motor toci ale nechyti

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

DOBRY den prajem nemohol by mi niekto pomoct nejakou radou s mojim coupee G1 :) mam problem s studenym startom auto toci no nechyti az po niekolko pokusoch sa to podari no niekedy vobec neviem si s tym radu nestava sa to casto ale cim dalej je to horsie zaujimave na tom je ze ak nastartuje opakovany start ide na supu .Menil som uz sviecky , kable ,cidlo chladiacej kvapaliny, pretlakovy ventil palivovej sustavy aj cerpadlo . no neviem co dalej nenapada ma uz nic.neviem si s tym rady niekedy auto startuje v pohodicke no naopak niekedy ho nenastartujem vobec. Mal som problem s pretlakovym ventilom zrejme auto nechcelo nastartovat vzdy po urcitom case asi tak po 4 hod statia no mohlo to byt tym ze motor vychladol uplne no neviem si s tym radu pomozte niekto ak ste sa s niecim takym stretli
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od mayq »

Cidlo otacok motora (premerat odpor), ma to imobilizer???
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

Imobilizer to ma ale neviem co myslis ake cidlo ?? Mas namysli cidlo polohy klukoveho hriadela ?? niesom zas az taky zbehany v tychto motoroch :( lebo ine cidlo co by snimalo otacky motora som nevidel a chcel by som sa spytak akyto ma vplyv na start studeneho a zohriateho motora lebo ak auto nastartujem tak kazdy opakovany start ide ako lusk skusal som aj desat tak neviem ci to ma vplyv na imobilizer asi nie podla mna a to cidlo no neviem ktore mas namysli a aky to ma vplyv bol by som rad ak by si mi to objasnil trosku ale dakujem za reagovanie na moj problem
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od mayq »

Cidlo klukovky je castym problemom najma pri startovani a taktiez ak sa zohreje motor... Pre zaciatok premerat ten odpor mal by byt okolo 900Ohm
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

oki skusim to premerat :) a ak by to bolo zle je tasko to zohnat ??
a este sa chcem spytat su povolene nejake odchylky pri merani ??
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od mayq »

V kazdej vacsej sieti autodielov by to mali byt schopni zohnat.. cena od cca 50Eur. Malo by sa to pohybovat okolo tych 900 a vyrazne sa to neodchylovat...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

Dobry den prajem.Tak dnes som nemohol nastartovat znova tak po niekolkych pokusoch som skusil prepojit kostru motora kablikom a nastartovalo to tak neviem chcel som sa spytat ci je mozne aby to robila kostra .To cidlo otacok motora som premeral a malo medzi 1 a 2 pinom premenlivy odpor od 550ohm do 620ohm priblizne to stalo na 580 ohm tak vyzera to ze je to cidlo vadne ?? dakujem za skoru odpoved :) dnes som prepojil kostru motora dalsim kablom a som zvedavy co to urobi zajtra :) dufam ze sa konecne zbavim tohoto problemu :(
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od Tomson-tr »

PRESNE tento problem mam aj ja na scoupecku GT a nik mi nevie poradit :( :( a uz ma to nebavi,zakazdym nastartovat na 10-ty pokus....Cidlo chladiacej kvapaliny to moze sposobovat???
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

Čidlo teploty motora (chladiacej kvapaliny) sa skladá vo vnútri z dvoch častí. Jedna časť slúži na pripojenie ukazovateľa na palubnej doske a druhá posiela informácie riadiacej jednotke a tá okrem iného aj podľa toho pripravuje zloženie zmesi. Keďže táto časť posielala riadiacej jednotke nekorektné informácie výsledná zmes a otáčky motora boli neprimerané skutočnému stavu/teplote motora. To isté platilo pri štartovaní so zohriatým motorom. Neprimeraná zmes skutočnému stavu/teplote motora a nastavenie takzvaného automatického sytiča.
tak s toho vypliva ze ak ti kolisu otacky tak to moze byt sposobene tymto cidlom ak kolisu skus ho odpojit ci sa ustalia ak ano je zle
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od black_sheep »

ono je to takový složitější, protože po odpojení dává to čidlo jednotce 0, a chvíli ji trvá než se s tím faktem vyrovná a začně jet podle nějakejch nouzovejch čísel. v praxi když odpojíš skoro jakýkoliv čidlo na fungujícím motoru tak to kolísá, zlobí a po pár km se to srovná :) taková je má zkušenost s experimentováním.

nejjistější jak odhalit vadné čidlo je proměřit jeho charakteristiku a porovnat s manuálem. případně rovnou vyměnit pokud stojí par korun, nebo máš přístup k jinému autu tak to přehodit :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
kudow
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2011, 17:01

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od kudow »

Moj problem je konecne vyrieseny bolo to tym cidlom polohy klukoveho hriadela na skusku som tam hodil cidlo s coupe S a vsetko fici ako ma :) dakujem velmi pekne za radu :)
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od mayq »

Tak fajn, nech jazdi co najdlhsie bez poruchy... :wink:
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
axxicek
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2011, 18:29

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od axxicek »

Zdravím všechny. Mám dotaz, ohledně svého Hyundai Coupe Tiburon GK rv. 2001 2.0 benzin. Když je venku mráz, tak kolem 3 stupňů pod nulou, tak mi nechce startovat auto a cvaká mi pod volantem relátko.Jakmile se otepli a je zase kolem nuly, tak auto startuje zase uplně v pořádku. V servise mi poradil mechanik že by to mohlo být palivové čerpadlo že se neroztáčí na otáčky které by mělo mít a tím nedává palivo, ale jinde mě řekli, že by to mohlo být zase tím že mi zamrzá imobilizér a tím nemu mě nestartuje auto. Rád bych slyšel od někoho radu, co bych s tím měl dělat nebo čím by to mohlo být. Děkuji :-k
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od Karamusa »

jak starou maš baterku ?
Prodej levných autodílů.
axxicek
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2011, 18:29

Re: motor toci ale nechyti

Příspěvek od axxicek »

právěže baterku mám novou mám měněný svíčky a i přesto nic :(
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“