Pocukávání auta - Občas

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
fanATIkCZE
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015, 18:31

Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od fanATIkCZE »

Zdravím všechny ..
Před rokem a půl jsem se stal majitelem Hyndai Coupe 1G rok 2000 (RD2 - facelift) 2.0 16V 102kW a dnes se mi objevil malý problémek ..

Auto občas jakoby vynechává na některý válec .. K diagu nemám přístup .. Neznáte někdo nějakou osvědčenou metodu na zjištění co to může být ?

Napadly mě zapalovací kabely nebo rozdělovač ...
K tomu se mi pojí otázka .. Dá se dát zapalovací modul (rozdělovač) a zapalovací kabely z 1G pre 1998 Coupe 2.0 16V nebo musím jít opět jak to bývá u většiny dílů pouze po roku 1998-2001 ?

Auto startuje normálně, jede normálně .. Jen občas jakoby vynechá jeden zápal na některém z válců. Kabely sem prostříkal .. svíčky vytáhl a vyčistil .. vypadaly OK a jiskru házely všechny .. V rozdlovači sem našel takovou tyrkysově modrou oxidaci .. očistil sem .. prostříknul sem to kontaktolem ale bez rozdílu ..

Budu rád za každou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Borek »

Napiš SZ uživateli Hujer.
Modul a kabely by měly být stejné na celou řadu 1.G. s tímhle motorem.Ale raději mu napiš-je to servisák a odborník.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Bary »

Občas s tím mám taky problém, ale jen když mám poloprázdnou nádrž a občas když je chladněji. Po zahřátí už to nedělá. Asi bude třeba u tebe zanesený pal. filtr. Každopádně Hujera doporučuju!
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
fanATIkCZE
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015, 18:31

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od fanATIkCZE »

Díky kluci .. obrátím se na něj :)
Uživatelský avatar
Pecan1987
*
Příspěvky: 24
Registrován: 02 úno 2012, 23:38

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Pecan1987 »

Připojím se zde taky. Začalo mi nedávno pocukávat. Ale vesměs pouze v nízkých otáčkách (třeba když jedu do křižovatky, nezastavím, nechám za dva a sešlápnu plyn). Jednou jsem auto pěkně vytočil do vysokých, táhlo jak střelené a z ničeho nic nachvilku jakoby vynechalo zapalování (v řádu ms).

Můj prvotní tip jsou svíčky nebo něco se zapalováním či palivový filtr. Chystám se na to zítra podívat. Napoví někdo, na co se přesně zaměřit?
Žluťásek - Coupé RD 2.0 FX
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Bary »

Zkontroluj si kabely ke svíčkám a svíčky.Palivový filtr s tím nic neuděláš, jen vyměníš (pokud nebyl měněn vymenit), mrkni na vzduchový filtr. Dál už nevím co by jsi mohl prepontrolovat, jen docvaknout všechny kabely k ruznym cidlum (popripade prostriknout kontoxem). pokud ti to bude delat porad tak servis ;)
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

U mé stařenky to dělalo čidlo polohy klikového hřídele, pár jiných miliampér a co to udělá. :x Oprava mě tehdá stála 1400kč v :hyu: Opava. Od té doby žádné pocukávání. :)
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
Pecan1987
*
Příspěvky: 24
Registrován: 02 úno 2012, 23:38

Re: Pocukávání auta - Občas

Příspěvek od Pecan1987 »

Dík za rady... Hned druhý den jsem pořádně očistil svíčky, což bylo mé původní podezření. Problém zmizel, tak už nebylo třeba řešit nic dál :-)
Žluťásek - Coupé RD 2.0 FX
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“