Špatná baterka nebo alternátor?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Špatná baterka nebo alternátor?

Příspěvek od soban »

Pokud tedy test dělaly pořádný tak by ta baterka mohla být OK a potom bude něco co se postupem času podělá....

Tady bych stejně jako první pokus od souseda půjčil jinou baterku co to udělá zda bude napětí taky klesat....

Jinak může být vadný i regulátor napětí (nevím zda se dá u tvého modelu samostatně vyměnit).
Reklama
 

zden
Příspěvky: 6
Registrován: 29 čer 2016, 19:30

Re: Špatná baterka nebo alternátor?

Příspěvek od zden »

Dík. Tak ta výměna baterek proběhla pro jistotu dvakrát a pokaždé se stejným výsledkem. Jen dojezd byl podle kapacity menší byly to jen 55 Ah na rozdíl od té mé 70 Ah.
Jestli jsem tedy správně porozuměl chyba by mohla být v regulátoru napětí na alternátoru. Ten jako samostatný náhradní díl existuje a není nejdražší tak by to nebyla žádná katastrofa. Proč ale sakra nezasvítí ta kontrolka. Nebo je to normální ? Na předchozích autech stačily trochu "ojeté" uhlíky a už kontrolka alespoň blikla. Tak to pátrání bylo jednodušší.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Špatná baterka nebo alternátor?

Příspěvek od soban »

Pokud by blbl alternátor a regulátor je OK tak by se ta kontrolka měla rozsvítit, že nesvítí a nedobíjí tak pokud to dělá i s jinou baterkou tak pak regulátor.

Další bordel dělaly někdy diody v alternátoru. Víc už tam snad vyměnit nejde.....kromě celého alternátoru...
zden
Příspěvky: 6
Registrován: 29 čer 2016, 19:30

Re: Špatná baterka nebo alternátor?

Příspěvek od zden »

:D :D Už mi došla trpělivost. :D :D Po demontáži alternátoru a jeho vykostění a zjištění,že diody se dají proměřit bez rozletování celého bloku jen tři letěl do šrotu a namontoval se jiný. Tedy stejný jen byl v mém Accentu. Zatím drží nabíjecí napětí na 14,36 V. Baterka se taky chová jak má. Budu doufat,že to vydrží alespoň do doby než se mi vrátí chuť na další úkony. :D :D To auto mi nějak přirostlo a vzhledem k tomu,že jen dvakrát za pět let tedy nyní podruhé mi připravilo pár chvil napětí nemám proč na něj zanevřít. Budu tedy trpělivě čekat co mi "kupátko"připraví příště za překvapení.
Díky za názory a postřehy. Zdravím a ať to všem jezdí. :D :D
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Re: Špatná baterka nebo alternátor?

Příspěvek od Bary »

To same to udelalo i mi...repase alternatoru a zase na nekolik roku pokoj :)
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“