s tim že při ohřátém motoru to nechtělo chytat. Už jsem propadal panice neb jsem potřeboval na delší jízdu tak jsem narychlo v kelly pořídil zapalovací kabely a prd. Stejné příznaky. Po prostudování zdejšího příspěvku jsem objednal snímač polohy klikového hřídele. Autodíly HASPA (Praha) cena 830,- Kč výrobce čidla EPS. Chtěl jsem vyzkoušet jestli to tím je takže jsem vzal střední cestu. Jsou i dražšší ale kdyby to byl zapalovací modul tak bych se musel kopnout. Výměna čidla je na 10 minut (studený motor) a zvládne to každý. Sice horší přístup ale dá se. Po výměně čidla je vše ok akorát truchu nižšší otáčky volnoběhu ale normální (nechcípá). Ještě detail. Palivo normálně šlo vstřikovače cvakaly a když to nechytalo tak se pak nahrnulo palivo (směs) až do laufu a pak tam chytlo (hrozná šlupka). Tohle se mi stalo o půlnoci a probudil jsem určitě půl Prahy. :lol:

Takže tak - snad to někomu pomůže.
Uživatelský avatar
mike_pn
*
Příspěvky: 10
Registrován: 26 kvě 2007, 20:03
Bydliště: Moravany nad vahom (SR)

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od mike_pn »

Tak po dlhej nečinnosti problém ,, doprial som coupecku výmenu oleja. a začaly problémy ,,
Za studena auto chytí na prvé otočenie , po zohriatí štartovalo na 2 krát a po týždni som tomu nevenoval pozornosť až ma auto nechalo v meste nie a nie naštartovať za tepleho motora po pol hodine nervou som mu dal pol hodinu oddych auto po vychladnutí naštartovalo hned.
Meral som snimač medzi 1 a 2 pinom studený mal 800 ohm štart bez problemu
po zahriatí nemeratelný odpor nenaštartuje

Takže ked ho vymenim dufam že bude všetko OK ,, :o Dik za radu ,, Viac Hláv viac Kapusty
Hyundai Coupe 1,6 16V vymena motora za 2.0 rv. 2000 moje kupatko
Hyundai lantra 1,6 16V GLSi Sedan 1993 (J1) (EX)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“