Spotřeba a tankování

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

Zdravím vás pánové (a jak jsem viděl, tak i dámy). V létě tohoto roku mám v plánu pořídit si nějaké pěkně coupe 2G a nejlépe 2.0, abych na to finančně stačil, ale v mojem okolí je to samý pesimista, kteří tvrdí, že se nedoplatím a že to bude papat celkem víc než dost.
Takže jsem se chtěl zeptat jak to vychází se spotřebou co se týče toho 2l a také jak často teda tankujete, nejlépe plnou. Auto nebudu mít na velké vzdálenosti, spíš do práce (15 km tam) a podobně. Jen jsem chtěl vědět, jestli opravdu budu platit jen benzín, jak mi známí tvrdí a cpou mi pořád nějaký 1.4 a 1.2 nebo TDI, nebo se pletou. Na auto se těším jako malý dítě, takže doufám, že mě podpoříte :D

Děkuji
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
DizzX
**
Příspěvky: 373
Registrován: 28 kvě 2009, 18:34
Bydliště: Koso (Středočeský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od DizzX »

tak ta 1.4 by byla určitě lepší volbou na takhle krátký tratě, ale u toho dvoulitru nebude ta spotřeba tak extrémní aby ses nedoplatil
http://laminostyling.xf.cz - interiérové laminátové díly na zakázku a prodej autokosmetiky
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

Ono to zase nebude jen do prace a zpátky, ale chci prostě auto na ježdění.. klasika! Do práce je to jasná volba, lepší jako autobus. Pokud ta spotřeba nebude tak hrozná, tak by to bylo super.

Dík
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
borto888
*
Příspěvky: 70
Registrován: 11 črc 2010, 23:41
Bydliště: Slovensko

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od borto888 »

Autom beham najma po meste, studene starty, 4-6x denne par km useky. Spotreba mi vychadza na 8-9L. Ale mam aj LPG a spotreba mi priemerne vychadza 7-8Eur na 100Km :wink:
Samozrejme praktickejsie a lacnejsie je kupit 1,4 , 1,6, ale ked kupis Coupe je to srdcovka, nie len uzitkove auto.
Ak mas na to kupit 2G, chod do toho! Tiez som predtym rozmyslal nad Seat Ibiza, alebo VW Polo.
Coupe je uzasne a jedinecne auto! Som maximalne spokojny, a stastny, ze som siel do toho!
Hyundai I30 2013 1.6 GDI 135hp style
Hyundai I30 2013 CW 1.6 CRDI 110hp comfort
v minulosti:
Hyundai Coupe 1.6 FX 2002
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Tringi »

Zdar. Já s Coupé jezdím prakticky každý den 20 km do práce a z práce. A pak se samozřejmě rád a rychle projedu.
Kompletní detaily mé spotřeby si zobraz kliknutím na ikonku benzínové pumpy v mém podpise. Jak vidíš je to 8.9 litrů. Tankuju plnou dvakrát nebo třikrát do měsíce, přes zimu méně, přes léto více. Mí prarodiče jezdí s dvoutřetinovou spotřebou s 1.2 HTP Fábií, to vážně nemá smysl. Když se naučíš na to nešlapat tak s menším objemem budeš mít spotřebu samozřejmě nižší, nicméně diesel na krátké pravidelné tratě není vhodný, to už se tu rozebíralo na mnoha místech.

S dvoulitrovým Coupé se dá jezdit i za 7 s velmi lehkou nohou, když se naučíš projet trasu bez brzdění a zvykneš si na nudu. Nicméně i když na to šlápneš (po zahřátí) a projedeš se s radostí tak jen těžko překročíš 10 litrů. Pravda, záleží na motoru, jak je zajetý a zda nemá nějaký problém. Každopádně když koupíš Coupé v dobrém stavu, tak budeš platit jenom ten benzín, a ne žádné překvapivé opravy jako je u TDi zvykem.

Řeči o kouzelných spotřebách malých objemů pusť z hlavy, jsou to kecy.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

To jsem rád! Rozhodně nejsem sváteční řidič, který by měl při jízdě čas koukat, kde rostou houby u krajnice, ale prostě coupe jsem si zamiloval hned od prvního pohledu a svezení. Je to prostě nádhera a za ty peníze, je to pro mne nejlepší varianta, která tady může být. Navíc jsem si pročetl téměř celé forum, takže vím, že spolehlivost je tady velice vysoká. Děkuju za tvůj příspěvek, hodně si mě nakopl k tomu, abych si stál za svým a v létě se snad konečně projedu ve svým :)
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Tringi »

Nevím jestli je to objektivně nejlepší varianta, ale Coupé je srdcovka. Když se ti líbí a rád se svezeš, nevidím jediný důvod přemýšlet nad nějakou jinou škaredou smradlavou (diesel) krabicí. Říkat si "ušetřím tři stovky měsíčně", ale pak toho kdovíjak dlouho litovat nemá přece smysl.

Odkud jsi? Stav se na sraz, omrkni auta, a uvidíš že ho budeš pořizovat už na jaře :-D
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

Tringi píše:Nevím jestli je to objektivně nejlepší varianta, ale Coupé je srdcovka. Když se ti líbí a rád se svezeš, nevidím jediný důvod přemýšlet nad nějakou jinou škaredou smradlavou (diesel) krabicí. Říkat si "ušetřím tři stovky měsíčně", ale pak toho kdovíjak dlouho litovat nemá přece smysl.

Odkud jsi? Stav se na sraz, omrkni auta, a uvidíš že ho budeš pořizovat už na jaře :-D
Bydlím asi 12 km od Opavy :) Takže vím, že v je tu spoustu lidí, kteří jsou z tohoto kraje, či dokonce z města! Na sraz se klidně rád přijedu podívat (Vlakem :D:D)
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od SACIK »

2.0l vlastním a nemůžu si ho vynachválit! Mimochodem, jsem student, takže velké sumy za benzín si fakt dovolit nemůžu. Když mám hluboko do kapsy, jezdím za 7l a to i když si jednou za čas rád podřadím :) Když si víc užívám jízdy, tak se stejně vždy 100% vejdu do 8.5l. Prostě za 500,- najezdím většinou tak 220-250km.
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Karamusa »

hold si musis rozmyslet jestli chces jezdit s nejakym TD za 4.5 litru a škudlit každou korunu a nebo mit radost z každeho usednuti za volant a pyšně se vozit :D
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Borek »

Já jsem Tiburona koupil jako nové auto a musím jen chválit.Spotřeba kolem 8,0l-8,5l/100km a to spíš létám než jezdím. :D Spolehlivost celého auta je naprosto 100% :!: :!: :!: .Spokojenost také 100%.Určitě potěší,že to není šedá,nudná,krabicoidní tuctovka,kterou jezdí celé město.Pokud vybereš nebouraného Tiburona,ne nějakou slepeninu s nejasným původem,určitě nebudeš litovat. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od r_e_n_e »

zalezi od toho aky narocny si...

Pokial chces auto pre dvoch a nieco vynimocne, tak potom je to spravne auto...
Rataj s tym, ze ked budes jazdit mesto, tak budes ovela castejsie tankovat. (dojazd priblizne 400km na plnu nadrz- ma 55litrov!)
Osobne na mestske vozenie a kratke trasy toto auto velmi nie je.
V meste sa ti spotreba vysplha aj na 12litrov.
Na dlhu trasu sa ti spotreba ustali na 8 litrov a dojazd mas vtedy okolo 580-600km.

Co sa tyka komfortu a pocitu z jazdy, tak by som dal plny pocet bodov.
Hluk od motora je prijemny a tichy, trocha slabsi vykon/zrychlenie ale svoj efekt to splni. Reakcie plynoveho pedalu a zrychlenia su presne. Samozrejme motor musis drzat v otackach. Z nizkych otacok sa mu zrychlovat moc nechce... :) Ale je to predsa len motor do vyssich otacok ako sa na sport patri.
Stadnardne audio zabudovane v aute je viac ako nadstandard. Sedacky RECARO su prijemne a dobre do nich zapadnes...
Palubovka a dverova vypln je sice imitacia koze, ale velmi dobre slusne vypracovana.
Podvozok je tvrdsi a tak samozrejme budes citis kazdu jamku. Kedze je to prevedenie kupe, tak budes pocut viac hluku z batozinoveho priestoru, ale s tym musis ratat....pustis si fajn muzicku. :)
Zadne sedenie je hruza a neodporucam nikomu s vyskou nad 160cm. :)
Osobne ja s priatelkou nevozime vzadu nikoho... :P

Spolahlivost auta je 100%na! Azda ma zaraza opotrebovanie spojkovej lamely a jej nutnost vymeny po nejakych 70.000km.
Co sa tyka spotreby, tak som pocul, ze sa da trocha upravit Iridiovymi svieckami...Otestujem, ked mi dojdu s USA. Objednal som este vzduchovy filter od K&N, kedze sa mi blizi 45.000km a bude nutne ho uz vymenit. Tak uvidime ako to bude so spravanim auta potom...

Osobne ja som este do auta okrem standardnych servisnych vymien (olej, olejov filter, pelovy filter) nevrazil skoro nic. Musel som kupit lepsie grafitove stierace, lebo tie klasicke vrzgali...uf.
A minuly rok v oktobri mi skoncil zarucny servis po 3 rokoch a zatial ziadna chyba. =D>

Napriek tomu, ze je to pekne auticko a je mi ctou ho vlastnit a jazdit na nom, tak uz poskulujem po niecom vacsom. Toto leto napriklad sa chystame do Chorvatska a keby bolo viac priestoru na zadnych sedackach tak idu s nami aj nasi znamy.
Preto by sa viac siklo napriklad BMW 320d. :) Spotreba 5,5 litra na dlhsiu trasu...v meste 7,5 litra nafty. Len tie drahe nahradne diely na BMW...Mam vsak v rodine automechanika, tak to bude lacnejsie... :) Ale to je moj nazor na BMW...

Mam vsak velku dilemu, lebo Hyundai Coupe 2007ka je veeeeelmi krasne auticko a neviem ci sa s nim budem moct rozlucit. :)

Predpokladam, ze ty budes riesit nejaku jazdenku a nie nove... tam musis urobit stadardnu kontrolu ako pri kazdom aute (riadenie, tlmice, narazove zony, brzdne dosticky a kotuce, pripojenie na pocitac, pravidelny servis).
Naposledy upravil(a) r_e_n_e dne 29 bře 2011, 20:50, celkem upraveno 2 x.
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

rene: díky za krásný příspěvek.. rozhodně jsem stejný typ jako ty. Mám přítelkyni a rozhodně neplánuju, že bych auto využíval k vození lidí, jen výjmečně. Jen já a ona.. krásná představa. BMW má podle mého hodně přehnáně drahé nahradní díly, ale coupe je prostě originalita a krása. Navíc se mi líbí ta spolehlivost. Určitě si vemu hodně z toho co jsi napsal.
Díky moc.
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
borto888
*
Příspěvky: 70
Registrován: 11 črc 2010, 23:41
Bydliště: Slovensko

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od borto888 »

Tak teda vitaj v :tus: klube :D
Hyundai I30 2013 1.6 GDI 135hp style
Hyundai I30 2013 CW 1.6 CRDI 110hp comfort
v minulosti:
Hyundai Coupe 1.6 FX 2002
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a tankování

Příspěvek od Frankie_ »

borto888 píše:Tak teda vitaj v :tus: klube :D
na to si ještě chvilku počkám, ale těším se!! díík
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“