Flekatý lak

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

reprak
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 dub 2014, 13:30

Flekatý lak

Příspěvek od reprak »

Ahoj,

již několik měsíců mám na laku autoa "černé fleky" (viz přiložené fotogafie) - vyskytují se kompletně na celém autě, vypadá to jak nějaké zaschlé dešťové kapky(?). Nedá se to umýt v myčce (wapkou) a ani při ručním mytí, dokonce ani ručním sušením mikrovláknem jsem se toho ani na kousku auta nezbavil. Máte s tím někdo zkušenosti? Předtím jsem měl auto se stříbrnou metalízou, na které jsem si nikdy ničeho takového nevšiml.

Děkuji za jakékoliv reakce

Obrázek

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Flekatý lak

Příspěvek od 89majlo96 »

Z len tak obycajneho dazda to asi nebude, to ide odstranit pri klasickom umyvani. Skus kupit clay a prebehnut to s tym.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
reprak
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 dub 2014, 13:30

Re: Flekatý lak

Příspěvek od reprak »

Děkuji za odpověď! Ten "clay" - co tím myslíš? Mohl by jsi mi prosím dát odkaz přímo na nějaký konkrétní produkt?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Flekatý lak

Příspěvek od 89majlo96 »

http://www.detailingshop.cz/clay-a-lubr ... -clay.html
a na lubrikaciu napriklad
http://www.detailingshop.cz/clay-a-lubr ... ikace.html
skus este napisat na forum http://www.detailingclub.cz/ a tam ti urcite poradia co by sa s tym dalo robit
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
reprak
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 dub 2014, 13:30

Re: Flekatý lak

Příspěvek od reprak »

Super, díky za odpověď. Pak bych tu měl ještě jednu delikatesu - před pár měsíci v noci za deště jsem jel trošku rychleji na trase, kde to docela znám a vymetl jsem díru (když jsem to pak viděl za světla - jednalo se vyfrézovaný kousíček silnice, jak je v Česku zvykem - bohužel žádné značení)...rána jako z děla a po dojetí do cíle jsem se zhrozil při pohledu na pravé přední kolo - viz fotografie.

Nevíte, zda by to šlo opravit za rozumnou cenu? Popřípadě na koho se obrátit tady v Praze? Na jízdu to nemá absolutně žádný vliv, guma je také v pořádku, spíše je to kosmetická záležitost.

Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

No nevim tedy zda to nema vliv na jizdu. Ja bych na tom nejel rychlosti vetsi jak 30km/h. Oprava v tomto rozsahu... asi bude rozumnejsi koupit nove.

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Flekatý lak

Příspěvek od 89majlo96 »

Urcite sa to da opravit, vsetko sa da, len treba pozistovat ceny ci by oprava nebola drahsia ako novy disk. Zalezi od priemeru disku a znacky. Vyzera to ako RSW.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
reprak
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 dub 2014, 13:30

Re:

Příspěvek od reprak »

Kola to jsou GEPARD 331 (na 99% podle oka, teď tu auto po ruce nemám). Cena se pohybuje lehce pres 2 tis. za kus. Ta oprava, tiše jsem doufal, že by se to vešlo do 1000,- Kč :( Nemáte tušení, kam bych se mohl ohledně zjištění ceny obrátit?

bony píše:No nevim tedy zda to nema vliv na jizdu. Ja bych na tom nejel rychlosti vetsi jak 30km/h. Oprava v tomto rozsahu... asi bude rozumnejsi koupit nove.

Odesláno z telefonu.
Tak to mě docela děsíš, jelikož já s tím občas lítám i přes 200km/h :shock:
blasphemer
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2014, 09:55

Re: Flekatý lak

Příspěvek od blasphemer »

ad flaky....
skus pouzit lestenku s voskom

ad disk....
a nefuci ti guma? tlmic to prezil? disk sa da opravit..
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Flekatý lak

Příspěvek od 69pavel »

k tem flekum,toto je zpusobene velmi kyselym destem nebo nekde jsi stal kde zpracovavaj vapno a utekl jim vodni opar,taky to mivam z prace(nestal jsi nahodou v Ostrave Vitkovicich :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:), jde mi to odstranit lestenkou od Fa Macbrite TITANIUM(na vsechny povrchy,na plastech nezanechava fleky) s nanocasticemi nebo pouzij nejakou s nanotechnologii,napr v Makru ted maji Platinum ultimate care za slusnou peniz 399.
nejlepsi to je delat po malych plochach a pri nanaseni dobre rozetrit krouzivymi pohyby,jakoby bys to chtel rozlestit pak nechat zaschnout a teprve rozlestit, dobudoucna to pak delej preventivne 2x do roka,odpadnout ti tyto starosti kdyz ti to zase nekde zmokne, jen obnovis lestenku a je zase leskle jak psi kulky

PS: a nez to budes aplikovat tak na umyti si porid servosampon bud bily nebo modry,dostane koupit v drogerii a rucne to umyj,muzes dat vice prasku jakoby na silne znecistene auto,myt houbou
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Flekatý lak

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jestli jsi si 100% jistý tím, že ta díra nebyla označená, tak tam zajeď, zaparkuj u krajnice, zavolej policajty a řekni, že se ti to stalo teď. Uhradí ti to silničáři ;-)
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
reprak
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 dub 2014, 13:30

Re: Flekatý lak

Příspěvek od reprak »

blasphemer píše:ad flaky....
skus pouzit lestenku s voskom

ad disk....
a nefuci ti guma? tlmic to prezil? disk sa da opravit..
Guma absolutně vůbec neuchází, již to jsou asi 3-4 měsíce od incidentu a pořád stejný tlak. Nevíš, kam bych se mohl obrátit s opravou?
69pavel píše:k tem flekum,toto je zpusobene velmi kyselym destem nebo nekde jsi stal kde zpracovavaj vapno a utekl jim vodni opar,taky to mivam z prace(nestal jsi nahodou v Ostrave Vitkovicich :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:), jde mi to odstranit lestenkou od Fa Macbrite TITANIUM(na vsechny povrchy,na plastech nezanechava fleky) s nanocasticemi nebo pouzij nejakou s nanotechnologii,napr v Makru ted maji Platinum ultimate care za slusnou peniz 399.
nejlepsi to je delat po malych plochach a pri nanaseni dobre rozetrit krouzivymi pohyby,jakoby bys to chtel rozlestit pak nechat zaschnout a teprve rozlestit, dobudoucna to pak delej preventivne 2x do roka,odpadnout ti tyto starosti kdyz ti to zase nekde zmokne, jen obnovis lestenku a je zase leskle jak psi kulky

PS: a nez to budes aplikovat tak na umyti si porid servosampon bud bily nebo modry,dostane koupit v drogerii a rucne to umyj,muzes dat vice prasku jakoby na silne znecistene auto,myt houbou
Super! Díky moc za podrobné instrukce! :) Tak v Ostravě jsem opravdu nestál, jsem z Prahy a jezdím nejčastěji na sever do Děčína a okolí :) Prosím tě, tu leštěnku nanášet na úplně suché auto a nebo může být i trochu mokré po mytí? Jaký hadr na to leštění? Nějaké staré bavlněné trenky? :D Nebo mám použít to mirkovlákno co mám na sušení? (http://www.highperformanceparts.cz/prod ... 0cm-300gm2) S tím, že bych ho pak tedy vypral. Každopádně trochu se u toho leštění bojím, že když se mi zrovna do hadru dostane z auta nějaké zrnko písku či jiný bordel, tak tu aktuálně leštěnou plochu spíše poškrábu :))
LiberaleMiguel píše:Jestli jsi si 100% jistý tím, že ta díra nebyla označená, tak tam zajeď, zaparkuj u krajnice, zavolej policajty a řekni, že se ti to stalo teď. Uhradí ti to silničáři ;-)
Máš pravdu, to by asi prošlo :) Ale už je to zhruba 3-4 měsíce a vzhledem k tomu, že to místo je více jak 100km od mého aktuálního místa pobytu, tak v mém případě - kdy to odnesl jen disk - by to byla asi fůra cestování a papírování, kvůli "pár" stovkám :X Pokud bych tam nechal i tlumič a nebo by auto bylo po setkání s tou vyfrézovanou jamkou nepojízdné, rozhodně bych to řešil s policií.
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Flekatý lak

Příspěvek od LiberaleMiguel »

www.mmtuning.cz tihle opravují kola, ale máš to k nim trochu z ruky.....
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Flekatý lak

Příspěvek od 69pavel »

pouzij normalni flanelovy hadrik,nebo bavlnene tricko,na nanaseni ti staci maly kousek a na lesteni normalni vetsi.
jinak auto umyj,nechat oschnout a pote teprve lestenku,jen podotykam nedavej lestenku na rozpaleny lak od slunce,nema se to rado
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Flekatý lak

Příspěvek od ivan »

69pavel píše:pouzij normalni flanelovy hadrik,nebo bavlnene tricko,na nanaseni ti staci maly kousek a na lesteni normalni vetsi.
jinak auto umyj,nechat oschnout a pote teprve lestenku,jen podotykam nedavej lestenku na rozpaleny lak od slunce,nema se to rado
To Vam panove nepomuže :cry: [-X [-X [-X [-X ,kdyby to byla nějaka chemie na myti,takVaše rady jsou vpohodě a souhlasim s nimi :wink: ,ale v tomhle připadě ne :cry: :cry: [-X [-X [-X [-X ,tady je vidět ,že auto dostalo novy kabatek,bohužel ,to auto nechali na dešti :!: :!: :!: :!: ,A tak to dopadlo mi nikdo nevymluvi :mrgreen: Dělato stejne skvrny ty,ale nejdou dolu ](*,) ](*,) ](*,) Už se mi to stalo :mrgreen: :mrgreen: Na blbý skoda felicii,cožak na takovym aute jako Hyndai Coupe :shock: :shock: :shock: se to neda vubec srovnavat #-o #-o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“